Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Budynki w remoncie...
Autor Wiadomość
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 18-01-2011, 14:33   Budynki w remoncie...

Nie jestem pewien, czy jest już taki temat, ale co mi tam:
Dobra. Pewnie wszyscy już to dawno dostrzegli, ale jako że może nas ktoś nowy odwiedzi, to dzięki temu tematowi będzie wiedział.

No więc tak: czy dostrzegliście, że w katalogu diagram znajdującego się w głównym katalogu CoLoBoT-a, pewne obrazki przedstawiające ogólne obiekty z gry, różnią się od rzeczywistych? Chodzi mi tu oczywiście o pliki radar.bmp i research.bmp. W oryginalnej wersji gry (tej od Manta), oraz chyba w czasopismowej (nie bardzo pamiętam, dawno tej wersji nie instalowałem), obrazy ukazujące te dwa budynki różnią się od tych, które są oficjalnie w grze. To z pewnością pomyłka EPSITEC, ale jak myślicie, czy ma to związek z wczesnymi angielskimi, lub francuskimi wersjami CoLoBoT? Jeśli tak, to gdzie je znaleźć? I dlaczego EPSITEC zdecydował się je zmienić?

Co ciekawe, we wszystkich edycjach CeeBot, które mają te obrazy, są one zaktualizowane.

A oto to, o czym mówię (jeśli ktoś lub coś się nie połapał):

radar.bmp w CoLoBoT - widać wyraźnie śmieszną strzałkę. Dobrze, że zmienili to, bo wygląda naprawdę śmiesznie :lol: .


radar.bmp w CeeBot - wygląd właściwy dla znanych nam wersji CoLoBoT i CeeBot.


research.bmp w CoLoBoT - widać wyraźnie, że zamiast anteny satelitarnej, ma on coś, co przypomina wiatromierz.


research.bmp w CeeBot - wygląd właściwy dla znanych nam wersji CoLoBoT i CeeBot.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 18-01-2011, 19:13   

U mnie też tak jest. Ale warto zajrzeć do wcześniejszych wersji i zobaczyć to w akcji. Mam chyba coś takiego na dysku, ale nie wiem czy nie zostało zmienione. Zobaczę jak wejdę na windowsa.

[ Dodano: 18-01-2011, 21:09 ]
Wersja demo 1.17. Jest już zmienione, ale epsitec mógł to zrobić bo to pobrane z jego strony. Trzeba szukać dalej... Albo coś w stylu Colobot Beta.
 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 19-01-2011, 18:48   

@cezar.512: Odpowiem na twoją wypowiedź z innego tematu:
Cytat:
...miały wyglądać inaczej...

Zapewne domyśliłeś się, że one tak wyglądały (inaczej nie mogliby strzelić screenera :-D )
A tu znalazłem taki obrazek:

Jest też wiele innych ze starszego Colobota a dokładnie tutaj:
http://www.google.com/ima...f&aqi=&aql=&oq=
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 31-01-2011, 14:58   

Mając niegdyś francuską wersję Colobota od kolegi, zwróciłem uwagę na pewien przycisk, o czym dawno temu wspominałem.

_________________

 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 31-01-2011, 15:30   

Gdzieś już widziałem takiego screena... Własnie z możliwością zmieniania kąta lufy Phazera bez włączania kamery pokładowej.
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 31-01-2011, 16:46   

Abadon: jeśli masz dostęp do tej starej wersji francuskiej to możesz sprawdzić jak wyglądają budynki z pierwszego posta w tym temacie.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 31-01-2011, 22:57   

Skąd można dostać tę starą francuską wersję? Niby znalazłem jakąś, ale była nowsza (bez nietypowych budynków i przycisków).

Poza tym, to mój setny post na forum i to w moim temacie!
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012