Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Spuścizna po czarnych skrzynkach
Autor Wiadomość
mac1e7


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Orfenii
Wiek: 26
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-08-2008, 12:05   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

adiblol - cóż jednego nie rozumiem... jak mrówki itd. mogą żyć na tej planetoidzie xD tam nie ma atmosfery i żadnego życia :P tylko goła skała... pomysł z przywiezieniem statku jest spoko ale lepiej będzie tak jak mówiłem tylko zmodyfikować jeden kawałek z budowaniem statku na taki :

Cytat:
Jedynym ocalałym sprzętem było radio. Dzięki niemu skontaktowaliśmy się z naszą bazą i obiecali przysłać nam statek ale jako że wymaga to wielu surowców musimy im chociaż część zwrócić aby na Nowej Ziemii nie brakowało tytanu ;) Tak więc mamy zgromadzić 10 sztuk tytanu i wtedy misja się kończy. W kolejnej statek stoi już w okolicy (na pokładzie stoją 4 TNT - przydadzą się na Orfenii) a my zabieramy wszystko co przetrwało i odlatujemy na inne planetoidy szukać Czarnej Skrzynki.


A teraz ciąg dalszy mojego kawałka fabuły :)


Po zbudowaniu centrum na Orfenii przelecieliśmy w inne miejsce. Niestety na miejscu jest mnóstwo mrówek i os trzeba się ich pozbyć! Nasze skanery znalazły "trujące grzybki" w jedynym przejściu do ich legowiska. Musimy używając robota osłaniacza rozstawić TNT w okolicy grzybków. Na tym misja się kończy a w kolejnej grzybków już nie ma :) Przechodzimy więc do legowiska obcych mając 3 działka i w razie czego uderzadza. Uderzacz wchodzi do akcji pierwszy i ogłusza mrówki, działkami zabijajmy osy a następnie mrówki. Teraz jedziemy tu transporterem i zabieramy próbkę materii organicznej do zbadania (2 sztuki) dowozimy to na statek i wtedy misja się kończy (luzie z centrum przyjeżdżają i zabierają próbki a my odlatujemy w miejsce gdzie podobno wykryto duże złoża tytanu). Od razu po naszym przybyciu dostajemy informację że materia którą przysłaliśmy to materia organiczna której od dawna nikt nie widział. Wszyscy naukowcy bardzo się ucieszyli kiedy dostali prawie nieskończone źródło materii org.a my w kolejnej misji mamy założyć dużą kolonie górniczą (10 kopalni i 5 hut + 8 działek wokoło). Po zbudowaniu bazy i odparciu małego ataku os misja się kończy a my odlatujemy na księżyc Orfenii - Hallen.
Na Hallenie jest atmosfera i niestety wykryto kolonie obcych
Tak więc po przylocie na Hallen musimy wybudować elektrownie (prąd jest na całej powierzchni) i fabrykę ogniw elektrycznych. Potem lecimy na zwiad dowolnym botem i po odkryciu koloni mrówek wysyłamy tam kilka dział aby zrobiły swoje (dostaliśmy z centrum kontroli misji program który zmienia działo latające w automatycznego eksterminatora mrówek :) W kolejnej misji mamy znowu przeprowadzić zwiad. Tym razem odkrywamy dziwny budynek w okolicy kolejnej koloni mrówek. Kolonię mamy zniszczyć (te same działa, ten sam program - rutyna) i dostać się do tego budynku astronautą. Wtedy misja się kończy a my dostajemy informację z CKM (centrum kontroli misji :D ) że przysyłają tutaj naukowca który ma dokładnie zbadać ten budynek (astronauta tylko że postawiony jako wróg tak żeby nie dało się go kontrolować. od razu ma włączony program dzięki któremu krząta się po całym budynku i okolicach, a my mamy za zadanie zapewnić mu bezpieczeństwo. Po wykonaniu misji dowiadujemy się ze nasza "czarna skrzynka" to klucz do uruchomienia jakiejś mapy. Naukowiec oczywiście od razu zabrał skrzynkę i dzięki niej uruchomił trójwymiarową mapę galaktyki (tej). Wprowadził koordynaty wszystkich znanych nam planet na mapę i używając leżącego gdzieś w tym budynku nośnika danych uzyskał też koordynaty nieznanych nam dotąd planet leżących na krańcach galaktyki (to wszystko będzie jako opis w kolejnej misji) a my właśnie zostajemy wysłani na najbliższą z nich :)

Ciąg dalszy niedługo :D
 
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-08-2008, 16:45   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

co będzie tym dziwnym budynkiem? jakaś ruina ze zmodyfikowanym plikem mod? i jeszcze jedno: trujące grzyby moim zdaniem nie pasują do Orfenii. Chyba żeby zmienić teksture to wtedy ok. No i pomysł z wysłaniem nas na inną planetę niebardzo pasuje do fabuły którą opracowujemy.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
mac1e7


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Orfenii
Wiek: 26
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-08-2008, 19:50   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

@up tak zwany dziwny budynek to albo zmodyfikowana ruina albo kilka połączonych ze sobą podstawowych ruin :) Co do grzybów oczywiście że zmieniona tekstura... A co do fabuły... z tego co widziałem w tej fabule która jest na forum są tylko 3 pierwsze planety a ciągu dalszego nie ma więc można by po prostu użyć to... bo szczerze mówiąc poszukiwania Nowej Nowej Ziemi byłyby nudne... taka lekka modyfikacja jedynki.. lepiej wymyślić coś nowego :)
 
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-08-2008, 22:08   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

Mam pomysł na fajna fabułę: katalogowanie dawnych misji kosmicznych. Chodzi o to że dawno temu misje były poza kontrolą i wiele użytecznych technologii jest zamkniętych w czarnych skrzynkach na planetach. Musimy odzyskać czarne skrzynki aby odzyskać wyniki badań. Właśnie te moje poziomy (o które dopytujecie się w komentarzach galerii) są oparte na tej fabule.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 19-08-2008, 11:35   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

dobry pomysł

// kolejny post w tym temacie typu "super", "dobry" itp. Wiem doskonale że albo jesteś pokemonem, albo dzieckiem neo, albo naumyślnie nabijasz licznik postów! -adiblol
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
Ostatnio zmieniony przez adiblol 28-10-2008, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mac1e7


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Orfenii
Wiek: 26
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-08-2008, 11:42   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

@up w takim razie dobra.. to może być spoko ale do czasu ;) po 3-4 planetach to się znudzi... więc może zrobimy tak :

1 planeta - Nowa Ziemia - twoje
2 planeta - co chcesz - twoje
3 planeta - co chcesz - twoje
4 planeta - co chcesz - twoje
5 planeta - Krystalia - moje (znalezienie klucza A i skrytki)
6 planeta - co chcesz - twoje (znaleziono klucz B)
7 planeta - co chcesz - twoje (znaleziono klucz C)
8 planeta - co chcesz - twoje (znaleziono klucz D)
9 planeta - Orfenia - moje (zabieramy materie)
- księżyc Orfenii - Hallen - moje (budynek z mapą)
10 planeta - cośtam - moje (pierwsza tajemnicza planeta)
11 planeta - cośtam - moje (druga planeta obcych)
12 planeta - Terra Mallus - moje (główna planeta obcych)
13 planeta - cośtam - moje (trzecia planeta obcych)

Czyli najpierw (1 planeta) przygotowujemy się do odlotu. Potem (2,3,4) szukamy tych danych ;) Na 5 planecie znajdujemy klucz, dane i skrytkę. Dalej (6,7,8) znajdujemy klucze i te twoje dane. Na 9 znajdujemy materię org. i te twoje dane, a na Hallenie znajdujemy ten tajemniczy budynek. A na końcu (10,11,12,13) latamy po planetach obcych i niszczymy je aby zyskać nowe kolonie (tzn. 10 i 11 przejmujemy, z 12 na początek się wycofujemy po założeniu chronionej placówki radarowej i lecimy na 13 tą przejmujemy i z gigantycznymi siłami wpadamy na 14 i rozwalamy obcych po kolei). A zboczyliśmy z wyznaczonej trasy dlatego że odkrycie takiej mapy to... COŚ :D

Pasuje? :P
 
 
 
mrowek 


Twoja ulubiona misja: ostatnia na nowej ziemi
Wiek: 19
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 65
Skąd: Tychy
Wysłany: 20-08-2008, 11:42   RE: Spuścizna po czarnych skrzynkach

dobre B)
_________________
error! [podpis uciekł] error!

WYSTĘPUJĄ:Kyuubi no yoko,Naruto uzumaki i
Administrator

-oddawaj podpis!
-no co? tak to jest jak się nie loguje!
-eee tam przesadzasz! no puść!
-nigdy!
-oddawaj! o mam go!
-ech! dajcie napis koniec!
-spoko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012