Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Abadon
29-12-2010, 16:03
Dropbox - sieciowy współdzielony dysk
Autor Wiadomość
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 08-06-2010, 21:52   Dropbox - sieciowy współdzielony dysk

Przeglądając sieć natknąłem się na wspaniałe narzędzie. Jest to program do synchronizacji danych między komputerami. Może służyć jednocześnie do backupu danych oraz do udostępniania plików i folderów innym osobom.
Pewne zastosowanie, które w nim widzę to możliwość pakowania wszystkich user leveli oraz misji COLOBOTa 2 do jednego miejsca, dzięki temu będą one dostępne dla każdego użytkownika tego programu i wszyscy będą mieli najaktualniejsze wersje.
Poza tym każdy użytkownik mógłby mieć swoje save'y i powstałaby taka superwielka wersja COLOBOTa, gdzie każdy mógłby mieć swój login.
Priorytetem jednak byłoby wkładanie tam nowych misji i poprawianie ich przez innych użytkowników czy dodawanie reliefów itp. Każdy plik można przywrócić do dowolnej wcześniejszej wersji, więc poprawki byłyby proste.

Prosiłbym o rejestrowanie się z tego linku:
https://www.dropbox.com/referrals/NTc0ODc5MjE5

Wam to nie robi różnicy, ale dzięki temu, że zarejestrujecie się klikając na ten link, ja będę miał więcej miejsca na materiały związane m.in. z COLOBOTem i innymi grami EPSITECa. W chwili obecnej mam na dysku około 4GB, a konto na dropboxie na starcie ma rozmiar 2GB.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 08-06-2010, 21:56   

Heh!

Kiedyś na Windowsie jak stawiałem Server Gmoda to żeby ludzie pobierali content szybciej i efektywniej - wykorzystywało się właśnie dropboxa
_________________
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 08-06-2010, 23:10   

COLOBOT napisał/a:

Prosiłbym o rejestrowanie się z tego linku:
https://www.dropbox.com/referrals/NTc0ODc5MjE5

Wam to nie robi różnicy, ale dzięki temu, że zarejestrujecie się klikając na ten link, ja będę miał więcej miejsca na materiały związane m.in. z COLOBOTem i innymi grami EPSITECa. W chwili obecnej mam na dysku około 4GB, a konto na dropboxie na starcie ma rozmiar 2GB.


W sumie, powinniśmy dostać dodatkowe 250 MB za zarejestrowanie się z czyjegoś ref linku. Właśnie szukałem jakiegoś, by wypróbować DropBoksa, bo by mi się ogromnie przydał, a ref linkiem pomógłbym też komuś innemu. ^^
Czytałem o nim dużo i jest to wprost cudowne narzędzie. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 08-06-2010, 23:29   

Jest jeszcze to - używałem tego żeby zuploadować 2,7 GB (obraz iso spellforce ;p) tylko ze tam jak uploadujesz dostajesz punkty i za te punkty możesz ściągać + liczba punktów = transfer
_________________
 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 09-06-2010, 09:02   

Jeszcze jedno, żeby dostać te 250MB dana osoba musi odpalić i skonfigurować aplikację desktopową, sama rejestracja to za mało.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 09-06-2010, 14:26   

Thorin12 napisał/a:

Jest jeszcze to - używałem tego żeby zuploadować 2,7 GB (obraz iso spellforce ;p) tylko ze tam jak uploadujesz dostajesz punkty i za te punkty możesz ściągać + liczba punktów = transfer


5fantastic jest taki jak Chomik. ^^ Tzn. zasady takie same, a punkty to tak jak MB w Chomiku. ^^ Możesz kupić dodatkowe itp.

Co do:
Cytat:

Jeszcze jedno, żeby dostać te 250MB dana osoba musi odpalić i skonfigurować aplikację desktopową, sama rejestracja to za mało.


Ja i tak bym instalował aplikację, bo mi głównie na tym zależy. Ergo, dla mnie ref link jest przydatny. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-06-2010, 14:45   

Bardzo mi się podoba, program na komputer GPL, interfejs www bardzo przyjazny, i właśnie próbuję znaleźć gdzie można dzielić się plikami i folderami podając URL...

[ Dodano: 2010-06-09, 14:53:01 ]
O ja pier****... możliwe hotlikowanie...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012