Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z plikiem zasobów
Autor Wiadomość
cyklopek11


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 25
Wysłany: 23-04-2008, 19:41   Problem z plikiem zasobów

Witam! Nie wiem co się znowu stało ale tak: Tworze plik zasobów - tytan w glebie. czerwony kwadrat 161/161 pikseli, 256 kolorów włączam misję z tym plikiem i nic. Sniffer nie wykrywa niczego. Sprawdziłem już wszystko - jest taki plik jak ma być. Czerwień z RGB taka jaka ma być i nadal nie chodzi. Dodam że pliki te robiłem i Corelem i Gimpem. A jak skopiuje oryginalny plik colobota (jest taki jeden plik zasobów w katalogu--> textures cały czerwony kwadrat) to wszystko gra. Pliki są identyczne ale mój nie działa. O co tu chodzi???????????
 
 
cyklopek11


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 25
Wysłany: 23-04-2008, 19:43   RE: Problem z plikiem zasobów

Dodam że jak robię tymi samymi programami źródło energii na całej planecie to wszystko gra. Nie działa tylko tytan i uran w podglebiu.

///Błędy,post pod postem!!! - DeiDara
Ostatnio zmieniony przez DeiDara 25-02-2009, 20:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomesy


Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 103
Skąd: Łomża
Wysłany: 23-04-2008, 21:58   RE: Problem z plikiem zasobów

Wiem co może być nie tak, ale nie do końca wiem czym jest to spowodowane. Skopiuj jakiś dowolny, istniejący już plik z zasobami (np. z kampanii) i przerób go tak, jak tobie odpowiada.

PS. Ja miałem podobny problem z reliefem. Malowałem coś, a na plansza wyglądała... dziwnie. Kiedy skopiowałem gotowy relief i go przerobiłem, to było ok.
_________________
Piszę bo lubię.
Ostatnio zmieniony przez Tomesy 23-04-2008, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cyklopek11


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 25
Wysłany: 24-04-2008, 18:48   RE: Problem z plikiem zasobów

Dzięki. Też w końcu do podobnego wniosku doszedłem. Pozostaje jednak problem co jest nie tak. Spróbuję dociec dlaczego tak jest :)
 
 
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 26-04-2008, 15:15   RE: Problem z plikiem zasobów

Źródło rudy tytanu nie zależy od koloru, jaki jest użyty, tylko od jego NUMERU w 256-kolorowej palecie tego pliku. Obraz może nawet być czarny, ale jeśli numer będzie się zgadzał, to w misji będzie dostępny tytan w podglebiu.

Tak samo jeśli ktoś robi reliefy i zapisuje je w palecie 24-bitowej to mu się robi obraz jak po bombie atomowej. A to dlatego, że każdy piksel na obrazku jest wtedy traktowany jako trzy na mapie.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
 
mac1e7


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Orfenii
Wiek: 26
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2008, 13:35   RE: Problem z plikiem zasobów

Ja zawsze przerabiałem te pliki w PAINCIE :) I wszystko działało...
 
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 15-08-2008, 18:13   RE: Problem z plikiem zasobów

Lektura obowiązkowa: http://colobot.adiblol.cb...asoby_podglebia

Przeczytaj instrukcję w ramce... Jest nawet link z plikiem. Różni się ten plik od tego z wbudowanych misji tym że masz prawie pełną paletę szarości. Zaś w katalogu textures chyba paleta ma tylko 4 odcienie szarości. Co to oznacza? Wyraźniejszy obraz.

Możesz też zrobić sobie np. na niebiesko (jest niebieski w tej palecie) swój nick. Wtedy nikt nie powinien ukraść ci tego resa. ....
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012