Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadomy sen
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 04-04-2011, 21:31   

Ale pętla... Opiszmy to funkcją!
_________________

 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 04-04-2011, 21:57   

OK:
Kod:
print("Wyobraź sobie ");
while(true) print("że śnisz ");
print("że chcesz się obudzić. :P");


Wrócę do prowadzenia dziennika snów i przy okazji wypróbuję jakąś metodę... Dobranoc, miłych (i oby świadomych) snów! :P
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 04-04-2011, 22:01   

Jakby mi sie udalo rekurencyjnie 3 razy zasnac to bym moze sie wreszcie wyspal :D
_________________
 
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-04-2011, 07:55   

No i niestety nie pamiętam snu mimo tego, że przed zaśnięciem całą swoją uwagę skupiałem na tym, aby go pamiętać :( Znacie jakieś sposoby na poprawienie pamięci snów?
Ostatnio zmieniony przez krzys_h 05-04-2011, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 05-04-2011, 17:40   

krzys_h napisał/a:
Znacie jakieś sposoby na poprawienie pamięci snów?


Autosugestia. Przed snem powtórz sobie kilka razy, że chcesz zapamiętać swój sen. Dzięki dziennikowi snów będziesz zapamiętywał coraz więcej. I zacznij od chociaż jednego w ciągu nocy, z czasem zaczniesz mieć nawet 4 dziennie ;p I nie jestem pewien, ale zaśnięcie bez utraty świadomości (czyli WILD) już usuwa ten problem. W końcu świadomości nie tracisz, więc będziesz to pamiętać tak jak np. to, co wczoraj jadłeś na obiad ;)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-04-2011, 09:11   

Próbowałem tej metody jakiś czas temu, teraz spróbowałem. Po przebudzeniu nic nie pamiętałem, ale po jakiś 30 min przypomniałem sobie... 2 wycinki po 2 sekundy ze snu :P
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Pasterz 


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Gamers Den
Wysłany: 08-04-2011, 00:10   

Też tak zaczynałem , ale o dziwo sen przypominał mi się po paru sekundach po przebudzeniu a nie po 30 min. :-)
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 26-02-2012, 20:09   

Hmm... Uważam, że to bardzo piękna dyskusja. Hmm... jakieś większej kontroli mojego snu nie pamiętam, ale za to miałem sny przepowiadające przyszłość. Taki sen wyglądał tak, że widziałem jakąś sytuację tak jakby będąc tam i rozmawiałem, chodziłem, itp., a potem to wydarzyło się na prawdę, a jeżeli nie było mnie przy tym, to chociaż o tym słyszałem... Mam nadzieję, że to co napisałem jest sensowne... :P
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 26-02-2012, 20:37   

Czyli Deja vu. Każdy ma takie coś.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 26-02-2012, 21:12   

O ile wiem to deja vu występuje wtedy, gdy wydaje się, że gdzieś gdzie się nie było, się było, czy coś się robiło co na prawdę się nie robiło. Tak, wiem, robię że sprawy jeszcze bardziej skomplikowaną, niż jest. A teraz, żeby nie było dam trochę więcej szczegółów o tych 'jasnowidzkich snach' :P
Otóż pamiętam dwa takie sny: pierwszy dotyczył szkoły i pewnego konkursu, a konkretnie śniła mi się sala pełna ławek szkolnych i uczniów. Nie pamiętam jak dokładnie zostało mi to 'przekazane' :P , ale chodziło o konkurs (najprawdopodobniej Fox z angielskiego), o którym nie wiedziałem, że miał się akurat w tym dniu odbyć... A teraz co się wydarzyło na prawdę: Przychodzę do szkoły, a tu każą mi iść na konkurs (nie był to na szczęście Fox...). A teraz pora na drugi sen, który akurat był bardziej dokładny. Otóż we śnie śniło mi się, że jestem przed domem moich dziadków i widzę za plotem, idącą moją babcię, która choruje na Altzhimera (dobrze napisałem?), co oznaczało uciekającą babcię... Ten sen można też uznać za świadomy, bo zapytałem babcię gdzie idzie. Odpowiedzi babci nie pamiętam. Po jakimś czasie moja babcia na prawdę uciekła, jednak nie było mnie przy tym... Offtopowo dodam, że wszystko skończyło się dobrze...
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 26-02-2012, 21:38   

Ja raz doświadczyłem motywu "wiesz o co chodzi ale nie możesz się ruszyć". 6.30 rano w pracy (praktyki) kimam sobie (szef o 7.00 przychodził) i w pewnym momencie się budzę. Słyszałem kolegę co dopiero przyszedł i rozmawiał z innym kumplem. Widziałem mój pokój (mini biuro), lekko uchylone drzwi, etc ale nie mogłem się ruszyć, ani głową poruszyć, ani ręką. Nie mogłem też nic mówić. Po ok. 10-15 sekundach przeszło i mogłem się ruszać. Na szczęście nie było żadnych omamów ani uczucia strachu (co bardzo często towarzyszy temu zjawisku).
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 26-02-2012, 21:52   

Ja doświadczyłem świadomego snu bodajże dwa razy... Ale pewności co do tego nie mam, bo to dawno było. ^^

W jednym śnie się obudziłem w jakimś kanale, było ciemno, wszędzie dudniło, wszystko się trząsło, nagle BUM, bomba.
Tak, nawiązanie do Wojny Światowej, ale co ciekawe obok mnie siedziały gwiazdeczki Disney'a z Hanną Śmietaną na czele. o_O Byli uzbrojeni i w ogóle, ja tak wyglądałem przez wyrwę na górze i chciałem stamtąd uciec. Uciekłem.

A drugi sen dopiero był ciekawy...
Ulica. Pusto strasznie, jedynie chodnik i latarnia, do tego wszystko białe. Ale poczułem, że to tylko sen i pomyślałem "Łał, spróbuję czegoś prostego" i postanowiłem przywołać coś małego, nie pamiętam dokładnie, co... Ale wtedy się obudziłem.

Szkoda, że nie miałem dłuższego świadomego snu... :/
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 26-02-2012, 23:22   

Madman07 napisał/a:
Ja raz doświadczyłem motywu "wiesz o co chodzi ale nie możesz się ruszyć". 6.30 rano w pracy (praktyki) kimam sobie (szef o 7.00 przychodził) i w pewnym momencie się budzę. Słyszałem kolegę co dopiero przyszedł i rozmawiał z innym kumplem. Widziałem mój pokój (mini biuro), lekko uchylone drzwi, etc ale nie mogłem się ruszyć, ani głową poruszyć, ani ręką. Nie mogłem też nic mówić. Po ok. 10-15 sekundach przeszło i mogłem się ruszać. Na szczęście nie było żadnych omamów ani uczucia strachu (co bardzo często towarzyszy temu zjawisku).
To się nazywa 'syndrom starej wiedźmy'. Nie miałeś uczucia strachu jak każdy kto tego doświadcza mając teoretyczną wiedzę na temat takich zjawisk ;)

Schocker napisał/a:

Ja doświadczyłem świadomego snu bodajże dwa razy... Ale pewności co do tego nie mam, bo to dawno było. ^^
Lepiej opowiedz o CLD z autobusem :>
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 26-02-2012, 23:25   

adiblol napisał/a:

Schocker napisał/a:

Ja doświadczyłem świadomego snu bodajże dwa razy... Ale pewności co do tego nie mam, bo to dawno było. ^^

Lepiej opowiedz o CLD z autobusem :>


Hmm... Czy to aby nie było CLD Abadona, o którym mi tylko opowiedział? Mimo tego wszystko pamiętam. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 26-02-2012, 23:55   

adiblol napisał/a:
To się nazywa 'syndrom starej wiedźmy'. Nie miałeś uczucia strachu jak każdy kto tego doświadcza mając teoretyczną wiedzę na temat takich zjawisk ;)


Czyli że to fake? Ja się na tym nie znam, kiedyś tylko gdzieś przypadkowo czytałem o fazach snu i jakoś to zapamietałem :)
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012