Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadomy sen
Autor Wiadomość
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 16-05-2009, 00:07   Świadomy sen

We miniony wtorek miałem świadomy sen. Zjawisko owe polega na zdaniu sobie sprawy z tego ze śpimy i pozwala kreować otaczający nas świat według nas. Śniło mi się ze bylem na krystalii i co dziwniejsze miałem farmę mrówek xD. Przez ostatnie dni przeglądam fora szukając odpowiedzi na pytanie jak taki sen wywołać. Każdy człowiek jest inny wiec u każdego może być inna metoda ale niektóre mogą być takie same. Jeśli ktoś już miał taki sen, niech przypomni sobie co zrobił kiedy kładł się do łóżka przed takim snem. Oczywiście może się zdarzyć przypadek zwany "Fałszywym przebudzeniem" który polega na tym, ze doznajemy szoku ale budzimy się i zaczynamy swoje poranne czynności gdy cały czas śpimy. Prawdziwe przebudzenie następuje kilka chwil później.
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16-05-2009, 02:09   

Ja też tak kiedyś miałem kilka razy. Jest to zazwyczaj sen poranny (czyli ostatni). Ja kiedyś nawet świadomie zakończyłem sen bo uznałem że był zbyt głupi. Jak chcesz spróbować coś takiego powtórzyć to najlepiej idź późno spać, nastaw sobie budzik na 9.00, wyłącz budzik ale nie wstawaj tylko znowu pozwól aby sen ogarnął twoim ciałem. I najprawdopodobniej będziesz miał wtedy sen z opcją selectable=1 :P
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 16-05-2009, 09:24   

yyy... tak się składa że ja też drążę ten temat...
rzeczywiście najlepiej wychodzi rano

Kiedyś wiedziałem, że to sen i pomyślałem sobie, że chce go zakończyć... zobaczyłem przez kilka sekund czerń a następnie pulpit Windowsa :lol: i nie wyglądał tak, jakby to było moje konto na prawdziwym kompie. Po kilku sekundach się obudziłem.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Konrad 


Wiek: 30
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: z Polski
Wysłany: 16-05-2009, 14:35   

Też miałem kilka razy świadomy sen, ale nie pamiętam co robiłem zanim położyłem się spać :) Zresztą nie sądzę aby miało to jakiś wpływ. A jeśli chciałem ten sen przerwać to zamykałem oczy, a po otwarciu widziałem swój pokój, a właściwie okno. Nie wiem czemu ale przeważnie zawsze okno widzę :P
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 16-05-2009, 21:53   

Światomy sen jest bardzo ciekawy, najczęściej jest to sen poranny jak to stwierdził Programer. Najczęściej świadomy sen dopada wg. mnie gdy:
-poszliśmy późno spać, w dzień się dużo napracowaliśmy, oraz 3 czynnik obudziliśmy się gdzieś o 2.00 i dalej poszliśmy spać. Lucid Dream występuje zazwyczaj u ludzi marzycieli.

Mi kiedyś się tak zdarzyło że jednego dnia zakończyłem sen, zaś drugiego nastąpiła jego kontynuacja.
_________________

 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16-05-2009, 22:59   

A ja miałem tak że kilka razy powtarzał się sen i już wiedziałem co będzie za chwilę. :)
Albo czasami gdy jeszcze się do końca nie obudzę rano (zazwyczaj kiedy wstaję wcześnie rano) przechodzą mi przez głowę jakieś zupełnie bezsensowne myśli. Prawie zawsze wydaje mi się wtedy że mam ponad Programerowe (:P) uszy, oczy albo nosy. :P

//Usunąłem zduplikowany (WTF??) post -adiblol
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
Ostatnio zmieniony przez adiblol 17-05-2009, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 17-05-2009, 14:48   

Wypróbowałem metodę programera i mailem sen ale nie był świadomy ;/ może dlatego ze pójcie późno spać i jeszcze ta pobudka rano sprawiła ze bylem zmęczony i nie moglem go kontrolować. Są jeszcze jakieś propozycje??
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 17-05-2009, 15:36   

Tak, są bardziej fachowe strony :)
http://pl.wikibooks.org/wiki/Świadome_śnienie
http://swiadomesny.com/
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 17-05-2009, 17:25   

Dzieki! Bede mial potrzebne zrodla ;) w natepny weekend powtorze jeszcze raz propozycje programer bo przypomnialo mi sie dzis ze wczoraj z bratem(starszym) i jego znajomymi palilismy Shishe (fajka wodna jak cos) i moze to mialo jakis wplyw
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 18-05-2009, 12:13   

też miałem świadomy sen i z tego co pamiętam to chyba nawet otworzyłem oczy nie budząc się
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
 
 
     
DOJO 
Piernik


Twoja ulubiona misja: Misja 36 (Ostatnia na nowej ziemi)
Wiek: 24
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 85
Wysłany: 19-05-2009, 15:39   

Jestem inny! Bo nie miałem świadomego snu!! Jedyne co mi się udało to zakończyć go... I tak w ogóle to mi się mało śni. :-? WTF??

Sprawdzałem te strony i to są zwykłe reklamy... ;( Nie ma czegoś normalnego, darmowego?
_________________
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 19-05-2009, 15:43   

DOJO napisał/a:
Sprawdzałem te strony i to są zwykłe reklamy...

Wikibooks to na pewno nie jest komercha!!! A co do drugiego linku to trochę...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
DOJO 
Piernik


Twoja ulubiona misja: Misja 36 (Ostatnia na nowej ziemi)
Wiek: 24
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 85
Wysłany: 19-05-2009, 15:46   

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen

Artykuł z wikipedii, na pewno bardziej profesjonalny od tego z wikibooks, który posiada zawartość książki.

EDIT:

Okej, mój błąd. Nie kliknąłem żadnego linku z nagłówka. Jak się kliknie to więcej jest opisane.
_________________
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 19-05-2009, 16:13   

Jak dobrze znacie angielski to tu jest wersja oryginalna:
http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreaming
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 19-05-2009, 20:44   

tak przeglądałem ten artykuł na wiki i zobaczyłem coś co jest zwane OOBE przeczytałem o tym i nadal nie wiem o co w tym chodzi. może ktoś mi to wytłumaczyć??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012