Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Abadon
10-07-2012, 16:28
Reliefy w GIMP'ie
Autor Wiadomość
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 19-11-2008, 20:20   Reliefy w GIMP'ie

Bawiłem się GIMPem w tworzenie reliefów. Oto co odkryłem:

Przede wszystkim menu Filtry -> Renderowanie. Są tam całkiem ciekawe rzeczy. Należy unikać opcji Chmury -> Plazma gdyż relief wychodzi słaby. Można użyć Chmury -> Jednolite chmury.
Ciekawa jest opcja "Przeglądarka fraktali". Przy pomocy niektórych fraktali można tworzyć np. doliny o ciekawym kształcie.
Labirynty (bez określonej drogi, możemy ją sobie dorysować) tworzymy opcją Deseń -> Labirynt.
Przypominam, że aby uruchomić jakąś opcję z powyższych to trzeba najpierw wejść w menu Filtry -> Renderowanie.

Dobry efekt daje utworzenie chmur a później wykonanie polecenia Filtry -> Artystyczne -> Kubizm. Uzyskamy wówczas ciekawie wyglądające uskoki terenu.


Podstawy
Aby utworzyć w GIMP'ie reliefa wybieramy polecenie Plik -> Nowy, włączamy Opcje Zaawansowane, wpisujemy wymiary szer. 161, wys. 161, wybieramy Przestrzeń kolorów - Odcienie szarości i klikamy OK. Zapisujemy w BMP bez opcji Run-Length Encoded.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 19-04-2009, 21:17   

Dzięki za rady. Przydadzą mi się w przyszłości. Dopiero zaczynam pracę z GIMPem. A do reliefów mam dużo pomysłów, tylko trochę technikę muszę podszkolić.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012