Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
OS X vs GNU/Linux vs MS Windows
Autor Wiadomość
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 30-06-2012, 20:13   

Cytat:
BSD- szybki, bardzo stabilny, matka OS X ;D
Prawda. Ale nasuwa mi to na myśl:

Cytat:
Mac OS = NetBSD + kaganiec + szelki + 3-kołowy rowerek
źródło: roflcopter.pl

Moja przygoda z FreeBSD skończyła się na tym że nie obsługuje ext4 a nie miałem dodatkowego dysku żeby FLACi przerzucić. Kiedyś na pewno do niego wrócę, podobało mi się automatyczne kompilowanie przy instalacji.


mareks1321 napisał/a:
Windows - kwadrat. Jest niezbyt intuicyjny,
Zależy dla kogo. Często występuje złudzenie intuicyjności spowodowane przyzwyczajeniem :D

Cytat:
ale bardziej niż Linuxsowe DE,
Ubuntu Unity. Rozumiem twierdzić że DE OS X jest bardziej intuicyjne od linuksowego (dla mnie zbyt intuicyjne np, nie mogłem zrozumieć jak można instalować aplikację przez przeciąganie? :mrgreen: ) ale Windowsa?!

Cytat:
szybszy niż Linux.
To znaczy że nie testowałeś Fluxboksa i innych lekkich menedżerów okien.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
zielmicha 
Michał Zieliński


Pomógł: 1 raz
Wiek: 22
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-06-2012, 20:40   

mareks1321 napisał/a:
@adiblol
OS X - kwadrat z zaokrąglonymi rogami. Jest ładniejszy i szybszy

Trudno pominąć to, że nie działa praktycznie na żadnym sprzęcie.
Cytat:
BSD- szybki, bardzo stabilny, matka OSX

Tylko nic na nim nie uruchomisz.
Cytat:
Linux - trapez. Jest wolny, niestabilny i brzydki (mówię tu o linuxach z DE. Nie zagłębiam się od strony bez de) :)

Gnome Shell jest brzydki?
Cytat:
Windows - kwadrat. Jest niezbyt intuicyjny, ale bardziej niż Linuxsowe DE, szybszy niż Linux.

Szybszy? Uruchom Windows 7 na komputerze ~256MB ramu, który bez problemu uciągnie LXDE.

Cytat:

Wkładam pendrive i czytam zdjęcia na DE- zajmuje mi to 4,5 sekund. Ile zajmie ci to na komputerze bez DE ? :D

cd /media/pendrive; feh *
Wklepanie tego to jakieś 2 sekundy. Zresztą zanim Windows wykryje jakiekolwiek urządzenie USB minie 30 sekund.
 
     
mareks1321


Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 30-06-2012, 21:45   

@zielmicha

Działa, działa. Na każdym komputerze Apple no a dla osób, które chcą pominąć kupowanie sprzętu Apple zostaje OSX86 i wcale nie jest tak źle, wystarczy przygotować sobie odpowiednią konfigurację. :D

Tak, Gnome jest brzydki. Ale to jest tylko subiektywna i nieważna ocena. Głównym argumentem dlaczego Gnome to 'shit', to to, że jest nieintuicyjne...

"Szybszy? Uruchom Windows 7 na komputerze ~256MB ramu, który bez problemu uciągnie LXDE."

Kto w dzisiejszych czasach ma komputer posiadający 256 MB RAM, a jeżeli ma to niech nie stawia 7 tylko XP co najwyżej?! :D

"cd /media/pendrive; feh *
Wklepanie tego to jakieś 2 sekundy. Zresztą zanim Windows wykryje jakiekolwiek urządzenie USB minie 30 sekund."

1.Wklepanie tego nie zajmuje wcale 2 sekund...
2.Jakie 30 sekund?! Góra 2 sekundy. Nie mówiąc o OS X, który wykrywa podłączonce urządzenie USB niemal od razu po podlączeniu...
3.Proszę Cię i myślisz, że przeglądanie zdjęć w taki sposób jest komfortowe? :D
_________________
Tylko Mac. :D
 
     
zielmicha 
Michał Zieliński


Pomógł: 1 raz
Wiek: 22
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-06-2012, 21:46   

adiblol napisał/a:

Kiedyś na pewno do niego wrócę, podobało mi się automatyczne kompilowanie przy instalacji.

Gentoo to ma.

[ Dodano: 30-06-2012, 21:59 ]
mareks1321 napisał/a:

Kto w dzisiejszych czasach ma komputer posiadający 256 MB RAM, a jeżeli ma to niech nie stawia 7 tylko XP co najwyżej?! :D

Na szybkich komputerach wszystko działa szybko. A 256 MB ma np. Raspberry Pi. Inna sprawa, że Windows właściwie wspiera tylko x84/amd64. A xp jest już chyba nie wspierane?
Cytat:

"cd /media/pendrive; feh *
Wklepanie tego to jakieś 2 sekundy. Zresztą zanim Windows wykryje jakiekolwiek urządzenie USB minie 30 sekund."

1.Wklepanie tego nie zajmuje wcale 2 sekund...
2.Jakie 30 sekund?! Góra 2 sekundy. Nie mówiąc o OS X, który wykrywa podłączonce urządzenie USB niemal od razu po podlączeniu...
3.Proszę Cię i myślisz, że przeglądanie zdjęć w taki sposób jest komfortowe? :D


1. Tak. cd /me<tab>/p<tab> <enter> feh *
2. Takie mam doświadczenie. Czasem i dłużej (a na przykład Androida to wogóle mi nie wykrywa).
3. Klawiatura jest zdecydowanie bardziej wygodna od myszki.

Zresztą może nawet przeglądanie zdjęć jest wygodne na Windowsach, ale trochę bardziej skompilkowane rzeczy są bardzo upierdliwe. Próbowałeś zainstalować kiedyś serwer SSH?
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 30-06-2012, 22:04   

zielmicha napisał/a:
3. Klawiatura jest zdecydowanie bardziej wygodna od myszki.
++
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 04-07-2012, 15:59   

Jestescie glupi. Klocicie sie o wyzszosc systemow kiedy kazdy uzywa komputera w swoim wlasnym indywidualnym celu. Rownie dobrze mozecie sie klocic o wyzszosc skrzyni automatycznej nad manualna, kiedy jedna osoba jezdzi tylko po miescie, a druga 600km trasy.

Swoja droga manual > automat.
_________________
 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 04-07-2012, 16:27   

Dokładnie. Dlaczego amerykanie mają wsyzstko w automatach? Bo tylko u nas taka dziwna moda żeby z piskiem ruszać ze świateł. Btw np dla dziadka, który ma chorą lewą nogę nie do pomyślenia było by wciskać sprzeło :)

// ostrzeżenie za offtop - Simbax
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
Ostatnio zmieniony przez Simbax 04-07-2012, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-07-2012, 18:38   

OFFTOP ALERT!
Moderatorzy nie śpią!

Dla mnie najbardziej intuicyjnym systemem jest WinXP z prostej przyczyny. Korzystam z niego od zarania dziejów i tylko w nim mogę znaleść dokładnie to czego szukam. Na wydajność nie narzekam. Kiedy zaczyna mi ciąć po prostu robię formata i instaluje od nowa. Windowsy już takie są, że lubią formaciki raz na jakiś czas.
A jak się ma dobrze posegregowane pliki i nie trzyma się wszystkiego na C to format nie jest żadną stratą, a instalacja wszystkiego zajmuje niewiele czasu.
W moim przypadku pełen skan antywirusem zajmuje więcej niż instalacja systemu.
Nie mam zamiaru przerzucać się na nic innego. Martwi mnie tylko fakt, że kiedyś będę musiał.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 04-07-2012, 19:10   

Madman07 napisał/a:
Dokładnie. Dlaczego amerykanie mają wsyzstko w automatach? Bo tylko u nas taka dziwna moda żeby z piskiem ruszać ze świateł. Btw np dla dziadka, który ma chorą lewą nogę nie do pomyślenia było by wciskać sprzeło :)

Amerykanie maja wszystko w automatach bo dla nich nie jest problemem 1l/100km wiecej lub dodatkowe przeglady co 80tys w celu regulacji sprzegla. Sa tez duzo bardziej leniwi. A jak dziadek ma chora prawa noge to dac mu samochod bez gazu? :)

// ostrzeżenie za offtop - Simbax
_________________
Ostatnio zmieniony przez Simbax 04-07-2012, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012