Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
OS X vs GNU/Linux vs MS Windows
Autor Wiadomość
mareks1321


Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 28-06-2012, 11:13   

@Mrocza
Z tego co wyczytałem-(chyba) Tak.
@Raptor
Polecam Mac to naprawdę świetny system, który wykorzystuje 10x lepiej zasoby sprzętowe niż inne systemy pokroju Windows i Linux. Rzec można, że jest to FreeBSD, a dzięki temu system jest bardzo stabliny i szybki w dodatku z genialnym interfejsem graficznym (którego nie znajdziemy w Linuxie) daje bardzo fajny system.

No to tyle, wystarczy tego OT ;)
_________________
Tylko Mac. :D
 
     
zielmicha 
Michał Zieliński


Pomógł: 1 raz
Wiek: 22
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-06-2012, 11:15   

mareks1321 napisał/a:
... (którego nie znajdziemy w Linuxie) ...

Trudno się powstrzymać przed flame warem.
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 28-06-2012, 17:42   

mareks1321 napisał/a:
interfejsem graficznym
A kto potrzebuje bajerów w interfejsie graficznym? Ja fluxbox'a używam do odpalania terminali ;) no dobra, nie przesadzajmy, jeszcze pod Xami przeglądam internety i czytam PDFy.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
mareks1321


Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 28-06-2012, 18:11   

@adiblol
W dzisiejszych czasach system bez środowiska graficznego to bezużytek nikomu nie potrzebny, prócz zastosowań takich jak serwer i na tym właściwie rola takiego systemu się kończy...

A czy ja mówiłem o 'bajerach'? ;)
Chodziło mi o to, że DE MacOS'a jest bardzo intuicyjne i proste, w dodatku ładne, uporządkowane i sluchdne, no a co za tym idzie tak jak wspomniałem prostota.
Nie ukrywajmy takiego DE (czyt. prostego, przyjaznego) nie znajdziemy w żadnym Linuxowym DE.

Tak jak to w hardware Apple tak jak i system- dopracowany najmniejszy detal i szczegół, choć system jak każdy też ma wady.
_________________
Tylko Mac. :D
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 28-06-2012, 18:17   

mareks1321 napisał/a:
prócz zastosowań takich jak serwer i na tym właściwie rola takiego systemu się kończy...
Dziwne że wygodniej mi wykonywać operacje na plikach w terminalu niż okienkowo...

mareks1321 napisał/a:
Chodziło mi o to, że DE MacOS'a jest bardzo intuicyjne i proste, w dodatku ładne, uporządkowane i sluchdne, no a co za tym idzie tak jak wspomniałem prostota.

Unity pod najnowszym Ubuntu też.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
piotrdz 


Twoja ulubiona misja: programowanie ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 55
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-06-2012, 18:20   

@mareks1321: nie będę się spierał, który system lepszy, bo moim zdaniem, każdy niech używa tego, co najbardziej lubi.

Ale cała dyskusja jest trochę nie na miejscu. O ile mi wiadomo, to Mac OS ma tą samą architekturę unixową, co Linuks, plus istnieją paczki wszystkich ważniejszych narzędzi GNU. To wszystko powoduje, że wystarczy, że będziesz miał zainstalowane wymagane biblioteki (SDL, SDL_image, SDL_ttf, fmod, i może jakieś dodatkowe, które wykorzystamy) i wszystko skompiluje się i uruchomi bez problemu. Jak byłyby jakieś różnice, to zapraszam, jest repo, można dodać kod, który zadziała na Macu. I nie trzeba robić do tego osobnej wersji, bo można to załatwić kilkoma #ifdefami.
 
 
     
mareks1321


Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 28-06-2012, 18:42   

@adiblol
Oberzyj film, posłuchaj muzyki, obejrzyj zdjęcia, obrabiaj zdjęcia, twórz muzykę, obrabiaj wideo, oglądaj strony WWW, posługuj się Mailem bez DE. Good Luck :D

Co do Unity nie zgodze się.

@piotrdz
Linux i Unix to - cyt. "óznica jest mniej więcej taka jak między kwadratem a prostokątem." Z tym, że kwadratem jest prosty i dopracowany w przeciweństwie do Linuxa-Unix (konkretniej, tu. OSX).
_________________
Tylko Mac. :D
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 28-06-2012, 19:59   

mareks1321 napisał/a:
Oberzyj film
mplayer i vlc działa pod fbdev nawet.

mareks1321 napisał/a:
posłuchaj muzyki
mpd+ncmpcpp. O wiele lepsze od graficznych odtwarzaczy jeżeli chodzi o wygodę obsługi.

mareks1321 napisał/a:
obejrzyj zdjęcia
da się pod fbdev'em

mareks1321 napisał/a:
twórz muzykę
pierwsze trackery (w największym skrócie - programy do tworzenia muzyki z sampli) działały w trybie tekstowym.

mareks1321 napisał/a:
obrabiaj wideo, oglądaj strony WWW
tu się zgodzę

mareks1321 napisał/a:
posługuj się Mailem
mutt

Ja nie uważam że tryb graficzny to zło wcielone. Jest narzędziem. Którego można używać dobrze lub źle. Jeżeli da się coś wykonać szybciej w terminalu - sorry.


mareks1321 napisał/a:
Linux i Unix to - cyt. "óznica jest mniej więcej taka jak między kwadratem a prostokątem." Z tym, że kwadratem jest prosty i dopracowany w przeciweństwie do Linuxa-Unix (konkretniej, tu. OSX).
Linux, BSD - kwadrat
OS X - kwadrat z zaokrąglonymi rogami. Udaje ładniejszy ale kosztem matematycznej doskonałości :D
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 28-06-2012, 20:13   

Oł maj gasz, jak ja lubię flejm wary, trololol.

Mam zbyt dobry humor. Skończyłem gimnazjum. Więc stwierdzę tylko, że o gustach się nie dyskutuje. Żadna ze stron nie powinna wmawiać drugiej, że jest lepsza. Owszem, tryb tekstowy działa szybciej i jest wygodniejszy, ale trzeba się uczyć komend i wiedzieć co się robi. Natomiast tryb graficzny działa wolniej, może nie być wygodny, ale jest oczywisty i prosty tak jak budowa młotka. Niektórzy nawet z nim mają problemy, co dopiero z tekstowym O.o
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-06-2012, 20:23   

winXP rlz :-D
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 28-06-2012, 22:24   

2000 jest najlepszy z Windows NT x86.

Jednak rewolucyjny był tryb chroniony dopracowany w Windows 3.0 :P .
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 29-06-2012, 06:01   

Ale niestety Win2k nie jest już wspierany.
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 29-06-2012, 14:55   

Raptor napisał/a:
2000 jest najlepszy z Windows NT x86.
No ja tam nie wiem. XP Mini (nie ma to jak pirat...) wydawał mi się stabilniejszy ale krótko go używałem.

Cytat:
Ale niestety Win2k nie jest już wspierany.
A w kontekście Colobot Gold? SDL jest wspierane dla Win2k?
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
mareks1321


Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 30-06-2012, 18:00   

@adiblol
Inaczej bym napisał:

OS X - kwadrat z zaokrąglonymi rogami. Jest ładniejszy i szybszy
BSD- szybki, bardzo stabilny, matka OS X ;D
Linux - trapez. Jest wolny, niestabilny i brzydki (mówię tu o linuxach z DE. Nie zagłębiam się od strony bez de) :)
Windows - kwadrat. Jest niezbyt intuicyjny, ale bardziej niż Linuxsowe DE, szybszy niż Linux.

Co do trybu 'niegraficznego' tak jak mówie może i można to "wszystko" zrobić (prócz obróbki wideo, obrazu, dźwięku itp itd), ale mogę się założyć, że na DE zajmie to dużo dużo dużo mniej czasu i bezsensownego klupania. Przyklad:
Wkładam pendrive i czytam zdjęcia na DE- zajmuje mi to 4,5 sekund. Ile zajmie ci to na komputerze bez DE ? :D
_________________
Tylko Mac. :D
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 30-06-2012, 18:23   

adiblol napisał/a:
No ja tam nie wiem. XP Mini (nie ma to jak pirat...) wydawał mi się stabilniejszy ale krótko go używałem.

XP wydaje mi się najwyżej szybszy przy zwykłych pracach z oknami niż bardziej stabilny. Szybciej startuje, ale to prawdopodobnie przez jego niemożność pracy po zmianie płyty głównej i drobne optymalizacje w związku wykrywania sprzętu i ładowania plików. Co do stabilności, różne są jej definicje jednak. Zależy od sprzętu, sterowników i wydania. XP, poza oczywistymi wyjątkami, niewiele się różni w logice działania od 2000.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012