Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
moje pomysły
Autor Wiadomość
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 19-03-2012, 14:38   

Co to znaczy "tak jakby niewidzialny"? Gra specjalnie nie renderuje modelu czy on sie po prostu zlewa z otoczeniem? Czy tez po prostu normalnie jest on jakos podswietlony "tak jakby na radarze"?
_________________
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 19-03-2012, 15:47   

Nie ma go na minimapie ani się nie renderuje, dopóki nie zostanie wykryty.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 19-03-2012, 18:21   

Berseker, nie frustruj sie tak. Nie rozmawiasz z profesjonalistami, a nawet profesjonalisci mieli by czas problem z tlumaczeniem czegos, gdy drugo osoba nie grala w gre.
Co ze tego ze roslina uniemozliwjajaca wykrycie robokow jest dosyc znanym pomyslem? Nie znaczy ze jest zlym. Mozna by bylo wtedy wykryc sposob na wynajdywanie takich roslin. Wtedy mozna by bylo dodac robaka co jest jak snajper, i trzeba samemu sie uczyc kamuflarzu na podstawie jeszcze innego robaka.
Wiadomo, ten pomysl trzeba rozwinac, ale to wszystko wylania sie z prostego, nieprzemyslanego pomyslu naszego mlodego uzytkownika Dawida. Nie pozwalaj sobie na taki 'pesymizm' i ton.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 19-03-2012, 19:44   

Teraz to ja nie wiem, o co ci chodzi.
Nie czepiam sie tego, ze cos jest popularne/znane. Czepiam sie pomyslow od strony logicznej.
Nie frustruje sie, bo daleki jestem od tego, by cokolwiek co jest wypisywane w necie wplywalo na moj nastroj.
Nie oczekuje profesjonalizmu, nie krytykuje nikogo za to. Simbaxowi zadalem po prostu pytania (sarkastyczny ton wypowiedzi to cos, co u mnie jest domyslnie i w sumie jestes dopiero trzecia osoba w moim zyciu ktora sie do tego przyczepila) ktore ulatwily zrozumienie mu o co mi chodzi. Teraz moge wlasnie skrytykowac jego pomysl, ze jest bez sensu z paru powodow i w tym momencie zapodac swoja koncepcje ktora by to naprawila. Np:
Wizualnie nic sie nie zmienia, poniewaz to by glupio wygladalo, gdyby w pewnym momencie mrowka po prostu znikala. Uwazam tez, ze taki kamuflaz powinien zalezec tylko od gracza, a nie byc na sile renderowany.
Natomiast moznaby zrobic taki trick, ze stacja radarowa wykrywa wszystkie nieruchome obiekty w zasiegu x metrow + ruchome w zasiegu x+y, gdzie x i y moga zalezec od wielu rzeczy. Rowniez funkcja radar() moze tak dzialac.

Problemem "naszego mlodego uzytkownika Dawida" jest to, ze on po prostu rzuca haslo ktore nasunelo mu sie xxx miesiecy temu podczas grania na zasadzie "a fajnie byloby gdyby bylo mrowisko". Czesto zaraz po takim stwierdzeniu jest prosba o super robota ktory zrzuca atomowki. Taki system myslenia tez moze miec jakies zalety, ale czesto prowadzi do kasacji tematu po 5 min. Tutaj tak nie jest, co ma i zalety, i wady, ale teraz on oczekuje od nas, ze my to rozwiniemy, wymyslimy jak to zaimplementowac i zaimplementujemy. Troche jak w Polsce - kazdy narzeka na rzad, mowi, ze powinni obnizyc cene benzyny, ale jak kogos takiego zapytac o metode - to leci odpowiedz "przeciez politycy sa od tego".
_________________
 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 19-03-2012, 19:52   

No tak, to prawda, nie pomaga nam zbyt duzo. Ale nie wymagam tez od niego nic, tak samo jak on na pewno nie WYMAGA nic od nas. Wazne ze wyszedl z inicjatywa, i cen to, to zawsze 1 osoba wiecej co daje pomysl ktory mozna rozwinac.
Po prostu go osadzasz, bo prawda, nie jest zbyt dobry w wyslawianiu swoich pomyslow, co ni znaczy ze jest glupi, i pomysl nei ma sensu'czesto prowadzi do kasacji tematu w 5 minut. Ale wlasnie tutaj chodzi mi o to, dlaczego? Ja w pelni zrozumialem jego obrazki, i sens w tekscie, a on mimo wszystko dostal warna. To przecie zalezy od czlowieka. Ja ci moge zaczac tlumaczyc skomplikowana Fizyke, ale jesli nie podejde do tego na kilka sposobow, watpie bys mnie w pelni zrozumial.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 19-03-2012, 20:08   

Cytat:
Po prostu go osadzasz, bo prawda, nie jest zbyt dobry w wyslawianiu swoich pomyslow, co ni znaczy ze jest glupi

Nie stwierdzilem, ze nie umie pokazac swoich pomyslow. Nazwal kazdy pomysl, pare slow o nim, ok. Dal po prostu duze pole do wypelnienia dla nas.
Moge stwierdzic na podstawie tego, w jaki sposob przedstawil caly post, ze jest glupi. Kazda linijka tekstu jest oddzielona od poprzedniej conajmniej dwoma pustymi. Na poczatku przedstawia jakiestam poziomy budynkow, a pozniej objasnia o co chodzi. Nie bede sie zastanawial, ze moze on jest genialnym artysta i umie malowac kalafiora do 100 elementu ciagu Fibonacciego (whatever). To, co prezentuje na forum inteligentne nie jest.

Cytat:
czesto prowadzi do kasacji tematu w 5 minut. Ale wlasnie tutaj chodzi mi o to, dlaczego?

Bo na forum gdzie jest 500x wiecej ludzi jest rowniez 500x wiecej takich dawidow, ktorzy moga stworzyc 500 takich tematow. Profesjonalni moderatorzy nazywaja to smietnikiem.

Cytat:
Ja w pelni zrozumialem jego obrazki, i sens w tekscie, a on mimo wszystko dostal warna.

Mam wrazenie, ze czepiasz sie mnie o to, co zrobili Raptor (warn) i Simbax (krytyka nieczytelnosci posta)

Cytat:
To przecie zalezy od czlowieka.

Jesli ktos nie umie pisac linijka pod linijka to albo nie skonczyl przedszkola i nie powinien miec neta albo nie powinien miec neta.

Cytat:
Ja ci moge zaczac tlumaczyc skomplikowana Fizyke, ale jesli nie podejde do tego na kilka sposobow, watpie bys mnie w pelni zrozumial.

Tyle razy tlumaczylem fizyke, ze mam male pojecie o tym, jak sie to powinno robic. Uzywanie wielu metod naraz raczej nie skutkuje.
_________________
 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 19-03-2012, 23:38   

Cytat:
Ja ci moge zaczac tlumaczyc skomplikowana Fizyke, ale jesli nie podejde do tego na kilka sposobow, watpie bys mnie w pelni zrozumial.

Hmm... Zabrzmiało to ciut dziwacznie, bo zwróciłeś się do Berka (co prawda chciałeś przykładowo, ale...) bardzo docelowo personalnie (wiem, pjerdoły gadam), a jak spostrzegłem, jest on jednym z bardziej ogarniających fizykę na tym forum...
Hmm... Dawid jeżeli narysował sam te obrazki w Paintcie, to siok...
Ogólnie pisze nieczytelnie i takie tam... Mrowisko, jako sieć podziemnych korytarzy (o to mu chodziło?) może złym pomysłem nie jest, ale po jakiego jakieś wykrywacze i w dodatku umieszczone w TymWielkimBydle? Zresztą skąd na obcej planecie ma się wziąć ToWielkieBydleZwaneŻurawiemPrzesuwalnym jak jest ze 3 razy większe od Colobotowego statku, chociaż podobno ma być inny statek...

/// Cio to jeszt :) ? Elastyczna Polszczyzna? - Raptor
_________________
Windows w szacie Linuxa
Ostatnio zmieniony przez Raptor 19-03-2012, 23:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
dawid960 
Neokid
@up: to nieprawda


Twoja ulubiona misja: księżyc
Wiek: 17
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: z matrixa ( XD )
Wysłany: 20-03-2012, 21:01   

A może zamiast żurawia przesuwalnego, może być robot czujnik?

Cytat:
No tak, to prawda, nie pomaga nam zbyt duzo. Ale nie wymagam tez od niego nic, tak samo jak on na pewno nie WYMAGA nic od nas. Wazne ze wyszedl z inicjatywa, i cen to, to zawsze 1 osoba wiecej co daje pomysl ktory mozna rozwinac.
Po prostu go osadzasz, bo prawda, nie jest zbyt dobry w wyslawianiu swoich pomyslow, co ni znaczy ze jest glupi, i pomysl nei ma sensu'czesto prowadzi do kasacji tematu w 5 minut. Ale wlasnie tutaj chodzi mi o to, dlaczego? Ja w pelni zrozumialem jego obrazki, i sens w tekscie, a on mimo wszystko dostal warna. To przecie zalezy od czlowieka.


:cry: dzięki co o mnie napisałeś :cry:
_________________


kliknij w to, proszę
 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 20-03-2012, 23:42   

Przecie nawet sie dosyc milo o tobie wypowiedzialem. O co chodzi.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 20-03-2012, 23:46   

To sie nazywa komunikacja...
_________________
 
 
     
dawid960 
Neokid
@up: to nieprawda


Twoja ulubiona misja: księżyc
Wiek: 17
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: z matrixa ( XD )
Wysłany: 21-03-2012, 10:40   

PoxiPol, mi chodziło o coś miłego
_________________


kliknij w to, proszę
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012