Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Abadon
10-07-2012, 16:32
Gameplay
Autor Wiadomość
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 28-08-2012, 00:37   

Emxx52 napisał/a:
postawmy Inżyniera i niech tłumaczy to i owo

Nosz mać! Emxx, geniuszem jesteś! Przypomniałeś mi, że kiedyś pracowałem nad user levelem-przygodówką, w którym podchodziło się do Inżynierów i ci gadali rzeczy mające wprowadzić dalej do fabuły. Nie dokończyłem tego poziomu, bo denerwowały mnie kłopoty z limitem obiektów. Może chcecie, bym wykopał :mrgreen: ?

Pierwszy epizod z przygód biednego Astronauty dość obmyślić i zainscenizować. Nie może to wyglądać tak dziwnie, jak było w oryginale, np. w misji 1.1:

Pochodzimy znikąd, droga, na prawo radar w krzaczorach, na lewo fabryka z robotem niewiadomego przeznaczenia... To ma być ta Nevada, która, cytuję: "wre aktywnością"? No dobra, idziemy dalej. Tup, tup, tup... barierka! Game Over? Nie, tu skrzyżowanie! Look at right: Empty... Look at left: OMG! Wheeled Shooter! RUN!...

Nie będę już dalej wymyślał, późno jest i nie myślę. Tak to wygląda. Kiedyś lubiłem ten surrealny brak logiki, teraz jednak lubię w CoLoBoT inne rzeczy, które wpływają na jego znakomity Klimat. Czasy się zmieniły. Trochę mi się kojarzy to z tym, jak zestarzały się Teletubisie. Elementy dekoracyjne (ściany, roboty, rury i kable, iskry itd.), zarówno w CoLoBoT jak i Teletoobies, mają fajny, estetyczny, symboliczny i kolorowy styl i po dziś dzień da się z tym obcować. Za to przyczyna-skutek gra już po swojemu...

http://www.youtube.com/watch?v=XP_7f-uVdCs

Sorka, chłopaki, musiałem się wyżyć :P . Przygotuję ten level fabularny.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 03-09-2012, 00:33   

Kiedys tez ktos dal pomysl aby miec takiego Wheatleya. Robocika dobrze znanego przez graczy Portala 2.

Jeden z robotow z nami zaczyna rozmawiac. Ale nie mowiac nam co robic, lecz przez jakies 'uszkodzenie' opowiada nam historyjki, albo sam sie uczyz nami, po prostu bedac krok przed nami, aby mimo wszystko uczyc ludzi samodzielnosci : )
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 03-09-2012, 13:07   

Kiedyś chciałem zrobić user level z takim robotem. Skończyło się na pierwszej misji, przez ten skomplikowany proces jakim jest tworzenie poziomów w CoLoBoCie... Niegłupi pomysł, najlepiej niech to będzie jakiś mały, latający nad głową astronauty robocik, bo bardzo łatwo skopać taki "bajer" i zamiast być fajnym pomocnikiem może stać się irytującym utrudniaczem ;)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 03-09-2012, 13:25   

Ew. coś w stylu: pierwszy test: poruszanie się w skafandrze, drugi test: sterowanie robotami, trzeci test: obsługa silników odrzutowych, itd.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012