Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Biologia
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 10-05-2012, 15:21   

Mrocza napisał/a:
Dokąd zmierza nasza rasa?


Pogdybajmy sobie trochę.
Nie jestem pewien, czy jest to możliwe, ale może się wydawać, że cofamy się w rozwoju. I to przez rozwijanie technologii. Tak jakby się... rozleniwiamy, bo maszyny są w stanie zastąpić coraz więcej prac. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej gapiąc się w ekran.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 10-05-2012, 18:24   

Simbax napisał/a:
Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej gapiąc się w ekran.
Dlatego powiem - walczmy z tym.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
patrolez 
PWr


Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-05-2012, 00:22   

Nie zapomnij o tym, że też się uczysz prócz tego siedzenia przed ekranem. Jak nie tężyzna fizyczna to jakaś tam inteligencja czy przyswajanie wiedzy. :) Ewolucja się nie cofa głupsi nie będziemy, tylko po prostu: "I Salomon z pustego nie naleje", prawie każðy mógłby przyswoić to co niejeden nauczyciel, gdyby tylko przysiadł nad tematem. Tak mówi rozkład Gaussa :>
_________________
Wszystko jest obiektem.
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 07-09-2012, 17:50   

Jak ja się cieszę że zrezygnowałem z decyzji pisania rozszerzonej matury z biologi. Przynajmniej będąc w klasie maturalnej na biol-chemie nie będę musiał pisać kolosalnych sprawdzianów powtórkowych (jako jedyny nie będę tego pisał). Od razu lżej mi na sercu... Nie spodziewałem się że tak to może poprawić mi humor.
_________________

 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 08-09-2012, 13:18   

Abadon napisał/a:
Jak ja się cieszę że zrezygnowałem z decyzji pisania rozszerzonej matury z biologi.


Ktoś się włamał Abadonowi na konto! :O Ale szczerze mówiąc po jednej lekcji chemii i biologi (przepraszam za kolokwializm) sram w gacie. Oj będzie dużo wkuwania będzie :<
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 08-09-2012, 16:03   

Widziałeś moje zeszyty z 1 i 2 klasy - to wiesz ile cię czeka (jak chcesz to mogę ci pożyczyć bo w sumie to notatki są świetne i już raczej nie będę z nich korzystał). Z tego co wiem to chyba ty będąc już na biol-chemie zobowiązujesz się jednocześnie pisać te przedmioty na maturze (albo decyzje podejmuje się taką po 1 roku - dokładnie to nie wiem bo idziesz nowym programem).

Muszę przyznać że ten profil jest dla osób które rzeczywiście obsesyjnie interesują się biologią. Chemia jest łatwa tak jak mata czy fizyka, bo tam musisz myśleć logicznie i kombinować. W biologi owszem są procesy ściśle ze sobą powiązane, ale teorii jest mnóstwo. Co z tego że nauczysz się w jeden dzień na blachę prawie 20 stron A4 i nawet będziesz wszystko rozumiał, ale twoją nauka będzie wynikiem konieczności a nie przyjemności to wówczas nie przyniesie pozytywnego rezultatu. Już wolę skupić się na chemii i fizyce, może z tego znajdę jakiś ciekawy kierunek studiów.
_________________

 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 08-09-2012, 16:48   

Mat-fiz pozdrawia. Jakbym się miał uczyć tych wszystkich nazw, wzorów, teorii na pamięć to bym zwariował...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 08-09-2012, 17:27   

Gratuluję mądrego wyboru.

A mi [cenzura] zabrakło 2 pkt i byłbym w mat-fizie... Za bardzo zestresowany byłem na egzaminie gimnazjalnym (moje "ukochane" gim urządziło tylko 1 egzamin próbny i to jeszcze taki który całkiem nie przypominał głównego, już nie wspominam że co rok zmieniali mi się nauczyciele: z angola na przestrzeni podstawówki i gim miałem 7 nauczycieli - dziękuje bardzo, niewiele teraz umiem). Reasumując nauka w szkołach na prowincjach jest po prostu na niskim poziomie...
_________________

 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-09-2012, 18:04   

Na chemii też jest ogrom do wkucia na pamięć, szczególnie jeżeli chodzi o chemię organiczną. Nie dość, że substancji jest mnóstwo to jeszcze trzeba zapamiętać mechanizmy reakcji czyli często wieloetapowe krzaczki ze strzałeczkami gdzie przeskakują elektrony. Zaznaczenie nukleofili i elektrofili, miejsca ataków i rola katalizatorów. Ogrom informacji.

A co do biologii to zaczynam stopniowo tracić zainteresowanie.

[ Dodano: 08-09-2012, 18:07 ]
Abadon napisał/a:
Reasumując nauka w szkołach na prowincjach jest po prostu na niskim poziomie...
Zaczynasz zwalać winę na otoczenie, a z doświadczenia wiem że to nie jest dobra postawa. Przede wszystkim nie wolno się poddawać.
 
 
     
patrolez 
PWr


Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-09-2012, 19:09   

No wiesz, ja w LO byłem w klasie filologicznej i przez odpowiedni wysiłek jestem tam gdzie jestem :D
Eka Inf PWr, wskaźnik rekrutacyjny 346,5. A i nowy system mi się podoba z wybieralnymi przedmiotami w szkołach średnich.
_________________
Wszystko jest obiektem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012