Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje małe, acz przydatne projekty
Autor Wiadomość
Phitherek_ 


Twoja ulubiona misja: Nie wiem, bo nie znam wszystkich jeszcze...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Krk
Wysłany: 10-07-2011, 23:34   Moje małe, acz przydatne projekty

Hmmm... Odkopuję trochę zaniedbany dział forum widzę, ale mam nadzieję, że nie nadaremno. Skoro zebrało się tutaj trochę programistów, z których dużo to zwolennicy open source (co mnie zdziwiło trochę, szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego na forum COLOBOT-a), to chciałem zaprosić do współpracy nad moimi małymi projektami w PHP. Potrzebuję zwłaszcza, aby ktoś je przetestował, bo sam mogłem coś przeoczyć. Projekty te to:

- SMPBNS - Simple MySQL and PHP Based News System - system aktualności, który można też użyć do stworzenia prostego bloga czy strony. Chyba najbardziej rozbudowany z projektów.
- SUDS - Simple Upload/Download System - system obsługi plików, też już dość rozbudowany.
- SLM - Simple Login Method - zbiór funkcji tworzących system logowania.
- PMG - PHP and MySQL Guestlist - system listy gości (np. na jakieś spotkanie czy imprezę) z funkcją potwierdzania obecności przez zaproszone osoby. Bardzo rozgrzebany i dawno go nie ruszałem, ale może ktoś z Was się nim zainteresuje...

Zapraszam także do współtworzenia owych projektów. Są open source, więc każdy może tworzyć ich modyfikacje, rozszerzenia i style. Do SMPBNS i SLM napisałem dość dokładne (mam nadzieję) wiki, do SUDS i PMG muszę się kiedyś zabrać... (EDIT: Właśnie napisałem wiki do SUDS, zostało tylko PMG) Tak więc programiści - zachęcam do tworzenia modyfikacji i rozszerzeń, graficy i osoby z wyczuciem kolorów - zachęcam do tworzenia styli CSS pod te systemy, inni - zachęcam do testowania.
Projekty te znajdują się na moim GitHubie.

Jak na razie nie znalazła się ani jedna osoba chętna do rozwoju lub testowania powyższych projektów, a już próbowałem gdzieś o nich pisać... Prawda, nie są to może arcydzieła, ale według mnie mogą być przydatne (w sumie sam ich używam potem). W każdym razie pomyślałem, że może spróbuję tutaj znaleźć jakichś chętnych ;) .

EDIT: Napisałem modyfikację SMPBNS MOD: Pages. Jakby ktoś był chętny do testowania, to zachęcam ;) (tak jak zresztą do wszystkich innych i poprzednich).
_________________
Posted by Phitherek_
Ostatnio zmieniony przez Phitherek_ 13-07-2011, 23:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 10-07-2011, 23:53   

Jakbyś był zainteresowany... http://sourceforge.net/projects/sosgame/ http://www.colobot.cba.pl...topic.php?t=458
Widziałem inne klony OGame'a:
* xnova - architektura kompletnie zj**ana, w dodatku komentarze w kodzie po francusku :/
* 2moons - trochę lepiej, są szablony, ale w dalszym ciągu architektura pozostawia wiele do życzenia (m.in. inaczej jest zrealizowana kolejka budynków i badań i osobne są szablony do tego, ja bym to zrobił lepiej)
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Phitherek_ 


Twoja ulubiona misja: Nie wiem, bo nie znam wszystkich jeszcze...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Krk
Wysłany: 11-07-2011, 01:11   

Swego czasu grałem w OGame... Pomysł mi się podoba, ale jak patrzyłem na zadania, które stawiasz przed tą grą, to będzie z tym trochę roboty, a nie wiem, czy umiem na tyle PHP. Te moje projekciki które zaczęły temat to w sumie wszystko, co kiedykolwiek napisałem, nic tak obszernego jeszcze nie pisałem... Poza tym nie mam jeszcze doświadczenia w programowaniu grupowym (dopiero w tym roku idę na studia, tam podobno można się tego nauczyć, między innymi ;) ). Innymi słowy - pomysł fajny i bardzo chętnie włączyłbym się w ten projekt, ale nie sądzę bym aż tak dobrze umiał PHP, aby napisać coś tak obszernego. Chyba, że masz już pomysł, to ja bym ewentualnie trochę pomógł... Nie wiem jeszcze, jak będzie u mnie z czasem, ale prawdopodobnie będę go miał niewiele, więc nie mogę poświęcić się temu projektowi na tyle, aby to zrobić w miarę szybko i porządnie... Inna sprawa, jeżeli byłbym takim bocznym programistą, który od czasu do czasu podrzuci kawałek kodu albo propozycję, wtedy to jeszcze może... A no i musiałbym nauczyć się obsługi SVN, bo jak na razie ja tylko w gicie ;) .
_________________
Posted by Phitherek_
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012