Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara czyni cuda?

Czy wg Ciebie wiara może czynić cuda?
Tak (na własnym przykładzie)
30%
 30%  [ 4 ]
Tak (słyszałem o tym)
7%
 7%  [ 1 ]
Dla mnie to zabobony
46%
 46%  [ 6 ]
Nie wiem, ale to możliwe
0%
 0%  [ 0 ]
Nie wiem i wiedzieć nie chcę
7%
 7%  [ 1 ]
Nie wiem, ale myślę, że nie
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
  Wysłany: 22-02-2011, 22:11   Wiara czyni cuda?

No taka mała ankieta i poniżej można uzasadnić swoją wypowiedź.
_________________
Windows w szacie Linuxa
Ostatnio zmieniony przez Simbax 10-05-2012, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 22-02-2011, 22:55   

1) Wiara nic nie czyni, my sami nie potrafimy okreslic dokladniej, czy w cos wierzymy i jak bardzo, wiec w jaki sposob to ma wplywac na zdarzenia zewnetrzne?
2) To cos jest uwazane za cud to tylko sfarcony zbieg okolicznosci...
_________________
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 22-02-2011, 22:57   

Berserker napisał/a:
To cos jest uwazane za cud to tylko sfarcony zbieg okolicznosci...

To oddziaływanie na prawdopodobieństwo (np. w fizyce kwantowej) przez umysły istot żywych.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 22-02-2011, 22:59   

No tak. Wiara czasami czyni cuda. Motywuje ludzi do działań. Denerwuje mnie tylko to, że ludzie często coś określają cudem, zamiast pomyśleć w tym momencie racjonalnie. Owszem, wielu ''cudów'' nie da się wytłumaczyć, ale trzeba zrozumieć, że Wszechświat jest ogromny i skomplikowany i że nasze ludzkie istnienie jest tak bardzo małe, że aż nieistotne. Po prostu jesteśmy uzależnieni od tak wielu czynników, że bardzo wiele rzeczy nigdy nie zrozumiemy. I nigdy nie należy się dopatrywać jakichś nadprzyrodzonych czynników bez wyraźnego dowodu na ich istnienie.

Moja wypowiedź jest trochę chaotyczna, ale wierzę w Waszą inteligencję i połapiecie się, o co mi chodziło...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 22-02-2011, 23:20   

cezar.512 napisał/a:
jest tak bardzo małe, że aż nieistotne.
z pierwszą częścią (cytatu) zgadzam się lecz z drugą chyba przesadziłeś
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 22-02-2011, 23:33   

Emxx52 napisał/a:
cezar.512 napisał/a:
jest tak bardzo małe, że aż nieistotne.
z pierwszą częścią (cytatu) zgadzam się lecz z drugą chyba przesadziłeś

Fakt, przesadziłem. Ale utrzymuję, że jednak jesteśmy małym czynnikiem we Wszechświecie.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 22-02-2011, 23:53   

cezar, twoj post po prostu kupy sie nie trzyma :D

Dlaczego zaleznosc od czynnikow ma byc powodem, ze wiele nie zrozumiemy?
_________________
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 23-02-2011, 12:43   

Berserker napisał/a:
Dlaczego zaleznosc od czynnikow ma byc powodem, ze wiele nie zrozumiemy?

Ajajaj... Przeczytaj mój post dokładnie, mając na uwadze Teorię Chaosu i wszechobecną względność, z jaką się borykamy. Mówiąc prościej, chodzi mi o to, że Ziemia jest tak małym systemem we Wszechświecie, że wywiera mały wpływ na jego działanie i naturę. Spójrzmy prawdzie w oczy: prawdopodobnie nigdy nie osiągniemy prędkości świetlnej i nie będziemy w pełni swobodnie manipulować materią i energią, bo nadal się z tych elementów składamy i jesteśmy od nich uzależnieni. Co z tego, że teoretycznie będziemy potrafili stworzyć w pełni rozwiniętą Czarną Dziurę? W żaden sposób nie zachwieje to równowagi Wszechświata, która jest mała i prosta, a zarazem ogólna i jednolita...

Ciężko mi to wszystko pisać, bo nie mam podglądu całego tematu na telefonie (do jasnej ciasnej!!!), ale mimo tego postaram się odpowiedzieć na każde Wasze pytanie odnośnie tego, o co mi chodziło, bo wiem, że nie każdy z Was ma podobną tendencję do filozofowania jak ja.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 23-02-2011, 15:49   

Jest taki e założenie, że przebywanie w pobliżu czarnej dziury może spowolnić czas (tylko dla tego obiektu),, więc to może otworzyć drogę do podróży w przyszłosc (chyba duże osiągnięcie).
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 23-02-2011, 16:08   

cezar.512 napisał/a:
Spójrzmy prawdzie w oczy: prawdopodobnie nigdy nie osiągniemy prędkości świetlnej i nie będziemy w pełni swobodnie manipulować materią i energią

Co do prędkości światła: prawda to jest niemożliwe do zrealizowania w żaden sposób (ciekawe jak zrobiła to ciemność która była wszędzie przed światłem ;-) ), ale możemy osiągnąć prędkość podświetlną (bliską prędkości światła). Poza tym można to ograniczenie obejść w taki sposób: pomiędzy miejscami odległymi o tysiące lat świetlnych skonstruować tunele czasoprzestrzenne o długości kilku metrów (Discovery FTW), bo wszechświat jest tak porąbany że można rozerwać czasoprzestrzeń (wystarczy 'troszkę' energii) i wejść w 4 wymiar.
Co do manipulacji energią i materią, to dziś nie możemy robić tego w pełni swobodnie, ale ta dziedzina bardzo szybko się rozwija i już niedługo...
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 23-02-2011, 16:57   

Wiara jest motywacją do działania. Jeśli bardzo czegoś chcemy to wiadomo, że szybciej to osiągniemy. Istnieje kilka praw we Wszechświecie. Jednym z nich jest tzw. Prawo Przyciągania. Polega ono na przyciąganiu do siebie różnych wydarzeń, rzeczy za pomocą naszych myśli. Oczywiście w przenośni, przecież nagle się nie zmaterializuje na ścianie telewizor HD. Chodzi o to, że mając pozytywne myśli zaczynamy zachowywać się inaczej, poznajemy lepsze osoby (również optymistycznie nastawionych), zaczynamy cieszyć się życiem, nie przejmować niepowodzeniami, ogólnie "przyciągać" sukces. Osoby negatywne, które ciągle sobie wmawiają że są żałosne, nie zdadzą egzaminu, nie znajdą pracy, są leniwe itp. właśnie takie będą. Polecam sobie poczytać o siedmiu uniwersalnych prawach wszechświata.

Jeśli chodzi o cuda to to raczej niemożliwe. Jeszcze zależy co się nazywa "cudem". Np. dostałeś dobrą ocenę, ale się nie uczyłeś... Po prostu zapamiętałeś coś z lekcji albo słuchałeś jak koledzy sobie powtarzają. Najbardziej abstrakcyjne, że ktoś się za tobą wstawił ;) Każdy "cud" da się wytłumaczyć, a takie typu "przedmioty spadające z nieba" nie istnieją...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 23-02-2011, 17:22   

cezar, rozumiec cos a miec mozliwosc wplywania na cos to dwie zupelnie rozne rzeczy.

Apus, 4 wymiar nic nam nie da, gdyz nie bedziemy mogli i tak do niego wejsc.

Simbax, lepsza motywacje daje mi chec zrobienia komus na zlosc :)
_________________
 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 23-02-2011, 17:31   

No cóż jeśli chodzi o wiarę jak motywację do działania to się zgadzam.Jeśli chodzi o wiarę jako religię to ona może przynieść światu TYLKO zgubę(jak mi nie wierzycie to zobaczcie na te wszystkie konflikty-one wszystkie mają podłoże religijne).
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 23-02-2011, 19:20   

Berserker napisał/a:
Apus, 4 wymiar nic nam nie da, gdyz nie bedziemy mogli i tak do niego wejsc.

NIEPRAWDA :-P Potrzeba tylko 'trochę' energii.
Ale chodzi o to że rozrywamy czasoprzestrzeń energią, wchodzimy w 4 wymiar i wychodzimy w innym miejscu. Przy użyciu kolejnej porcji energii możemy skrócić ten tunel. W 2 wymiarowej przestrzeni (kartce papieru) wyglądało by to tak: wiercimy w kartce otwór (rozerwanie czasoprzestrzeni) i wchodzimy w 3 wymiar. następnie robimy 2 dziurę w miejscu docelowym. Teraz zginamy kartkę tak żeby odległość między 'dziurami' była jak najmniejsza. To samo trzeba zrobić w przestrzeni trójwymiarowej. :mrgreen: ^^
C ruels! napisał/a:
jak mi nie wierzycie to zobaczcie na te wszystkie konflikty-one wszystkie mają podłoże religijne

Tia, a I i II wojny światowe to co? Chyba, że to co stworzył hitler nazywamy religią... :lol:
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 23-02-2011, 19:51   

@up
Wejscie w 4 wymiar bedzie nas kosztowalo nie tylko troche energii, takze grosika reszty i zniszczenie struktury czasteczek z ktorych sie skladamy czyli zycie.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012