Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Populous - The begining
Autor Wiadomość
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 31-01-2011, 17:41   Populous - The begining

Chciałbym wam przedstawić dość starą gierkę (bo z 1998 roku) o nazwie Populous - The begining

Gra została stworzona przez firmę Bullfrog Productions która już nie istnieje (została wykupiona przez EA Games)

W grze przejmujemy kontrole nad jednym z 4 plemion przewodzonych przez Szamankę. W większości misji - celem jest pozbycie się innych plemion.do dyspozycji mamy (jak już wspomniałem) Szamankę i 5 typów wyznawców owej szamanki:

(Angielskie nazwy)

-Brave - podstawowa siła robocza, buduje domki, zbiera drewno i można ich wyszkolić na innych wyznawców

-Warrior - wytrzymały żołnierz na twoje usługi, jeśli chodzi o walkę wręcz to on jest w tym najlepszy

-FireWarrior - jednostka magiczna. potrafi miotać we wrogów kulami ognia. Idealny do obrony i ataku

-Preacher - wyglądem przypomina zwykłego księdza ale i on potrafi być niebezpieczny (zwłaszcza przy niezabezpieczonych osadach) gdyż powstrzymuje wrogów od ataku i zaczyna ich przekonywać do twoich racji, słowem - przejmować ich

-Spy - podstępny wyznawca który może przebierać się za wyznawców innych plemion i podpalać im domy, drzewa. Najgorsza (jeśli chodzi o wytrzymałość) jednostka w grze

Najlepszą jednostką w grze jest oczywiście Szamanka. Nią zaczynasz grę. Potrafi rzucać szereg niszczących zaklęć od zwykłej kuli ognia, przez niszczące trzęsienia ziemi po zabójcze i nie do uniknięcia wulkany





Gra składa się z 25 misji i trybu Multiplayer, który (o dziwo) ma się jeszcze dobrze i ma niewielką rzeszę fanów na całym świecie (także w Polsce). Są tam również organizowane turnieje...

Tą grą postanowiłem się z Wami podzielić gdyż szukam kogoś do gry który nie byłby jak ci tró pr0 gracze którzy rozwalają mi wioskę w 5 sek ale nie byłby też gorszy ode mnie ;)


Grę można kupić (chociaż wątpię, żebyście gdzieś teraz znaleźli jakiś egzemplarz lub ściągnąć...


Screeny:

1
2
3
4

[ Dodano: 31-01-2011, 20:36 ]
Ktoś zainteresowany?

(jakby taki ktoś był - mogę dać nawet link do ściągnięcia)
_________________
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 03-02-2011, 17:21   

To jest RTS, turowka? Jak wygladaja tam walki etc?
_________________
 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 03-02-2011, 17:53   

Berserker napisał/a:
To jest RTS?


Tak

Berserker napisał/a:
turowka?


Nie

Berserker napisał/a:
Jak wygladaja tam walki etc?


Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Dwie (lub trzy, czasem nawet cztery) armie nacierają się na siebie i zaczyna się bitwa. Wszyscy oprócz FireWarriora biją się wręcz (i jak jest ich naprawdę dużo wygląda to jak masowa ustawka i w ogóle - jakoś to fajnie wygląda)

Co do FireWarriora - to nie jest tak że on nie umie się bić wręcz (umie ale jest bardzo kiepski) on woli miotać kulami ognia z dystansu (jedyna jednostka oprócz szamanki która może "obsługiwać" obydwa tryby)

Co do samej walki wygląda ona mniej-więcej tak:

LINK

W tym przypadku zostaje użyty czar Armageddon który tworzy właśnie taką Arenę i decyduje, kto wygrywa (biorą udział wszystkie jednostki które są na mapie, Plemię które zostanie - wygrywa)
_________________
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 08-02-2011, 00:06   

No, Thorin mnie wczoraj zownil, kto jeszcze sie pisze? :P
_________________
 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 08-02-2011, 00:23   

Potrzeba jeszcze aż dwóch osób D:

(jak będą jeszcze dwie osoby to będzie można grać 2 na 2 lub 3 na 1 {ja moge być tym 1 D:})

[ Dodano: 08-02-2011, 18:03 ]
Poza tym - zowniłem Berserkera bo w ogóle nie atakował - jakby chciał to by mnie zniszczył...


(trzeba było wystrzelać te wieże błyskawicami i potem wlecieć balonem w środek wioski i Wulkana trzasnąć)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012