Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
SMSowy spam
Autor Wiadomość
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
  Wysłany: 29-12-2010, 19:49   SMSowy spam

Ostatnio (dokladnie dawno dawno temu) zalozylem temat o spamerach gg. Odkad usunalem moj numer na nk (czyli tez dawno dawno temu) stopniowo przestali mnie nekac, juz kilka lat nie otrzymalem zadnego spamu od nieznanych numerow.

Nowym utrapieniem są SMSy. Gorzej niż gg, bo na gg wiadomosc zamkniesz. Ale wyobraz sobie - idzisz do domu wieczorem. Jest ci zimno i nagle slyszywsz dzwiek wiadomosci sms. Wczesniej umowiles sie z kolega, ze do niego pojdziesz, tylko ma ci napisac jak wroci. Myslisz, to pewno on! Wyjmujesz telefon, choc nie czujesz rąk, tak ci zimno. Zamiast trzymac rece w cieplej kieszeni w kurtce ty ja wyjmujesz. Myslisz - co ci zalezy, jestes blisko jego domu. Patrzysz na wyswietlacz a tam: Wygrałes BMW, sratatata, wzywamy do wyslania sms pod numer 0-700, sratatata... Jak tu sie nie wkur... oj przepraszam, zdenerwować! (historia wymyslona, mi tak sie nie przydarzylo, ale komus tak moglo sie stac)

Nie tylko BMW. Dostaje mase spamu innego rodzaju. Wyslij jakis SMS aby wygrac xxx zł. Zeby to bylo prawdziwe, a to do zzerania kasy sluzy. Nie wiem co oni sobie mysla, ale ja zadnych smsow wysylal nie bede! Powinienem miec wiecej kasy niz bill gates i miec tyle BMW, ze na parkingu przy tesco by sie nie zmiescily... Do tego dochodzi inny spam, nie tylko wygrane.

Co sadzicie o tym calym spamie przez SMS? Ja otrzymuje wiecej spamu niz normalnych wiadomosci. Tak jak mail. Z o2 co chwila jakies reklamy, ale zdazylem przywyknac. Gorzej, jak usuniesz cos potrzebnego myslac ze to reklama. Do mnie na mail przylazu jakies web pro news, chociaz nie pamietam zebym sie na jakies listy mailingowe wpisywał... SMS byl pierwotnie usluga do przesylania wiadomosci, a obecnie jest usluga do spamowania.

A teraz - kto zna bramki sms, wie jak sprawdzic jaka Firma (nie jp) przyslala nam SMS niech tu pisze. Kiedys (bodajze na wykopie) byl wykop o tym, jak pozbyc sie smsow. Wystarczylo wyslac do nich mial wpisujac w tresci, ze nie zezwala sie na przetwarzanie i trzymanie zadnych danych osobowych i danych kontaktowych (w tym tego adresu email, z ktorego wysyla sie wiadomosc) i wogole nie wyrazalo sie takiej zgody i prawdopodobnie zdobyli ten numer nielegalna droga, co jest karalne. A moze macie inne sposoby? Piszcie tutaj!
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 29-12-2010, 19:53   

I tak nikt do mnie nie pisze, więc taki SMSowy spam dotrzymuje mi towarzystwa :roll: .
_________________

 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 29-12-2010, 20:07   

Ta, szczegolnie w wakacje i swieta :P nikt nie musi odpisywac :P
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 29-12-2010, 21:20   

W Plusie jest Golf (samochód ;) ). http://komixxy.pl/337110/Dwuznacznosc

http://komixxy.pl/465237/SMS-z-BMW
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 29-12-2010, 21:41   

lukas_j napisał/a:
Odkad usunalem moj numer na nk (czyli tez dawno dawno temu) stopniowo przestali mnie nekac, juz kilka lat nie otrzymalem zadnego spamu od nieznanych numerow.


Tylko numer? Najlepiej całe konto usunąć... Toż NK to potwór w czystej postaci. Ale tak w sumie to mnie uświadomiłeś, bo zauważyłem, że już nie dostaję żadnego spamu na GG i się zastanawiałem czemu i nie wpadłem na to, że to wina NK :lol:

@topic O tak, reklamy SMSowe bardzo wkurzają... Raz czekałem na ważną wiadomość od kolegi i już słyszę dźwięk smsa, zrywam się, przerywając coś (nie pamiętam już co...) i patrzę... Reklama. Miałem ochotę rzucić telefonem o ziemię normalnie. Jak są jakieś sposoby na ten spam to chętnie skorzystam.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 29-12-2010, 22:07   

Zblacklistuj wszystkie dziwne numery telefonów (np. nienumeryczne).
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 29-12-2010, 23:49   

Mi nikt juz nie wysyla smsow, po 3 latach bez reakcji stwierdzili, ze to sie nie oplaca :P
_________________
 
 
     
Korniszon 
Me Gusta: PPC


Twoja ulubiona misja: Spying...
Wiek: 17
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 108
Skąd: Stamtąd, gdzie ty.
Wysłany: 30-12-2010, 09:17   

Tak samo i mnie nie przysyłają smsÓW oprócz, że nie zapłacono faktury(wina mego taty). Po za tym jestem w Orange, osobiście polecam.
_________________
Nazywajcie mnie KL582 (nick w Minecraft)
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 30-12-2010, 10:21   

Ja też jestem z Orange i również polecam.

Ale się dzisiaj zdziwiłem, myślałem że znowu BMW wygrałem, a tam Volkswagen Passat.
_________________

 
     
Pasterz 


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Gamers Den
Wysłany: 18-03-2011, 00:46   

Czołem!

Chyba jednak nikogo nie zmusiły do płacenia za siebie :mrgreen:
ok. 30 listopada ubiegłego roku otrzymałem kolejny SMS z serii "Gratulujemy! Twój numer został wytypowany do ..." I nie czytając dalej , beztrosko go skasowałem...

Był to niewybaczalny błąd , który kosztował mnie ponad 100 zł... :-|

Mianowicie przez cały ten miesiąc otrzymywałem podobne wiadomości i gdy w styczniu bieżącego roku otrzymałem rachunek niezmiernie się zdziwiłem na widok sumy jaka na nim widniała ( z racji tego ze miałem darmowe minuty z abonamentu i wykorzystałem je na święta) - była to suma ok. 100 zł wyższa od co miesięcznej średniej.
Zwróciłem się więc z sprawą do salonu mojej sieci i co się okazało ?!
Każdy kolejny SmS od pierwszego ( gdzie uświadomiono mnie ,iż zawierał skrócony regulamin "loterii" automatycznie akceptowany poprzez otworzenie wiadomości...) kosztował mnie 2 zł +VAT .... :roll:
Oczywiście od razu z niej zrezygnowałem, jednak pieniądze przepadły...
Pan z salonu pocieszył mnie , że wiele osób dało się na to "nabrać"...

Od tamtej pory nie otwieram już ŻADNYCH wiadomości od numerów konkursowych , które o dziwo po dodaniu na czarna listę i tak przychodzą( z tego co widze mają one związek z loteriami mojej sieci) ...
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 18-03-2011, 16:27   

Co to za telefon że przy otwieraniu wiadomości wysyła informację do sieci...

[ Dodano: 2011-03-18, 16:28:00 ]
Idź do UKE i UOKiK.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 18-03-2011, 17:41   

To się już robi nudne. Praktycznie z komórki w ogóle nie używam. Jedynie tylko do domu dzwonie, jednocześnie rzadko się zdarza że ktoś do mnie dzwoni(co mi jak najbardziej odpowiada). SMS jakie przychodzą to standard: wygrałeś BMW itp. Do czego zmierzam... otóż jakiś tydzień temu ktoś z zastrzeżonego zadzwonił do mnie. Pierwszy raz nie zdążyłem odebrać, ale po jakimś czasie znowu sytuacja się powtórzyła. Odebrałem i usłyszałem jakiś automat który gada że wygrałem BMW, że mam szansę na VW itd. Rozumiem SMS, ale takie telefony to już przegięcie.


Taka mała anegdota.

Była zima, godzina 1.45. Spałem sobie w najlepsze. Dzwonił telefon. Nr zastrzeżony. OK odbieram. Jakiś gościu próbował mi wmówić że idzie wielka burza śnieżna, proszę brać ze sobą śpiwór i ewakuować się z domu. Pierwsze co pomyślałem że to jakiś pijak, ale mówił bez problemu... Oczywiście zignorowałem go i pożegnałem po łacinie.
_________________

 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 21-03-2011, 20:45   

Kiedys przeczytałem, że można wysłać STOP BMW na numer 8080 (czy jakoś tak, sprawdzcie na necie, bo nie pamietam) i nie przychodza. W sumie.. Dalej przychodza, ale czy bmw to nie wiem - nie czytam...

Ech.. nie wiem po co takie coś wogole jest. Najbardziej denerwuje mnie jak przychodzi na lekcji. Wyciagam telefon, bo mysle ze napisał jakiś kolega, albo któraś z koleżanek ( z 1 klas gim :D ), a tu sie okazuje, ze raklama lub jakaś głupota...
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012