Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
1&1 i OVH
Autor Wiadomość
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 09-09-2010, 20:47   1&1 i OVH

Ostatnio przeglądając internet znalazłem dwie oferty darmowych serwerów, które zapewniają darmową domenę PL i duży transfer miesięczny oraz dużą pojemność na stronę. Domena jest za darmo przez 1 rok, a serwer na dwa? Co wy na to żeby przenieść naszą stronę na któryś z tych serwerów?

1&1 OVH
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-09-2010, 21:43   

Gdy skończy się promocja, będą kazali płacić więc ostrożnie. Lepsze są darmowe serwery typu plox.tor.hu a domeny są tanie (tańsze od dostępu dziennika elektronicznego w mojej szkole :roll: ) lub darmowe (.tk).
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 09-09-2010, 21:48   

Nie będą kazać płacić. Możesz w każdej chwili odejść.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-09-2010, 21:57   

Ta, i tracę dane... "Uważać" miałem na myśli regularne backupy itp.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 09-09-2010, 21:59   

No wiadomo, że trzeba uważać.

Ale domena jest za darmo przez rok, a serwer przez dwa, tak więc dość dużo czasu minie zanim każą płacić :P
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 19-09-2010, 22:26   

Przepraszam, jeśli można to zaliczyć za odkop, ale kusi mnie. xD

OVH znam, słyszałem opinie, również od znajomych i mógłbym polecić, bo jest to naprawdę porządny i zaufany hosting. ^^
Natomiast 1&1 - ich reklamy widzę na co trzecim kroku, nie wiem, czy to dobrze. Oprócz tego, pakiet powitalny. wow, fajnie, super etc. Ale, czy gdzieś są podane przewidywalne koszty po tych dwóch latach? Oprócz tego, mają niezłe kruczki w regulaminie, związane z tą promocją i ogólnie:
"2.7.8.
Uslugobiorca jest zobowiazany do sporzadzenia we wlasnym zakresie kopii zapasowej Materialów. 1&1 nie sporzadza kopii zapasowej Materialów i nie jest zobowiazane do ich przywrócenia w przypadku ich utraty przez Uslugobiorce.

1.18.
Materialy – informacje (m.in. dane, reklamy, dokumenty, wiadomosci email, obrazy, zdjecia, filmy, strony internetowe) i jakiekolwiek inne tresci jakie sa przechowywane i przesylane w zwiazku z korzystaniem z Uslug 1&1 oraz z wykorzystaniem Urzadzen 1&1."
Oraz, co ważniejsze:
"4.3.
Uslugobiorca wyraza zgode na to, ze 1&1 bedzie uprawnione automatycznie – bez jego uprzedniej zgody – obciazac Konto oplatami (wedlug Cennika Uslug 1&1) z tytulu swiadczenia przez 1&1 uslug dodatkowych oraz przedluzenia swiadczenia Uslug 1&1. W przypadku nie otrzymania przez 1&1 naleznego wynagrodzenia za posrednictwem Konta Uslugobiorca jest zobowiazany bezposrednio uregulowac naleznosci na zadanie 1&1."
Plus:
"14.2
W przypadku oferowania przez 1&1 okreslonych pakietów uslug (w tym uslug hostingowych) Okres poczatkowy moze byc dluzszy niz Okresy Poczatkowe („Przedluzony okres poczatkowy”), (…)
14.3
W przypadku, o którym mowa w 14.2. powyzej Uslugobiorca jest zobowiazany do uiszczenia oplaty za caly okres trwania Przedluzonego okresu poczatkowego. Modyfikacja danego pakietu uslug oznacza rozwiazanie danej Umowy i uprawnia 1&1 do pobrania oplaty za caly ww. okres (proporcjonalnie do czasu jaki pozostal do jego zakonczenia). (…)"

Mówiąc prosto: jeśli z ich winy stracimy dane - musimy sobie sami radzić; mogą w każdej chwili zachcieć sobie obciążyć nasze konto; jeśli w przypadku jakiejś usługi mają tzw. przedłużony "okres początkowy", musimy za niego zapłacić dodatkowo.
Radziłbym uważać, aczkolwiek ile klientów tyle opinii. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 19-09-2010, 23:06   

Z moich badań wynika że najmniej kruczków prawnych ma NetArt (m.in. nazwa.pl), także bardzo pojęty nauczyciel informatyki mi polecał do kupna domeny. Problem w tym że nie ma darmowych ofert (chyba).
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012