Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Najmocniejszy na świecie układ graficzny od AMD - moc 1,36 T
Autor Wiadomość
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 20-05-2010, 14:11   Najmocniejszy na świecie układ graficzny od AMD - moc 1,36 T

Firma AMD zaprezentowała najszybszy na świecie procesor graficzny - ATI Radeon HD 4890 . Dysponuje on mocą obliczeniową 1,36 TeraFLOPs , pamięcią GDDR5 oraz zegarem umożliwiającym osiągnięcie częstotliwości blisko 1GHz. Zaawansowana architektura ATI Radeon HD 4890 zgodna z DirectX 10.1 pozwala na uzyskanie realistycznej grafiki i efektów specjalnych w najnowszych grach komputerowych.

Jest to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie w swojej klasie. Układ wzbogaci oferowaną przez AMD linię procesorów graficznych ATI Radeon HD serii 4000. ATI Radeon HD 4890 pozwoli zwiększyć także możliwości komputerów stacjonarnych budowanych w oparciu o platformę AMD „Dragon”.

– W minionym roku wprowadziliśmy na rynek układy graficzne ATI Radeon HD 4850 i ATI Radeon HD 4870, oferujące miłośnikom gier komputerowych wysoką wydajność skorelowaną z rozsądną ceną. Dziś poszliśmy o krok dalej. ATI Radeon HD 4890 to obecnie najbardziej zaawansowany procesor graficzny adresowany do szerokiej grupy odbiorców – powiedział Rick Bergman, senior vice president and general manager,

ATI Radeon HD 4890 to kolejny procesor graficzny AMD wspierający najnowsze gry komputerowe zgodne ze standardem DirectX 10.1. Umożliwia on uzyskanie realistycznej grafiki oraz efektów wizualnych m.in. w takich tytułach jak: Tom Clancy’s H.A.W.X., BattleForge, Stormrise, S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky.

– ATI Radeon HD 4890 może okazać się w tym roku jednym z najbardziej pożądanych produktów dedykowanych graczom komputerowym – powiedział Adrian Thomson, vice president, Marketing, Sapphire. – Wysoka wydajność, elastyczność oraz zaawansowana architektura ze wsparciem DirectX 10.1, czynią z ATI Radeon HD 4890 najlepsze rozwiązanie w tej klasie produktów.
żródło : http://tech.wp.pl/kat,100...ml?ticaid=1a334 .
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bartek c++ 20-05-2010, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 20-05-2010, 15:25   

a bardziej na temat:
Będzie Tibia płynniej chodzić :lol:

// do Bartka c++: jak coś zmieniasz to dawaj komentarz z informacją o powodzie -adiblol

//Wiem... Usunąłem " PODAJ ZRÓDŁO" ponieważ je wkleiłem do mojego postu - Bartek c++

//O mój Boże, jak można napisać "ponieważ" przez "rz"? - colobotwymiiata
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

Ostatnio zmieniony przez colobotwymiiata 31-05-2010, 10:41, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 20-05-2010, 15:29   

No i się ty dziwisz
Nie wiem co ludzie widzą w tej nvidii
No ale sprzęt pro :P
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 20-05-2010, 21:31   

Jestem ciekawy ile to cacko będzie kosztować. Jak widać technika ciągle się rozwija...
_________________

 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 22-05-2010, 21:04   

Do czasu ujarzemienia wiecej niz calych trzech kwantow w kompach kwantowych nie ma co liczyc na jakis nagly skok technologiczny... :)
_________________
 
 
     
Deyes 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 22
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: /dev/null
Wysłany: 11-06-2010, 17:29   

Berserker napisał/a:
Do czasu ujarzemienia wiecej niz calych trzech kwantow w kompach kwantowych nie ma co liczyc na jakis nagly skok technologiczny... :)

Na skok technologiczny rzeczywiście jeszcze nie czas, ale "ujarzmienie trzech kwantów" to chyba mała przesada :P Przecież w komputerach kwantowych to pierwsze kroki naukowcy stawiają.
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 11-06-2010, 19:09   

@up udalo sie uwiezic 3 kwanty i zmusic do pracy nawet.
_________________
 
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 11-06-2010, 21:04   

Z tego cosię dowiedziałem to karta generuje 64 bitową paletę kolorów i musi mieć monitor o rozdzieloczości minimum 1280x1024:P
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012