Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Piszemy list do Kamila Scheichta i Marcina Lechowicza
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 05-02-2010, 20:16   Piszemy list do Kamila Scheichta i Marcina Lechowicza

Sam pomysł na taką formę reklamy pojawił się we wrześniu 2009 r. Kamila Scheichta chyba wszyscy go znają. Ma ciekawy, cieszący się popularnością kanał na youtube . Drugi człowiek Marcin Lechowicz słynie z piosenek na różny temat np. Piosenka o smutnym programiście. Ma też on swój

Przejdźmy do rzeczy... Jakby się udało napisać list z prośbą do Kamila o małą reklamę o forum i colobocie to może byśmy zyskali trochę userów...
Z kolei pomysł z listem do Martina to trochę jest abstrakcyjny... Wyobraźcie sobie piosenkę o Colobocie i programowaniu w jego wykonaniu...

Do czego zmierzam... Otóż drodzy userzy, przedstawiajcie wszystkie "argumenty za", które mogłyby się ukazać w liście, tak aby Kamil był przekonany udzielić nam pomocy...kanał.
 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 05-02-2010, 20:54   

np takie coś?
"Lubisz grę Colobot?Lubisz układanie user leveli i programowanie bootów?Odwiedź.colobot.pl!Rozwiążemy twoje problemy z wszystkim co ci nie pozwala zaprogramować bota,zrobić dodatki i ułożyć user level.
Zawsze ci pomorzemy!Więc wejdź na colobot.pl ."
_________________

 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 05-02-2010, 21:04   

Ja myślę,że pomysł jest super!Ale co będzie jak nie będą tego chcieli zrobić bezinteresownie?
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 06-02-2010, 12:30   

No cóż, będziemy musieli sobie sami radzić, jeżeli nie będą chcieli reklamować nas bezinteresowni

List... a może zwykła rozmowa przez jakiś komunikator wystarczyłaby? Co o tym sądzicie? Ja umiem prowadzić tego typy dyskusje...

Z Marcinem Lechowiczem to troszeczkę przesadziłem, wiecie zobaczyłem sobie go wczoraj w tv i przypomniałem sobie o nim.
_________________

 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 06-02-2010, 13:35   

@Abadon: Pomysł jest dobry, ale list trzeba napisać porządnie. ^^ Co do rozmowy przez IM - czemu nie, ale wg mnie list jest bardziej... oficjalny. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 06-02-2010, 13:43   

Co prawda to prawda... List wygląda bardziej oficjalnie i istnieje większe prawdopodobieństwo że pan Kamil się tym zainteresuje. Jeżeli ma być to list to jak słusznie napisałeś musi być porządnie napisany, tak by przekonał go za pierwszym przeczytaniem. Nie może być to zwykły "świstek". Trzeba przedstawić w nim jak najwięcej argumentów (trochę nawiąże się do formy rozprawki).

Jeżeli chcemy go napisać to trzeba jak najszybciej póki mamy zapał. Nie może się skończyć jak poprzednio gdzie ten zapał okazał się słomiany.
_________________

 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 06-02-2010, 13:49   

A według mnie więcej uwagi adresat udzieli, gdy dowie się o tym przez komunikator. Głównie dlatego, że list łatwiej zignorować, nie ma tej świadomości, że po drugiej stronie łącza czeka jakaś osoba na odpowiedź, choćby negatywną.

Dziekan u mnie na wydziale ma taką zasadę, że nie czyta listów, jeśli nie wie, że będzie mógł na nie odpowiedzieć. W konsekwencji wielu listów w ogóle nie czyta. Jest to oszczędność czasu, gdyż każdy list jest czytany jedynie raz i nie trzeba do niego wracać.

PS: Jakie konkretne kwestie chcecie zawrzeć w tym liście? Prośbę o reklamę za pośrednictwem jego kanału? Jeszcze coś poza tym?
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 06-02-2010, 14:05   

Kwestia reklamy portalu i gry Colobot. Promocja języka C-bot. Przedstawienie walorów forum: większość userów to programiści, na forum jest dużo napisanych programów, dążenie do powstania kontynuacji Colobota itp.
Do listu może być załączony kontakt do nas.
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 06-02-2010, 14:58   

Po co pisać "oficjalnie", przecież żaden informatyk nie będzie chciał tracić czasu na czytanie "lania wody" i zwrotów "szanowny panie". ;) Możemy wejść na IRC: freenode, kanał ##kamil (o ile dobrze pamiętam) i tam się dopytać...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 06-02-2010, 15:09   

adiblol napisał/a:
Możemy wejść na IRC: freenode, kanał ##kamil (o ile dobrze pamiętam) i tam się dopytać...


Czarno widzę robienie czegoś takiego przez IRC. Wszyscy będą się wtrącać, tak sądzę. ^^;
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 18-02-2010, 20:43   

Ale odwlekam... niedobrze. Od samego wskrzeszenia pomysłu minęły prawie dwa tygodnie. Mam nadzieję że się w końcu się zmobilizuje... Z drugiej jestem strasznie zabiegany... mam dużo pracy, ale postaram się podjąć tego wyzwania.
_________________

 
     
Bartek c++ 


Twoja ulubiona misja: Tropica - Czas na atak
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 390
Wysłany: 23-06-2010, 21:02   

hm mogę zrobić reklamę na margonem za 6zł przez 6 miesięcy będzie wisiała :P

[ Dodano: 23-06-2010, 21:11 ]
portal nic nie płaci ale ja zapłace
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 23-06-2010, 21:59   

Na Margonem w sensie... w świecie gry?
Hm, tanio...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 24-06-2010, 13:56   

Czyli zapraszamy dzieci neo na nasz portal?
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 24-06-2010, 13:59   

Nie, link z reklamy może przekierowywać do strony, na której będzie trzeba odpowiedzieć np. ile to 2+2*2.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012