Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Niebieskie plusy - nie tylko problem, ale i pożytek?
Autor Wiadomość
FE4R 


Twoja ulubiona misja: Saari - Inwazja
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 144
Wysłany: 01-11-2009, 14:27   Niebieskie plusy - nie tylko problem, ale i pożytek?

Tworząc własne poziomy bardzo mnie irytowało to, iż żaden robot wyprodukowany w fabryce robotów nie może uczestniczyć w ćwiczeniach z WayPointami, które można bardzo łatwo produkować innym robotem. Stworzyłem więc User level, w którym był dostępny PracticeBot. Jednakże pomimo tego, iż mój leśny zbierak latający, stworzony w fabryce, wyprodukował WayPoint funkcją 'produce'; mimo tego PracticeBot po przejechaniu przez niebieskiego plusa w żaden sposób na niego nie oddziaływał, to jest WayPoint nie znikł.
Otworzyłem więc train403.txt - Ćwiczenia z silnikami, w którym masz sprzątać po robocie który zostawia plusy. Są tam początkowe plusy WyPoint z CreateObject [...] reset=1. Wydaje mi się, iż reset oznacza, że można je usuwać. Ale robot dalej produkuje plusy, tak jak mój zbierak w User levelu. A jednak PracticeBot w treningu potrafi jakoś te plusy niszczyć.
Ponieważ temat miał być pytaniem, co zrobić, by PracticeBot niszczył WayPointy, jednak sam sobie na nie odpowiedziałem, gdy sprawdziłem linijkę:

Kod:
CreateObject pos=32.50;-65.00 dir=1.0 type=PracticeBot reset=1 trainer=1 script4="tradar1.txt" select=1


Na swoim User levelu sprawdzę, która opcja: 'reset' czy 'trainer' pozwala niszczyć plusy i odpowiem, gdyż może to być pomocne dla ludzi, którzy nie tworzą misji treningowych, ale chcą użyć WayPointów w user levelach.


EDIT: to nie 'reset=1', a linijka 'trainer=1' pozwala na niszczenie WayPointów, jednak wtedy robotem nie da się sterować ręcznie.

Pozdrawiam,
FE4R
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 18-11-2009, 20:06   

WayPointy mozna po prostu niszczyc tylko w trybie treningowym :P
_________________
 
 
     
Deyes 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 22
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: /dev/null
Wysłany: 27-03-2010, 13:51   

Albo stworzyć robota z "trainer=1" i potraktować grę kodem: trainerpilot
Wiem, bo tak robiłem :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012