Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DemoLisH
17-10-2009, 11:00
Plany(oczywiście chodzi o Colobota 2)
Autor Wiadomość
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 16-10-2009, 20:07   Plany(oczywiście chodzi o Colobota 2)

Może znowu powtarzam coś co już było tu wcześniej zrobione,ale co tam!To teraz umówmy się,co kto ma robić.Ja od zawsze miałem pomysłowy rozum,więc mogę robić fabułę.Pracami może kierować COLOBOT(admin),a co do grafiki itp. to się umówimy.
A tu macie taki zarys fabuły(czyli z jakich przyczyn mamy się męczyć przy graniu :mrgreen: )

Akcja dzieje się na Nowej Ziemi.Ludzkość się tam już dobrze osiedliła.Potem jest sala wirtualnych ćwiczeń w Centrum Kontroli Houdson 2.0.Wchodzimy do kapsuły wirtualnej przestrzeni i zaczynamy trening.Wszystko jest dobrze,aż nagle powstaje zwarcie.Zostajemy uwięzieni w cyber-świecie.Szybko się okazuje,ze doszło do sabotażu i aby się uwolnić trzeba przejść misje stworzone przez naszych sabotażystów.
Cała gra składać się będzie z kampanii,które będą podzielone na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt(!) misji.
Tu jest lista kampanii:
1.Kampania Uwięzienia(nawet wymyśliłem już nazwy!),w której jesteśmy uwięzieni w wirtualnej kapsule.
2.Kampania Sabotażystów-w niej(na początku) poznajemy tych,którzy majstrowali przy maszynerii treningowej.I okazuje się,że to byli tzw.Twórcy Wszechświata-tajemnicze siły,które reprezentują/są siłami raczej na pewno dominującymi w czasoprzestrzeni(np.Tworzenie i Destrukcja,Mrok i Światłość itd.)
Kampania będzie się składać z mniej więcej tylu leveli,ile jest Twórców(w każdym będzie jeden lub dwóch Twórców)
Jeden level będzie składał się z kilku misji(np.w poziomie Tworzenia i Destrukcji będzie za zadanie stworzenie/zniszczenie czegoś),a na końcu każdego poziomu będzie walka z Twórcami z danego poziomu(tu można wykorzystać działa i nowy element-broń astronauty).
Tu macie listę Twórców Wszechświata(ta lista może się zmienić):

1.Wieczność i Śmierć(Nicość)-najpotężniejsi Twórcy.Kierują działaniami pozostałych TW.
2.Dzień/Światłość(Eter) i Noc/Mrok(Ereb)-Twórcy prawie wszystkiego co dobre i złe.
3.Tajemnica(Tabuu) i Oczywistość(Biała Kropka :mrgreen: )-Twórcy wszystkiego,co jest jasne i nie wymaga wgłębiania się w temat oraz największych tajemnic uniwersum(straszne!!!)
4.Tworzenie(Master Hand) i Destrukcja(Crazy Hand)-Twórcy tworzenia i niszczenia zarówno tego co dobre jak i złe.
5.Emocje(Emo Cat :-P ) i Stateczność(Głaz)-Twórcy wszystkiego co wzbudza jakiekolwiek emocje i tego co tego nie robi.
6.Mądrość(Great Brain) i Głupota(Bananowiec :mrgreen: )-Twórcy wszystkiego co mądre i głupie.
7.Przyroda(Drzewo Uniwersalne) i Technologia(Ultimate Machine)-Twórcy wszystkiego,co naturalne i sztuczne.
8.Czas(Kronos/Chronos) i Przestrzeń(Wszechman)-twórcy praktycznie wszystkiego co jest i materialne i niecielesne.
9.Początek(UltiStart) i Koniec(UltiEnd)-Twórcy wszystkiego co się zaczyna i kończy.
10.Odrodzenie/Nowy Początek(Holly Repolter)-Twórca wszystkiego co rozpoczyna się na nowo.Nie ma swojego przeciwieństwa.

A po pokonaniu ostatnich TW(czyli Wieczność i Nicość)dowiadujemy się,dlaczego nas uwięzili w poprzedniej kampanii.Okazuje się,że zostali zmuszeni do tego przez Niszczycieli Wszechświata,skrajne przeciwieństwo TW.Pewnie się spytacie,jak to możliwe?Otóż Twórcy zostali zmuszeni tym,że jeśli nie spełnią ich żądań,to przesuną Dzień Ostatecznej Ostateczności(dzień OSTATECZNEJ walki pomiędzy TW a NW)co może być dla tych pierwszych nawet ZABÓJCZO niebezpieczne!!!
I tak przechodzimy do 3-ej kampanii pt.Kampania Niszczycieli:
Dzień Ostatecznej Ostateczności zbliża się nieuchronnie.My,kilka robotów oraz Twórcy Wszechświata szykujemy się do WIELKIEJ bitwy!!!!!!
A gdy wygrywamy,są jeszcze jakieś dialogi pomiędzy postaciami.Wracamy w chwale na Nową Ziemię.I potem jest wielki na cały ekran napis o takiej treści:
GRATULACJE!Wygrałeś grę!

Oto mój "zarys" fabuły w Colobocie 2.Teraz brakuje nam grafiki,muzy itp.
Proszę o przeczytanie CAŁEGO opisu fabuły.

PS:Ew.błędy ortograficzne to nie wina tego,ze nie umiem pisać czy coś ale tego,że wiele nazw podanych wyżej są przeze mnie zmyślone i dlatego mogą być uznane za błędy.[/i]
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 16-10-2009, 22:45   

Złe forum.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 17-10-2009, 09:28   

No dobra.Może ten temat stworzyłem w złym forum.Ale ty chyba nawet nie przeczytałeś mojego projektu fabuły!Jak go już przeczytasz,to mi powiedz,czy jest dobry.
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-10-2009, 11:01   

Przeniosłem do innego działu.
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 17-10-2009, 13:39   

Moim zdaniem nie pasuje do Colobota. Wywal tych "Twórców Wszechświata" to będzie dobry.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 19-10-2009, 16:09   

Oryginalny. Nawet bardzo. ^^ Tylko może pozmieniać nazwy, albo w ogóle wyrzucić tych "Twórców Wszechświata", jak powiedział @Up, bo raz nazwy są po angielsku,raz po polsku, raz są wzięte z mitologii. ^^;
Ogólnie jest to ciekawy pomysł, wprawdzie wymaga dopracowania paru szczegółów, ale kto wie.. Może z tego zarysu, po modyfikacjach wyjdzie fabuła do C2... ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 23-10-2009, 18:59   

Cóż...przyznam,że programowanie(domena Colobota)przyda się bardziej w pierwszej kampanii niż w pozostałych.Ale pomysł na dołączenie do Colobota sił rządzących wszechświatem jest ZA******Y!!!!!
A do TW wracając,niektóre nazwy wymyśliłem,kilka nazw jest z mitologii greckiej,a niektóre z gry na konsolę(kto zgadnie,o jakie postacie mi chodzi,ten jest mistrzu!).
A teraz słowo do adiblola:jak wywalę TW to będą potem takie pytania jak"Ale kto był tym sabotażystą?"
A innych pomysłów(w chwili,kiedy pisałem ten zarys fabuły)nie miałem,niż wprowadzenie Twórców Wszechświata!A wielu takie rzeczy się podobają!USZANUJ TO!!!!
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 24-10-2009, 20:32   

Kto był sabotażystą? Jakiś n00b, któremu zachciało się władzy nad światem.

A co powiecie na taką fabułę:
W Internecie rozpanoszyły się dzieci neo (ich ilość rośnie wykładniczo). Ze względu na swój spam zapychają łącza. Nie jest dobrze. Przekazywanie dużej ilości informacji spowodowało przegrzanie głównych routerów międzyplanetarnych. Przestały działać automatyczne systemy ochronne, które są zależne od Centralnego Serwera na Nowej Ziemi. Wykorzystali to wrogo nastawieni kosmici. Postanowili zająć kilka planet. Musisz bronić te planety, a ponadto zainstalować zapasowy router, niezależny od routerów normalnego Internetu. Musisz też zwalczać dzieci neo, przez niszczenie serwerów hostujących fora typu sweetbrokacik :mrgreen: . Musisz zniszczyć centralny serwer Tibii i Metina. Ze względu na graczy wyznających te gry, nie będzie to łatwe! Zorganizują oni armię uzbrojoną w krzesła :lol: . Zmierzysz się z nimi, korzystając z urządzenia "J**ACZ 2000" (nie wymyśliłem tego urządzenia, dawno temu znalazłem w necie i nie pamiętam gdzie). Jest to wtyczka z połączonymi bolcami, służy do wysadzania korków. Jedynym skutecznym środkiem na posiadaczy laptopów będą nożyczki - można nimi łatwo przeciąć kabel od internetu. A użytkownicy sieci wi-fi także nie mogą czuć się bezpieczni - odpowiednia głuszka skutecznie zagłuszy sygnał radiowy.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 24-10-2009, 22:30   

Adiblol, bardzo dobre. Sam kiedyś chciałem zrobić misje rozgrywające się "we wnętrzu" komputera, ale nic z tego nie wyszło... ^^
Grał ktoś może w World Of Goo? Tam była bardzo oryginalna fabuła, kilka pomysłów można by wykorzystać. (Oczywiście, nie dosłownie.) Jest tam np. poziom, w którym mamy nicy zaktualizować sterowniki karty graficznej, a po nim wszystkie następne plansze wyglądają o wiele ładniej. :)
Może coś takiego, lub podobnego? Jutro pogram tez w Banjo-Kazooie: Nuts&Bolts, postaram się tam też poszukać "inspiracji". ^^

@C Ruels:
Cytat:
Ale pomysł na dołączenie do Colobota sił rządzących wszechświatem jest ZA******Y!!!!!

Mhm, ten pomysł jest ciekawy. Mogliby zagłuszać czasami transmisje, podać fałszywe informacje... O, to będzie dobre. :)
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-10-2009, 23:35   

Nie zapominajmy, że akcja colobota dzieje się we współczesności, a nie w jakiejś krainie mitów, wprowadzenie jakichś bogów mogłoby odebrać colobotowi klimat. Przecież ta gra polega na programowaniu. W twojej fabule nie widzę miejsca na roboty. Moim zdaniem powinno to wyglądać tak: grupa naukowców, która przechowywała DNA królowej obcych(na innej planecie), przez przypadek wstrzyknęła ją do człowieka. Człowiek ten stał się potężniejszą niż kiedykolwiek królową obcych. Houston znowu wysyła Ciebie byś po raz kolejny zniszczył zagrożenie.
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 25-10-2009, 09:11   

adiblol napisał/a:
Kto był sabotażystą? Jakiś n00b, któremu zachciało się władzy nad światem.



Ale to już było.Ja wolałem wymyślić coś orginalnego,a nie jakiegoś świra rządnego władzy!

[ Dodano: 27-10-2009, 15:44 ]
DemoLisH napisał/a:
Nie zapominajmy, że akcja colobota dzieje się we współczesności


Tak po prawdzie to akcja Colobota dzieje się nie we współczesności ale w przyszłości.A poza tym już przyznałem się do tego,że programowanie i roboty bardziej się przydadzą w 1-szej kampanii.

Halo!Nikt tu nie pisze?
Kurde twoje mol!Dlaczego nie piszecie :?: :!: :?: :!:
Dobra.Macie tu fajną muzę do C2:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

PS:Fani gry EarthBound się ucieszą :-P
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012