Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Abadon
20-02-2010, 10:28
C2 Misja 1
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 05-09-2009, 19:46   C2 Misja 1

Zamieszczam dziś pierwsze prace (narazie sam tekst) do 1 misji nowej fabuły. Mam nadzieję że docenicie moje pomysły i też dodacie swoje. Podziękowania dla Schockera i lukasa_j (p.s jak napiszecie jakiegoś posta to zaznaczę że pomogliście), którzy wyrazili pierwszą opinię i dodali parę pomysłów.


Cytat:
\b; List Gratulacyjny od NASA w imieniu całej ludzkości.

Witaj! Twoja pierwsza ekspedycja zakończyła się wielkim sukcesem. Cała ludzkość jak i my , jesteśmy dumni z ciebie! Twoje dokonania udowodniły że jesteśmy najpotężniejszą cywilizacją, która "pnie się w przestworza", lecz kosmos jest nadal jedną z wielkich tajemnic, które musimy stopniowo odkrywać i kolonizować, by się dalej rozwijać. Pięknym przykładem kolonizacji jest zagospodarowanie Nowej Ziemi, która pisze nową historię świetności człowieka. Jak powiedział Neil Armstronag stwiając pierwszy krok na księżycu "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości" to słowa były trafne i Ty właśnie Ty udowodniłeś że nasze poczyniania nie idą na marnę. Szkoda odrzucać naszą starą planetę i kochany księżyc na bok, ale zawsze będziemy o niej pamiętać w naszych serach.

Z wyrazami szacunku:
Cała ludzka cywilizacja


\b; Z centrum kontroli Houston
Przysłaliśmy Cię na planetę Xantos. Królowa obcych zginęła, ale nasze sondy odkryły że gdzieś w pobliskich galaktykach są obce formy życia, jak również wysunęła się hipoteza że królowa obcych z Nowej Ziemi mogła być jedną z wielu. Jako że nasze misje związane są ściśle z obcymi, musimy pamiętać że liczą się też badania i pozostałości naszej obecności na poszczególnych planetach. Rozstawienie radarów i stacji przekaźnkowych pomoże m.in. przy komunikacji międzygwiednej. Takie są nasze cele. Jak wspomnieliśmy przysłąliśmy cię na planetę Xantos. Więcej podstawowych informacji o niej, zobaczysz z przekazu sondy. Dodaktowo od czasu do czasu będziesz dostawał przekazy z mediów, w których będziesz miał możliwość dowiedzieć co dzieje się na Świecie (już dziś pierwszy numer!).

\b;EartHeadlines nr. 1

Dziś wystartowała nowa gazeta EartHeadlines. A oto najnowsze wiadomości ze Świata i kosmosu:

*ekspedycja Colonize with bots zakończyła się sukcesem, jednocześnie wystartowała nowa ekspedycja C2 (nazwy jeszcze nie wymyślono, propozycje przesyłać na ...).
*ruszył projekt budowy nowego Houston na Nowej Ziemi.
*Mrówki na Urani zostały oswojone! Planeta niedługo będzie celem wypraw turystycznych.
*Rozpoczęła się akcja "Programuj z nami z COlobofanami". Patronat główny Polski POrtal Colobota. Nagrody:
1 miejsce - transporter latający
2 miejsce - nurek
3 miejsce - transporter na gąsienicach
4 miejsce - transporter na kołach
Więcej informacji odnośnie konkursu w następnym numerze.

\t;Zadania
1) Wybuduj Stację badawczą i rozpocznij badania nad nurkiem przystosowanym do planety Xantos
2) Znajdz pod wodą (w tym celu użyj nurka) kostki uranu i zamień je na atomowe ogniwa elektryczne.
3) Wybuduj na pobliskim wzgórzu wieżę obronną i załaduj ją wcześniej wytworzonym ogniwem elektrycznym
4) Przebadaj zasoby planety
5) Zbuduj radar

Wskazówki:
Staraj się oszczędzać siły od następnej misji, korzystaj z programowania!


\t;Zobacz również
\l;Programowanie\u cbot;, \l;typy\u cbot\type; i \l;kategorie\u cbot\category;.


I jak podoba się?

P.S Pomysły związane do przyszłych misji proszę pisać w temacie "Zarys nowej fabuły"
Ostatnio zmieniony przez Abadon 12-11-2015, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 05-09-2009, 20:01   

Swietne. To moje autorstwo te nagrody :P
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
shoter
Gość


Wysłany: 05-09-2009, 20:29   

dlaczego mamy budowac wieże obronną skoro królowa zaginęła?Nie lepiej dać jako cel misji zbudowanie radaru oraz np robota latającego?
 
     
shoter
Gość


Wysłany: 05-09-2009, 20:32   

zbudowanie radaru jako tako jest w celach misji,ale nei rozumiem całkowicie budowy wieży obronnej...Nie lepiej na plantete np ruszyć z misją ratunkową dla mrówek?Np osy zaczęły by ataki na królowe obcych i naszym zadaniem byłaby potem eliminacja tych os.
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 05-09-2009, 21:59   

Bardzo dobrze. Może to zmobilizuje innych... ^_^;

BTW: Pomogłem? Huh, no cóż... xD
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 06-09-2009, 09:30   

Drogi shoterze zadania były wymyślane na szybko, lecz najbardziej prawdopodobne jest że planeta Xanos zejdzie na drugi plan, więc zadania się zminią. Wypadałoby zrobić jakieś pożegnanie na Nowej Ziemi jak to mi napisał lukas_j. Po drugie celowo też w zadaniach się nie "wyrężałem" tylko po to by użytkownicy też mieliby w tym projekcie wkład.

P.S Wieża obronna mogłaby być jako obiekt chroniący inne obiekty podczas naszej nieobecności, gdy będziemy na innych planetach.
_________________

 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 19-10-2009, 21:31   

btw, musi byc planeta xantos? Nie mozna startować od nowej ziemi. A ja proponuje jakies misje zeby wroicic na stara planete i na ksiezyc i załozyć tam bazę :) . Oczywiscie bez zadnych owadow itp :) I przy okazji napisac tekst, ze dzieki nowej ziemi i prakrycznie neiwyczerpalnym złozom uranu w ziemi odkryto nowe technologie zasilan atomowych, ale brakuje tytanu, którego na tej planecie nie ma za wiele (tylko na powierzchni) i trzba go przetransportować. Proponuje 20 kostek + costam. I jakies misje na ksiezycu nowej ziemi, albo na dwoch ksiezycach itp.. A zresztą, biore sie za pierwszą misje, i nie na planecie Xanotos, ale na nowej ziemi, czyli odlot z nowej ziemi i przygotowania do odlotu (zabranie robotów, atomowe ogniwa, zwykłe, kostki tytanu itp).
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 20-10-2009, 20:52   

OK, ciekawie się zapowiada. Jeżeli masz czas to fabuła jest zawsze mile widziana. Później może się "pozłączy" w jakiś sposób misje, żeby jakoś to wszystko dobrze wyglądało.
_________________

 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 21-10-2009, 10:17   

poniewaz mozna miec tylko 9 planet i 99 misji mam pomysl, nie piszemy tylko planet ale np: budowy baz. A w misjach nazwy planet np: Xantos, Helios itp :P
Albo tak jak ja: Nowa ziemia i jej księzyce :)

BTW: Zaraz zapodam pierwszą misje na nowej ziemi razem z kilkoma ciekawymi plikami :)

I tak wogole mam pomysl, czy nie lepiej jak od razu robimy micje w scene, script, help, textures itp, a nie w katalogu user? Potem to przenosic? Dajcie spokoj... :/

Zrobcie tak jak ja; dajcie kopie folderow i nazwijcie stare scene, stare script, stare help itp.

Przy okazji zaedytowalem autorzy i licjencje :) Wklejcie se to zamiast tych inncyh rzeczy :)

[ Dodano: 21-10-2009, 11:50 ]
Sorry, ze post pod postem ale 2 zalacznikow sie nie da :P Wrzucam moja misje nr 2 - na ksiezycu nr 1 :)

Pliki daje bez folderow, bo kazdy wie juz gdzie je wrzucic

misje.rar
Pobierz Plik ściągnięto 77 raz(y) 128,07 KB

misje2.rar
Pobierz Plik ściągnięto 79 raz(y) 16,09 KB

_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 23-10-2009, 17:20   

Naprawde fajny i ciekawy, a zarazem łatwy sposób jak umieścić nową fabułę. Może dziś napisze coś do drugiej misji na księżycu.

Może na sam początek trzeci numer EartHeadlines

\b;EartHeadlines nr. 3

*ekspedycja Colonize with bots została uhonorowana w Sztokholmie nagrodą Nobla i to w kilku dziedzinach! Pokojowa Nagroda Nobla za wynalezienie uderzacza jako humanitarna broń przeciwko mrówek. Z fizyki i chemi za odkrycie i dokładne zbadanie planet.
*Tragiczny wypadek w Wulkani! Grupa turystów została ciężko ranana, po tym jak po rozdrażnieniu pająka, eksplodował on. Obecnie turyści przebywają pod czujnym okiem lekarzy Szpitalu Astralnego nr 1.
*Naukowcy pracują nad nowy typem Żurawia.
*I oto kolejny konkurs. Tym razem zadanie polegało będzie na utworzenie swojego języka programowania! Programiści do boju. "Gratujemy - Ekipa EartHeadlines"
Nagrody tym razem sponsoruje firma Lukasoft.
 
     
colobotwymiiata 
Zjem cię


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 329
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 07-11-2009, 16:30   

mrówki na Uranii mnie rozwaliły :lol:
 
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-04-2011, 15:44   

Trochę odkopię, ale postanowiłem się dołączyć do projektu C2. Dokonałem kilku poprawek, głównie literówek. Plik w załączniku.

Lista poprawek:
* Ogólne:
- Poprawiłem adres (colobot.yoyo.pl na colobot.cba.pl) i zmieniłem układ graficzny listy autorów
- Usunąłem raport z satelity, gdyż w późniejszych tematach zostało uzgodnione, że będą się one pojawiać dopiero od misji 6
- Plik win.txt:
Cytat:
W imieniu całej ludzkości, Centrum Kontroli z Houston gratuluje pomyślnego zakończenia misji.
Niebawem roczpocznie się Wielka Migracja na Nową Ziemię.

:P Tylko ciekawe, gdzie on się pojawia...

* 1 misja:
-
Cytat:
Jak wspomnieliśmy przysłaliśmy cię na planetę Xantos.

Na Nowej Ziemi?
- Błąd w pisowni:
Cytat:
Pozatym
pisze się rozdzielnie.

* 2 misja:
-
Cytat:
Prjekt

-
Cytat:
Wubuduj

- Poprawiłem kilka błędów stylistycznych w tym zdaniu, bo trochę dziwnie brzmiało:
Cytat:
Wubuduj wszystkie budynki 1x (oporcz stacji przekaznikowej, ktora musisz wybudować 2x), wszystkie roboty zrob 1x (...)

-
Cytat:
EndMissionTake (...) type=PowerStatnion min=1

- Są DoneResearch, a gdzie EnableResearch?
- Dodałem programik z Houston


Sposób instalacji
1. Robimy kopię oryginalnego colobota
2. Kasujemy całą zawartość następujących katalogów:
* help\
* script\
* scene\
* textures\
* savegame\
3. Wypakowujemy archiwum z załącznika do katalogu colobota zgadzając się na zastępowanie plików
4. Cieszymy się nowym colobotem :)

W następnym odcinku:
Paczka pierwszych czterech misji C2 ze zmienionym filmikiem podczas uruchamiania!
Jeśli się uda:
Konwerter MOD
A potem:
Zrobię następną misję

PS. Przydały by się jakieś nowe soundtracki

C2.rar
Pobierz Plik ściągnięto 33 raz(y) 139,18 KB

_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
Ostatnio zmieniony przez krzys_h 06-04-2011, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 06-04-2011, 16:08   

WOW :shock: Szkoda, że tak mało osób ma takie chęci do robienia C2...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 06-04-2011, 16:18   

No, no. Nie spodziewałem się że ktoś bezinteresownie włączy się w projekt C2. Jestem miło zaskoczony.

Tak trzymaj!
_________________

 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-04-2011, 16:24   

Właśnie zajmuję się poprawkami do misji 5, bo jest dość mocno niedopracowana.
Np.
Zadanie: Wyeliminować obcych
Warunki wygranej:
Cytat:
EndMissionTake pos=0.00;0.00 dist=25000.00 type=Me lost=0
EndMissionTake pos=0.00;0.00 dist=25000.00 type=TNT min=1

:P

[ Dodano: 06-04-2011, 16:41 ]
A po uruchomieniu misji statek ląduje w wodzie :P

[ Dodano: 06-04-2011, 16:44 ]
Mój błąd: nie zmieniłem nazwy reliefu w pliku scene

Pomoc:
Temat, autor Karmel
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
Ostatnio zmieniony przez Abadon 25-04-2011, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012