Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
[turniej]najlepszy colo
Autor Wiadomość
huntekah
Gość


Wysłany: 30-08-2009, 22:43   [turniej]najlepszy colo

tak więc od dzisiaj zaczynam turniej na najlepszego Colo. Turniej będzie polegał na tym, aby jak najlepiej zaprogramować swoje 3 roboty atakujące i jednego grabbera/sniffera.
A zatem, cele pojedynczej rundy, to:
ochronić grabbera/sniffera, i zabić grabbera/sniffera wroga lub jego działa.
Reguły:
Utrata flagi( czyli robota - nieatakującego) oznacza automatyczną przegraną.
Przy utracie w drużynie a 3 dział, lecz dobrym uciekaniu flagi przez 2 minuty, gra kończy się remisem.
Na każdy pojedynek pomiędzy graczami prowadzone są dwie partie, a w przypadku remisu, dodatkowa, decydująca partia.


Oczekuję programu dla dział, których zadaniem będzie sprzątnąć flagę wroga ( zniszczyć ofc) i nie dać zniszczyć swojej flagi, oraz program dla flagi ( opcjonalnie) żeby zwiewała/unikała ciosów.

Gracze będą mieli w jednej rundzie Orga shootery, a w drugiej Fire shootery, sami wybierzecie typ pojazdu( może być różny dla wszystkich 3 dział) działa będą wyposażone w atomowe ogniwa elektryczne, tak samo jak flaga.

Zabronione jest używanie funkcji produce()
 
     
huntekah
Gość


Wysłany: 30-08-2009, 22:50   

trochę się pospieszyłem, i żeby było mniej niejasności, daję przykład jednej gry:

Gracz A w pierwszej turze ma WingedGrabbera jako flagę, oraz 2 LeggedShootery i jednego WingedShotera,
Gracz B w pierwszej turze ma WingedSniffera jako flagę, oraz 2 WingedOrgaShootery( ponieważ gracz A ma zwykłe, twen musi mieć orga) i jednego WheeledOrgaShotera.

Wygrywa gracz B.

Gracz A w drugiej turze ma WingedGrabbera jako flagę, oraz 3 WingedOrgaShootery( stwierdził, że mając trzy latające, lepiej mu to wyjdzie.)
Gracz B w drugiej turze ma WingedSniffera jako flagę, oraz 2 WingedShootery i jednego WheeledShotera.

Wygrywa gracz B.
Gra wygrana dla gracza B. gdyby wygrał A, musieliby zagrać kolejną walkę, gdzie to, kto ma orga a kto nie, byłoby rozstrzygnięte drogą losowania ( chyba, że któryś z graczy nie chciałby tego co drugi)

mam nadzieję, że wszystko jest jasne
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 31-08-2009, 10:41   

daj mapę jak user level...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
shoter
Gość


Wysłany: 31-08-2009, 14:35   

kiepskie zoorganizowanie :P ,ale można coś tam zaprogramować...najlepiej jak by roboty organizowały prace grupowo a robot flaga byłby robotem myśląco uciekającym xD(latający robot flaga(ogólnie latające roboty) nie powinny tutaj być...)
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 31-08-2009, 16:51   

Dobre! Zgadzam się z Shoterem; nie powinno być latających robotów-flag, bo mógłby po prostu od czasu do czasu przelatywać z miejsca na miejsce i po zabawie. ^^;
Daj mapę, może coś z tego wyjdzie....
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 31-08-2009, 20:47   

może ja zoorganizuje jakiś turniej?Mam pomysł na proste lecz wymagające zadanie,tematem byłaby współpraca 2 robotów
 
     
colobotwymiiata 
Zjem cię


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 20
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 329
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31-08-2009, 20:59   

dobry pomysł!
 
 
     
huntekah
Gość


Wysłany: 31-08-2009, 21:10   

<< Kuuurcze, a myślałem że poczekam z tydzień na jakąś odpowiedź :P ..>>

dobra, co do flagi latającej, to wtedy było by ciekawiej - po zniszczeniu 3 dział obronnych, po prostu by się ją otoczyło ( no dobra, nie wiem czy tak po prostu), no, ale macie rację, trudno by było ją zestrzelić, tak więc nie będzie latających flag.

Co do mapki, to po prostu z edytuję mapkę z jednej z misjii zrobionych przez pewnego gracza ( po prostu narysuję od nowa, a że nie są tylko trzy obiekty, będzie łatwo), mapkę dam jutro, ok?

mapkę spróbuję zrobić tak , żeby było wiele "zaułków", i niby domków ( prostopadłościennych bloków ziemi) , żeby było fajnie :P

no, no to mam nadzieję, że wy startujecie?
 
     
shoter


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 56
Wysłany: 31-08-2009, 21:17   

czyli płaska ziemia a wokół prostokąt,czy to nie za trudne dla colobotowego pathfindera :P ?Ja się na to nie pisze dopóki nie nauczą nas w szkole lepszej geometri stosowanej w 3D ^^
 
     
Huntekah 
Wiedzący


Twoja ulubiona misja: nie wiem
Wiek: 23
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: z internetu :P
Wysłany: 31-08-2009, 21:41   

nieeee, źle to sobie wyobraziłeś. zwykła plansza ( no dobra przesadziłem z tym prostopadłościanem) a na niej górki itp.
_________________
"Jeżeli szachy są nazywane królem gier, to Go z pewnością jest ich cesarzem."

CHUBAN - i wszystko żyje
 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 31-08-2009, 21:43   

Heh, to ja się chyba na to pisze. ^^; Tylko teraz jest początek roku szkolnego i w ogóle, więc wiecie, mało czasu.
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 31-08-2009, 22:28   

ja się pisze jakby co ;)
_________________
Compiling [Gość.exe]...

Zapraszam na grę zwaną League of Legends:
http://signup.leagueofleg...e98cec278372604
 
 
     
Huntekah 
Wiedzący


Twoja ulubiona misja: nie wiem
Wiek: 23
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: z internetu :P
Wysłany: 31-08-2009, 22:43   

Spoko. wiecie co, resa to chyba nie ma co robić na planszy ( no bo po co by był?),
no ale mam problem.



tą mapkę zapisałem w bmp i daje jako relief01 i otworzyłem misję, której odpowiada ( misję z usera) a zamiast tej mapki widzę jakąś inną ( dokładniej to taką siatkę dolin i wzniesień, takie 100 górek, które zrobiłem wczoraj i też nie chciały mi odpalić. czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jaki robię błąd ( no bo nie mam teraz jak sprawdzić, czy mapka fajnie wygląda :P

[edit] teraz, jak dałem w innym pliku i wkleiłem to to jakoś gra, no a plansza ma jakieś takie płaskie te górki ( niewysokie), kurcze, muszę to poprawić :P

[edit:edit]
wydaje mi się, że mogę zaryzykować stwierdzenia, iż ta mapka jest troszkę lepsza od tamtej:
( cóż, ale i tak jest to moja pierwsza mapka, którą robię jako tako, no i nie zdziwię się, jeżeli nikomu nie będzie się podobała :P
_________________
"Jeżeli szachy są nazywane królem gier, to Go z pewnością jest ich cesarzem."

CHUBAN - i wszystko żyje
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 18-11-2009, 20:52   

Moim zdaniem powinny byc 3 rozne mapy, z czego jedna totalnie plaska, druga z gora po srodku, a trzecia jako siec dolin :P

Programy powinny byc wysylane na priv, zeby nie mozna bylo robic programow pod strategie przeciwnika.

A w ogole niezle bedzie jak sie uda to zorganizowac tak, zeby kazdy widzial cala akcje :)
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012