Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Tropica 2 | Utrata Pamięci
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 08-08-2009, 17:37   Tropica 2 | Utrata Pamięci

Twoim zadaniem jest znalezienie drogi do statku kosmicznego.

Odwróć się i przeleć na drugi brzeg jeziora. Idź prosto, aż dojdziesz do grawi-rośliny (wejdź do takiego zielonego pola).

Teraz się zacznie trudniejsza część tej misji, szybko wyjdź z pola i wleć na wzniesienie. Biegnij najszybciej jak potrafisz do następnej grawi-rośliny, nie zwracając uwagi na mrówki. Gdy zacznie się jeziorko, przeleć nad nim, aż dolecisz do pola. Nie martw się, jeśli Ci się nie uda. Spróbuj jeszcze raz, to czy przeżyjesz ten bieg zależy już od szczęścia.

Nie ma czasu na regenerację! Wyjdź z pola, na brzeg. Przeleć na ten na przeciwko. Zatrzymaj się na chwilę na małej wysepce, aby ochłodzić silnik.

Mrówki do Ciebie tam nie dotrą, albo później, ale starczy czasu na zregenerowanie osłony. Jak już to się stanie, to przeleć na kolejną wysepkę na jeziorze. Póki co nie musisz się śpieszyć. Rusz się na następną wysepkę. Jest kilka cm pod wodą, ale możesz na niej spokojnie stać.

Jeśli sobie z tym poradziłeś, to już nie powinieneś mieć problemów. Po lewej stronie zobaczysz lekkie wzniesienie, na którym możesz wylądować(z wysepki rozpoznasz je po kosmicznej paproci ;-) )

Wyląduj tam i biegnij/leć cały czas prosto, po drodze spotkasz mrówkę, ale powinieneś ją z łatwością ominąć. Po jakimś czasie zobaczysz swój statek. Odleć nim.

Dobra robota, misja zakończona sukcesem. ;-)

PS Proszę o rady odnośne estetyki :-P
Ostatnio zmieniony przez Simbax 08-08-2009, 18:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 08-08-2009, 18:08   

Ciekawa i szczegółowa solucja do jednej z najtrudniejszej misji w Colobocie, gdzie nie liczy się umiejętność programowania lecz logika i zręczność gracza. Odnośnie estetyki to trochę mnie rospraszają kolory, ale tak to jest OK.


P.S Czerwonego koloru używają tylko moderatorzy i admin oczywiście!
_________________

 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 08-08-2009, 18:18   

Jak pisał Abadon: Jedna z najtrudniejszych/najbardziej wkurzjacych misji w Colobocie. xD Miło, że mamy do niej solucje.
A co do estetyki... Tak, lepiej by było bez kolrów, ew. jeden do wyróżnienia ważnych części. Wystarczy pogrubienie, kursywa, czy też podkreślenie. ^^
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 08-08-2009, 18:44   

Usunąłem prawie wszystkie kolory, podkreśliłem i pogrubiłem niektóre zdania. Mam nadzieję, że wygląda lepiej :-) Ew. mogę usunąć wszelkie "dodatki" :-P
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 08-08-2009, 18:54   

Ok teraz jest o wiele lepiej. A teraz powiem tak na przyszłość: liczy się treść i jakość, estetyka też jest ważna, ale "mniej" przywiązujmy do niej wagę (co nie znaczy że mamy jej nie stosować).
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012