Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć!!!
Autor Wiadomość
Odkurzacz
Gość


Wysłany: 07-08-2009, 18:02   Cześć!!!

Witam, ponieważ mogę przedstawić swoją historię z colobotem, to tak zrobię ;-)

Kiedyś (nie pamiętam dokładnie) tata przyniósł Colobot'a do domu. Więc bez namysłu, zainstalowałem tą fantastyczną grę. Byłem nią zachwycony. Próbowałem przejść wszystkie misje, ale nie mogłem sobie poradzić z drugą misją na Tropice, popróbowałem trochę ćwiczenia, ale oczywiście nie wiedziałem o co w nich chodziło, więc sobie uruchamiałem po prostu rozwiązania xD Jak zajrzałem do kodu rozwiązania, to pisałem programy tak: // idź do przodu, // obróć się w lewo :oops: xD (Wtedy byłem mały :-P ) Gierka mi się znudziła i kompletnie o niej zapomniałem. Od czasu do czasu ją instalowałem, ale dosłownie po kilku minutach "deinstall". Niedawno, szukałem czegoś nowego do grania, i natknąłem się na Colobot'a. O dziwo, programowanie robotów szło mi całkiem dobrze (mówię o ćwiczeniach), tylko do tej pory nie mogę zrozumieć programów w rozdziale "Silniki". W końcu coś mnie podkusiło, żeby na google poszukać do Colobot'a multiplayer'a (mając nadzieję że istnieje ;-) ). I... natknąłem się na ten portal :-D

Tak się spytam, jak sobie radziliście na początku z programami i czy wogóle je rozumieliście? ;-)
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 07-08-2009, 18:04   

Sorry, ale mnie wylogowało podczas pisania i dlatego "Gość" -.-
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 07-08-2009, 18:47   

O, ja na początku też nie mogłem sobie poradzić z drugą misję na Tropice! ^^; Zawsze przechodził mi ją kuzyn, która pierwszy miał Colobota.
Hi! Witaj! ^^
A co do programów... Najpierw ich nie używałem, chyba że gotowców. Kiedy w tym roku ponownie zainstlowałem Colobota, po prostu wziałem parę ćwiczeń, poczytałem w SatCOMie i poszło. :)
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 07-08-2009, 19:29   

Witam Odkurzaczu. Miło czytać że nie tylko ja miałem problemy z tą trudną misją na Tropice. A z programowaniem u mnie bywało różnie, kiedy ją kupiłem ktoś zwrócił mi uwagę że można się nauczyć programowania. Jeszcze KŚ był fajny poradnik i początkowa nauka szybko "wchodziła do głowy", dalej to już były przeróżne kombinacje.
_________________

 
     
jedrus113 
Wielki Geniusz


Twoja ulubiona misja: Na pewno nie 1: Na Saari 1: Uran
Wiek: 23
Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 09-08-2009, 17:47   

witaj Odkurzacz'u.
Hmm.. Czy mnie się zdaję czy każdy na tym forum tak miał że grał w colobota potem przestał na pare lat i znowu zaczoł...
_________________
Moja stronka www.jedrus113.cba.pl
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-08-2009, 18:01   

Ja nigdy nie przechodziłem całego Colobota, kiedyś próbowałem, wtedy misję 3.2 przeszedłem na kodach i po krystalii mi się znudziło. A to dlatego że zaczynałem od programowania w swobodnej grze (kolega z allmission mi pokazywał).
Więcej szczegółów w moim przywitaniu
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
DOJO 
Piernik


Twoja ulubiona misja: Misja 36 (Ostatnia na nowej ziemi)
Wiek: 24
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 85
Wysłany: 17-08-2009, 12:00   

Witaj na forum Odkurzacz. :D

Oo.. Widzę że Abadon zmienił Avatara! Też lubię Brainiaca! ^^
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012