Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Podział Działów na Nowym Forum
Autor Wiadomość
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 11-09-2012, 00:33   

Najwięcej rzeczy robię offline (narażając się na zaległości w temacie) i w zdeterminowaniu , ale oto dowód:

Zrobiłem optymalne drzewo podziału na fora, działy i tematy dla forum. Mamy dwie możliwości:

1. Mój podział ląduje na nowej stronie i:
a) dyskusje przenosimy z tej bazy do nowej.
b) zostawiamy to forum i tworzymy zupełnie nowy bałagan wg nowego podziału.
2. W obecnym forum admin tworzy te działy i przydziela moderatora wszystkim zaufanym, stałym użytkownikom, by ci sukcesywnie przenosili tematy do odpowiednich działów. Na czas przenosin, w starych działach nie można zakładać nowych tematów ani postów. Po przenosinach usuwamy stare działy, zostawiając nowe. Robota na maksimum tydzień, ale może się wielce opłacić.

Moje nowe, uproszczone drzewo otwieramy w notatniku i wyłączamy zawijanie wierszy. Mam nadzieję, że tyłek nie boli mnie na darmo, miałem dziś (tfu, wczoraj!) poczytać wielce interesujący techno-thriller...

Nowy Polski Portal CoLoBoT'a - Forum (Nowy Układ).txt
Pobierz Plik ściągnięto 74 raz(y) 3,58 KB

_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-09-2012, 09:46   

To może sobota?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
konopackim 
Tytuł domyślny


Wiek: 27
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Hindenburg
Wysłany: 11-09-2012, 18:40   

Raptor, po przemysleniach stwierdziłem, że ten podział jest nawet porządny. Mamy jednak parę kwesti do przedyskutowania. Zacznę od tego co już jest:

* domena ( colobot.info ) - skoro już ją mamy (adiblol thx), to z niego skorzystajmy, jeżeli okaże się, że nie spełnia dobrze swojej funkcji zdobędziemy inną, bardziej elastyczną
* serwer - skoro już go mamy ( adiblol thx ) to można skorzystać. z drugiej strony może się zdarzyć systuacja, że kontakt z adiblolem się urwie i wtedy klops
* układ forum - Raptor stworzył bardzo dobry koncept, dzięki!
Do forum dev dodałbym dział info, oraz dodatkowe/równolegle (miejsce np. na dyskusje o nowym teaserze)
Zastanawiam się też nad jezykiem forum dev. Jeżeli miałby to być english, trzeba by je postawić osobno

Tak więc pozostały następujące kwestie:
(dlaczego te cholerne posty nie nabijają mi się gdy nie używam szybkiej odpowiedzi!!)
* slinik strony internetowej i forum -
Dużo osób skłania się ku joomli! . Ja jednak osobiście korzystałem z Worpressa i uważam, że jest prosty i wygodny a pacząc po sieci widzę moduły forumowe. Pytanie co będzie odpowiedniejsze dla naszych skromnych potrzeb. Może niech to będzie pierwszym zadaniem teamu webdeveloperów ;) Wiecie jak się ze sobą skontaktować.
* podział forum dev - razem czy osobno i dlaczego?
* język forum dev - wolę angielski, od razu ludzie zza granicy będą wiedzieli gdzie się odezwać

Czy o czymś zapomniałem?
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 11-09-2012, 19:30   

Wordpress też jest dobrym pomysłem, korzystam z niego, co do wyboru silnika należałoby mieć porównanie który lepszy. WP jest dosyć prosty, jednak ktoś kto korzystał z Joomla powie że on jest prosty.
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 11-09-2012, 21:08   

Chciałbym zaproponować drobne zmiany do Raptorowego układu forum.

1. Połączyć działy "Nasze programy" i "problemy programistyczne".
Rozwiązanie problemu prowadzi do powstania programu, pisanie programu stawia przed nami problemy. Nie ma sensu rozdzielać tych kwestii.

2. Połączyć działy "własne poziomy" i "modyfikacje".
Tych drugich jest za mało by tworzyć osobny dział. Szczególnie teraz kiedy pracujemy nad Goldem.

3. Nie ma sensu tworzyć poddziałów w dziale "Inne języki programowania".
Już na obecnym forum widać, że ilość postów w tych działach nie jest zatrważająca. O JavaScripcie nie wypowiedział się nikt, a o HTMLu są tylko trzy posty. Nie ma sensu tworzyć działów w których będzie tylko kilka postów.

Czyli miałoby to wyglądać tak:

Nowy Polski Portal CoLoBoT'a

╠═ Regulamin

╠═ Portal i forum

╠═ CoLoBoT & CeeBot
║ ╠═ CoLoBoT & CeeBot Ogólnie
║ ╠═ Problemy techiczne
║ ╠═ Programy
║ ╠═ Własne poziomy i modyfikacje
║ ╚═ Inne twarze EPSITEC

╠═ CoLoBoT Gold
║ ╠═ Kod źródłowy
║ ╠═ Grafika 2D
║ ╠═ Grafika 3D
║ ╠═ SoundFX
║ ╠═ Muzyka
║ ╚═ Misje & SatCom

╠═ Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2/CWorld
║ ╠═ Gameplay
║ ╠═ Kod źródłowy
║ ╠═ Multiplayer
║ ╠═ Fabuła Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2
║ ╠═ Misje Beyond CoLoBoT/CoLoBoT 2
║ ╚═ Kurs programowania

╠═ Technologia i Informatyka
║ ╠═ Hardware: Nasze sprzęty.
║ ╠═ Software: Systemy operacyjne, programy.
║ ╠═ Warsztat i Pomysły: Nasze prace z lutownicą i programowaniem.
║ ╠═ Pogotowie: Pomoc techniczna.
║ ╚═ Inne języki i środowiska programowania.

╠═ Inne
║ ╠═ Strefa off═topu
║ ╠═ Zabawy
║ ╠═ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
║ ║ ╠═ Światopogląd
║ ║ ╠═ Hobby
║ ║ ╠═ Nauka
║ ║ ╠═ Kuchnia
║ ║ ╠═ Książki
║ ║ ╠═ Muzyka
║ ║ ╠═ Filmy
║ ║ ╚═ Gry
║ ╚═ Kosz
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 11-09-2012, 21:31   

1. Potwierdzam optymalizację.

2. Potwierdzam, jednak mam jedno małe ale: co będzie w przyszłości, kiedy, załóżmy, ludzie mogą skupić się masowo nad klasycznym CoLoBoT'em i robić mod'y? Cóż, to tylko przypuszczenia. Potwierdzam optymalizację.

3. W sumie potwierdzam, tak samo z "Innymi twarzami EPSITEC". Ciężko przewidzieć zainteresowanie tymi działami. Najwyżej później userzy będą się upominali o dodanie tych poddziałów*.

Tylko... gdzie forum powitalne? To taki sympatyczny dział :lol: ...





* I znowu powstanie przez to bałagan podobny do obecnego...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-09-2012, 21:36   

Oprócz tego proponuję jeszcze większy rygor odnośnie offtopu, bo zrobi się bałagan. Choćby taki wpis w regulaminie:
Zakaz pisania o sprawach niezwiązanych z tematem. Moderacja ma obowiązek natychmiastowego i bezpowrotnego usuwania postów, które zawierają treść niezwiązaną z tematem (nawet, jeśli jest to tylko jedno zdanie, a reszta postu wnosi bardzo wiele do dyskusji) i danie użytkownikowi łamiącemu jedno ostrzeżenie. Za kontynuowanie offtopu (gdy moderacja nie zdążyła zareagować dostatecznie szybko na post o takiej treści) moderacja ma prawo dać więcej niż jedno ostrzeżenie (nawet od razu 3).
Apropo warnów, po co właściwie był ten 100-warnowy system? Powinno być 3, maksymalnie 5 ostrzeżeń i w regulaminie powinno być wyraźnie napisane ile, za co. Maksymalna liczba ostrzeżeń = ban na forum na określony czas. Oczywiście moderatorzy powinni mieć dodatkowo możliwość banowania IP.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 11-09-2012, 21:37   

2 i 3. Jeśli będzie taka potrzeba to doda się potrzebne poddziały, na razie nie ma po co się rozdrabniać.
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 11-09-2012, 22:24   

Forum powitalne to spam. Jak się ktoś będzie chciał przywitać to jest SB.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-09-2012, 22:28   

Moim zdaniem forum powitalne powinno zostać... I ustawione tak, żeby nie naliczało postów. M.in. dzięki temu działowi panuje taka miła atmosfera na forum i się traktuje innych użytkowników jak dobrych znajomych :)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 11-09-2012, 22:40   

Można zrobić jeden temat w dziale "o forum i stronie" w formie księgi gości do której mogliby wpisywać się nowi użytkownicy dodając kilka słów o sobie. Nadal mamy przywitanie a bez osobnego działu na tysiąc tematów. Taka jest moja propozycja kompromisu.
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 11-09-2012, 23:21   

Simbax napisał/a:
Oprócz tego proponuję jeszcze większy rygor odnośnie offtopu, bo zrobi się bałagan. Choćby taki wpis w regulaminie:
Zakaz pisania o sprawach niezwiązanych z tematem. Moderacja ma obowiązek natychmiastowego i bezpowrotnego usuwania postów, które zawierają treść niezwiązaną z tematem (nawet, jeśli jest to tylko jedno zdanie, a reszta postu wnosi bardzo wiele do dyskusji) i danie użytkownikowi łamiącemu jedno ostrzeżenie. Za kontynuowanie offtopu (gdy moderacja nie zdążyła zareagować dostatecznie szybko na post o takiej treści) moderacja ma prawo dać więcej niż jedno ostrzeżenie (nawet od razu 3).

Jestem całkowicie przeciw. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Offtopy można wydzielać bez strat dla poziomu forum.

Pamiętaj, że regulamin służy jedynie jako podkładka do pozbywania się neokidów a dla normalnych użytkowników powinien być przezroczysty.


Cytat:

Apropo warnów, po co właściwie był ten 100-warnowy system? Powinno być 3, maksymalnie 5 ostrzeżeń

Żeby precyzyjniej ustalać wagi warnów.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 11-09-2012, 23:36   

Ok, może trochę przesadziłem, ale potem pojawić się może problem, że ktoś napisze coś odnośnie tematu, a potem jeszcze dołoży cegiełkę do offtopu w jednym poście i jak to potem wydzielić?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 12-09-2012, 00:04   

Cytat:
Š œ Zabawy
Š œ Dziedzictwo kulturowe, media i sztuka
Š Š œ Światopogląd
Š Š œ Hobby
Š Š œ Nauka
Š Š œ Kuchnia
Š Š œ Książki
Š Š œ Muzyka
Š Š œ Filmy
Š Š ˜ Gry

Pls stahp. Wystarczy strefa offtopu. Mozna wymyslec jakas nazwe na takie cos, jak Olimp, czy Valhalla. Takie dzielenie czegos takiego powoduje ze wiele subforum ma 2 czy 3 tematy, albo w ogole nikt w nim nie pisze. Bez sensu.
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 12-09-2012, 10:57   

PoxiPol napisał/a:
Pls stahp.

Zrobiłem to na przyszłość, bądź dla ewentualnych przenosin obecnych tematów z tych działów.

Prędzej czy później może i tak nastać konieczność przywrócenia tych działów, a wrzucanie wszystkiego do jednego wora nazwanego off-top czy tam Olimp jest niezbyt zdrowe. Kiedy nastanie dłuższy czas nieaktywności na forum (a na pewno tak będzie, o czym każdy wieloletni członek tego forum na pewno wie), to off-topowe działy będą eksploatowane do granic możliwości. Wtedy jeden będzie chciał miejsce dla swojej recenzji gry czy powieści, inny będzie chciał się pochwalić swoją muzyką czy poematem, następny będzie chciał miejsce na swoje Gyigasy, Poniacze, Jurassic Parki, Anime...

Możemy zrobić tak, jak mówisz. Jednak później może się okazać, nawet wcześniej niż w przypadku "Innych języków i środowisk programowania", że administratorzy będą zmuszeni porozdzielać strefę off-topu tematycznie bo się zrobi wielotematyczny bałagan w jednym forum bez podzielonych kategorii.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012