Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Apel do użytkowników portalu - problemy na forum
Autor Wiadomość
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 01-11-2008, 16:31   Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

W związku z problemami np. dotyczącymi forum ma kilka pomysłów, które możnaby zastosować.

1. Wpisywanie kodu programu CBot - nie należy wpisywać tego za pomocą geshi, lepiej skorzystać z pastebinu: http://colobotpl.pastebin.com/, wybierając jężyk C (nie c++, bo wtedy dziwnie koloruje). Powodem jest to, że system parsuje emotikony nawet w kodzie geshi i powstają dziwne teksty.
2. Publikowanie plików >2MB - nie da się na forum, niektórzy wykorzystują RapidShare, MegaUpload itp. Serwisy te mają uciążliwe procedury, np. czekanie na pobieranie. Wad tych pozbawiony jest całkowicie niekomercyjny http://imagehost.org/. Można na niego wrzucać pliki do 100MB dowolnego typu, aby uploadować nie trzeba się rejestrować i można pobierać bez czekania czy wpisywania kodu z obrazka.

I do realizacji (dla admina)
3. Admin mógłby włączyć funkcję usuwania własnych postów, bo na forum jest dużo postów zdublowanych przez przypadek
4. Zorganizować lepsze forum, np. na IPB albo na przemie.
5. Przydzielić komuś uprawnienia, np. ja mógłbym moderować działy (oprócz Colobot 2): wszystkie związane z Colobotem i Offtopic a np. Thorin12 (o ile będzie chciał) - pozostałe a jeszcze ktoś inny - komentarze i inne na portalu
6. Utworzyć dział poświęcony pomysłom dot. portalu i/lub otworzyć dział ogłoszeń.

Jak coś mi się jeszcze przypomni to zedytuję posta.
I dopisujcie inne apele i pomysły.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 05-11-2008, 13:55   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

jesli chodzi o mnie to sie zgadzam proponuje jeszcze inne pomysly
- specjalne rangi na forum za ilosc postow np za 200+ postow ranga "gadula" a za 300+ "stary wyjadacz"
-(to juz bylo omawiane ale to wznowie) Jakas ciekawa skorka forum w miare mozliwosci
-no i ukryte wiadomosci xD
czekam na komentarze dot. moich pomyslow
_________________
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 05-11-2008, 14:55   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

Jakie ukryte wiadomości? Po co? :)

A z tymi rangami też przecież już są te wzięte z Colobota.

Skórka pewnie że powinna być jakaś wzorowana na Colobocie. Ja mam taką na swoim forum... wzorowana na Tropice: http://colobot.adiblol.cba.pl/forum/ - coś takiego dobre?

Thorin12, chcesz moderować forum?

PS. dopisz coś do szalonej fabuły.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 05-11-2008, 15:42   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

moge byc moderatorem
co do skorki to moze byc takie tlo jak u ciebie moze jeszcze jakies zdjecia , screeny przy naglowko forum (przy tym COLOBOT)
P.S dopisalem do szalonej fabuly i teraz nie wiem czy nie przesadzilem
_________________
 
 
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 09-11-2008, 11:57   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

Widzę, że bez zmiany skryptu forum się nie obejdzie, bo PHP-Fusion już nie wystarcza. W takim razie będzie trzeba zmienić na PHP by Przemo lub Simple Machine Forum (tam jest gotowy konwerter bazy danych). IPB jest niestety płatny.

Skórki, uprawnienia i tego typu sprawy będziemy już robić na nowym forum - tutaj jest za dużo roboty.

A co do terminu zmiany forum - to raczej w czasie jakiejś przerwy świątecznej, bo aktualnie nie wyrabiam.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-11-2008, 13:41   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

to już lepiej phpbb 3 bo jak spojrzałem w kod generowany przez przemo to mi skóra scierpła...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 13-11-2008, 14:37   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

Chodzi o kod HTML? Zawsze można go zmienić.
Osobiście znam się lepiej na phpBB2 (Przemo zwłaszcza, ale zwykłe również) niż w wersji 3. Do drugiej wersji jest też więcej dodatków.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
 
mac1e7


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Orfenii
Wiek: 26
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-11-2008, 15:53   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

Ja preferuje przemo ze względu na większą liczbę dodatków i łatwiejszą obsługę :)
 
 
 
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 02-12-2008, 20:03   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

to jak zmieniamy ten skrypt czy nie?? jakbyco ja tylko o tym przypominam ;p
_________________
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 02-12-2008, 20:31   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

admin nie ma czasu na zajmowanie się portalem... sam napisał że zmieniamy w czasie przerwy świątecznej.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 28-01-2009, 07:40   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

phpbb jest nie fajne i ma dużo błędów :P

ja mam punbb, jest fajniejsze, na swojej stronie mam ;)
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
 
Deyes 


Wiek: 22
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: /dev/null
Wysłany: 28-01-2009, 10:18   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

ja dołącze swoja propozycje. na forum brakuje wedlug mnie czegos jak piwa, karma, czy punkty pomogl. w phpBB2 jest np. helpMOD, lub beerMOD.
 
 
 
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 28-01-2009, 17:48   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

na przemie są punkty pomógł.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
 
COLOBOT 
Administrator sieci
Założyciel portalu


Twoja ulubiona misja: Obie na Orfenii
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 353
Skąd: Jarocin
Wysłany: 29-01-2009, 10:35   RE: Apel do użytkowników portalu - problemy na forum

Tak, na Przemie są punkty pomógł, na tym skrypcie też można doinstalować moduł rozdawania piw. Ale my piw nie będziemy mieć, bo z tym jest za dużo roboty i zaśmieciłoby to bazę danych.
_________________
Bykom STOP
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012