Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Teaser Projektu na kanał YouTube
Autor Wiadomość
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-09-2012, 08:04   

Popieram rozwiązanie Kulika.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 15-09-2012, 09:19   

A ja nie. 3D byłoby ładniejsze, pouczmy się trochę lepiej Blendera i zróbmy zgodnie z pierwotną koncepcją Raptora. Nagrać coś Frapsem każdy potrafi, to będzie wyglądać moim zdaniem mało profesjonalnie, poza tym mamy czekać znowuż aż Gold będzie skończony? Zauważcie, że nie chodzi tu o jakieś specjalnie skomplikowane animacje, a to zawsze dodatkowa umiejętność, wiedza i doświadczenie, które może się przydać w przyszłości np. w C2, żeby daleko nie patrzeć...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 15-09-2012, 10:40   

Przypominam raz jeszcze: Nie robimy Teasera CoLoBoT Gold, nie robimy Teasera CoLoBoT 2. Robimy ogólny, wczesny Teaser uniwersum CoLoBoT'a, promujący nasz projekt zremasterowania CoLoBoT do wersji Gold oraz stworzenia kontynuacji. To wszystko, oczywiście, w nieoczywisty i tajemniczy sposób.

Na późniejszym Trailerze będziemy mogli pokazać elementy gameplaya. Ale wtedy przyda nam się działający co najmniej CoLoBoT Gold.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 15-09-2012, 16:16   

Cytat:
>30sekund obojętnej muzyki komercyjnej (wtedy to nie przestępstwo)

1. chyba <30
2. i tak będzie przestępstwo bo dozwolony użytek uwzględnia tylko cele edukacyjne, dziennikarskie etc... Użycie jako podkład muzyczny ma się nijak do tych celów.
2a. No chyba że będziemy interpretować dosłownie Art. 73 Konstytucji jak zasugerowałem w shoutboksie :mrgreen:
3. Z muzyki pasującej do klimatów Colobota polecam to: http://www.jamendo.com/en...-from-1995-2005 można w celach komercyjnych używać.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
kORMORAN 
Totalne beztalencie


Twoja ulubiona misja: Terranova swobodna
Wiek: 22
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 31
Skąd: StB
Wysłany: 16-09-2012, 17:55   

O muzykę się ludzię będą tu kłócić chyba jeszcze z miliard lat, sprawa jest prosta robimy własną albo używamy tej na licencji CC (lub można by chyba wykorzystać muzykę z źródeł)

Co do teasera/traileru to mimo iż brak nam (dobrych) grafików 3D i animatorów to lepiej aby było to w 3D.

Raptor napisał/a:
Przypominam raz jeszcze: Nie robimy Teasera CoLoBoT Gold, nie robimy Teasera CoLoBoT 2. Robimy ogólny, wczesny Teaser uniwersum CoLoBoT'a, promujący nasz projekt zremasterowania CoLoBoT do wersji Gold oraz stworzenia kontynuacji. To wszystko, oczywiście, w nieoczywisty i tajemniczy sposób.


Proponuje nie dłuższy niż 1 minute film w którym będzie ukazany start rakiety z kosmodromu na terranovie i jej dalszą podróż (czyt. w bezkresną otchłań) po czym ekran zostanie wyciemniony i pojawi się napis w stylu "CoLoBoT To dopiero początek przygody" czy coś w tym stylu i logo PPC.
_________________
ZERG MUST DIE!!!



 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 16-09-2012, 18:25   

Cytat:
Proponuje nie dłuższy niż 1 minute film w którym będzie ukazany start rakiety z kosmodromu na terranovie i jej dalszą podróż (czyt. w bezkresną otchłań) po czym ekran zostanie wyciemniony i pojawi się napis w stylu "CoLoBoT To dopiero początek przygody" czy coś w tym stylu i logo PPC.

To dobry pomysł. Jeszcze jak rozmach będzie wystarczająco duży, to będzie świetny w swej prostocie.

Doszedłem też do wniosku, że niepotrzebna nam nawet jakakolwiek muzyka do teasera. Wystarczą nam dobrze dobrane i zmiksowane odgłosy (coś dla adiblola) i cisza. Klimat tym da się osiągnąć.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 16-09-2012, 18:52   

Rakieta gotowa do startu, pozostało już tylko kilka sekund, po czym rakieta startuje,chwilę potem wynosi się poza atmosferę, w tle słychać jeszcze komunikację głosową, odlatuje gdzieś w kosmos, gdy rakieta jest już tylko niewielkim punktem i nie słychać silników wyłania się napis "CoLoBoT To dopiero początek przygody" z logiem PPC obok.
Coś takiego?
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 16-09-2012, 19:03   

Albo nawet proste NASAowe odliczanie. T-5, T-4 etc.
Ale na takim czyms to mozna by bylo sie popisac modelami ludzi, albo robotow. A z tym rozumiem ze jest problem, latwe to to nie jest. Chodzi mi ze roboty odlaczaja jakies tam kable, i uciekaja od rakiety, tak tylko kilka sekund.
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-09-2012, 17:34   

A może tak: leci rakieta przez kosmos. Ciągle cisza. A na końcu napis: dźwięk nie rozchodzi się w próżni.
Filmik kontrowersyjny i przyciągający uwagę. Dorzucić jeszcze kilka takich obalających podobne mity i mamy więcej kliknięć na youtube niż najlepszy teaser.
 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 17-09-2012, 17:38   

O, takie cos, ale pisane w stylu czcionki Colobota.

Problem jest z tym ze kosmos to nie jest kompletna proznia : P
 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-09-2012, 18:03   

Jakby co ja mam kanał na YT o nazwie Colobot2. Sądzę, że się nada.
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 17-09-2012, 18:09   

Kanał YouTube będzie założony na oficjalnym gmailu PPC.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 17-09-2012, 18:16   

Mrocza napisał/a:
Ciągle cisza. A na końcu napis: dźwięk nie rozchodzi się w próżni.

Przypomina mi się hasło reklamowe "Alien": "In space no one can hear you scream."
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
kORMORAN 
Totalne beztalencie


Twoja ulubiona misja: Terranova swobodna
Wiek: 22
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 31
Skąd: StB
Wysłany: 18-09-2012, 20:58   

tomangelo napisał/a:
Rakieta gotowa do startu, pozostało już tylko kilka sekund, po czym rakieta startuje,chwilę potem wynosi się poza atmosferę, w tle słychać jeszcze komunikację głosową, odlatuje gdzieś w kosmos, gdy rakieta jest już tylko niewielkim punktem i nie słychać silników wyłania się napis "CoLoBoT To dopiero początek przygody" z logiem PPC obok.
Coś takiego?


Mniej więcej tak kosmonauta lub rakieta mogła by być dodatkowo ukazana tak jak w intro z SC2 Tychus Intro 3:35 oczywiście nie z takim rozmachem ale pomarzyć zawsze można.
_________________
ZERG MUST DIE!!!



 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012