Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Teaser Projektu na kanał YouTube
Autor Wiadomość
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 09-09-2012, 16:16   Teaser Projektu na kanał YouTube

Oczekiwania wobec teasera są następujące. Teaser ma wzbudzić zainteresowanie widza naszym projektem. Musimy pokazać coś eleganckiego i tajemniczego. Efektownego i skromnego zarazem. Coś, co jest w naszych możliwościach, mam nadzieję.



Potrzebne rzeczy podczas produkcji (animacji i renderowania ujęć):


- Nowy projekt Transportera na kołach oraz jego dokładny, oteksturowany model.

- Proste, mechaniczne ramię spawające (iskry jako źródło światła).

- Cyfrowo wygenerowana, sześcienna, ciemna scena, na której animator będzie mógł swobodnie umieszczać robota, ramię spawające oraz źródła światła.

- Podłoga sceny, na której będzie stał Transporter, może być lustrzana (wypolerowany marmur? Coś mniej-więcej takiego...). Odbicia iskier, świateł oraz fragmentów robota będą świetnie wyglądały.

- W kątach sceny mogą stać rusztowania dla reflektorów, tak jak w prawdziwym studio filmowym.

- Efekty świetlne, czyli niezbyt jasne, białe światło, realistycznie rozsypujące się iskry oraz, w miarę możliwości, promienie różnokolorowych laserów.

- Efekt metalicznego oraz matowego połysku części robota i spawarki.

- Ewentualny efekt niewielkiej mgły wyścielającej podłoże nad lustrzaną podłogą, bądź otaczającej robota i dym wydobywający się podczas spawania.

- Okazyjne pokazywanie poruszających się przegubów mechanicznego ramienia robota i spawarki, oraz skrętu kół robota. Ruch jednostajny, niezbyt szybki, płynny. Powód ruchu jest nieokreślony.

- Możliwość lekkiego rozświetlenia przednich i tylnych reflektorów Transportera w konkretnym ujęciu.

- Możliwość chwilowego pokazania całego modelu bez tekstur oraz tkanki (tak to się nazywa?), czyli sama siatka polygonów. Musi być to niemal dosłownie błysk, by nie pokazać za dużo i za długo.

- Niektóre zbliżenia części robota z płynnymi przejściami z siatki obiektu do tekstur.

- Ruch kamery w większości ujęć powinien być powolny, równy oraz komponujący się z muzyką. Delikatne zmiany prędkości w poszczególnych ujęciach.

- Wyrenderowane ujęcia w obowiązkowej dzisiaj rozdzielczości 1920x1080 (FullHD), brak niepasującego do cyfrowej grafiki oraz nowoczesnego klimatu teasera ziarna, niska kompresja (ideał to kompresja bezstratna dla pojedynczych ujęć. Dopiero gotowy klip kompresować stratnie na potrzeby strumieniowania).

- Ewentualna stereoskopia dla efektu 3D (dwa osobne obrazy z dwóch kamer, nie gotowy anaglif. Podczas montażu będą montowane oba obrazy równocześnie i będzie tworzony przeplot dla anaglifu bądź innej techniki 3D. Animator powinien dobierać optymalną odległość kamer od siebie w każdym ujęciu z osobna by obrazy się nie "zjechały". To wszystko przed wyrenderowaniem). Zaznaczam, że nie musimy robić wersji 3D teasera, jednak takowa może okazać się bardzo atrakcyjna dla widza.

- Czas wszystkich gotowych ujęć powinien wynosić co najmniej od 20 do 60 sekund, nie dłużej, by nie męczyć widza pokazywaniem nadmiaru podobnych fragmentów jednego robota.



Rzeczy potrzebne podczas postprodukcji (montażu wideo oraz audio teasera):


- Powolny, reagujący na muzykę montaż obrazu, zawierający przezroczyste efekty przejść oraz wyciemnienia-rozjaśnienia ujęć, i, w razie dużej ilości wyrenderowanego materiału, Picture In Picture (PIP). Dodatkowe efekty płynnej przemiany w negatyw czy tym podobne filtry, są mile widziane.

- Nakładanie tekstu w czcionce zgodnej z tą z edytora programu w CoLoBoT (w kadrze przewijają się fragmenty kodu z dodatkowymi eksperymentami płaszczyzny tekstu, przylegającej np. do nadwozia robota bądź ramienia).

- Powolna, lekko pulsująca oraz niezbyt głośna muzyka elektroniczna dla tła (może się okazać konieczne jej przemontowanie, by wybrać odpowiednie fragmenty), koniecznie podobna do tego utworu: http://soundcloud.com/spvcegvng/crystal-forehead , albo postarać się o pozwolenie na wykorzystanie fragmentów, zwłaszcza środka tego konkretnie utworu. Moim zdaniem pasuje on do założonej koncepcji. Niemal idealne udźwięcznienie mgły, światła, cienia i technologii.

- Odpowiednio duży zestaw efektów dźwiękowych spawania, iskier, mechanicznych ramion, włączanego reflektora i w razie potrzeby innych odgłosów, np. tych znajomych nam z menu oryginalnego CoLoBoT.

- Delikatne echo dla soundFX'ów, by widz wiedział, że znajduje się w pomieszczeniu (nie dotyczy muzyki, która sama w sobie powinna być dźwiękowym odpowiednikiem wspomnianej mgły oraz wyznacznikiem tempa ujęć).

- Dźwięk montowany w stereo, mile słyszane efekty pozycjonowania dźwięku gdy np. źródło dźwięku (spawarka) się oddala na bok kadru.

- Niezbyt standardowa, technicznie wyglądająca czcionka dla splasha kończącego klip.

- Ukończone oficjalne logo PPC oraz CoLoBoT Gold bądź CoLoBoT 2 na splash końcowy.

- Różne informacje na splash końcowy w języku angielskim: kto za co odpowiadał, użyty utwór, linki do projektów, Facebooka. Ewentualne użycie więcej splash screenów, by była idealna równowaga między bielą tekstu a czernią tła. Przejście między splashami poprzez wyciemnienie-rozjaśnienie.



Wybór Transportera na kołach jako głównego obiektu był podyktowany tym, że, myślę, jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych, podstawowych i charakterystycznych robotów dla CoLoBoT. Nie możemy pokazać od razu czegokolwiek z gameplaya, menu, interfejsu, kanciastych obiektów. To temat na inne filmy naszego kanału YouTube. Teaser musi przede wszystkim promować projekt przywrócenia CoLoBoT do rangi znanych, lubianych i inteligentnych gier promujących otwartość i swobodę strategicznego sandboxingu z możliwościami sieciowymi. Dodatkowym atutem, po włożeniu dostatecznie dużej pracy, będzie to, że widz po obejrzeniu materiału będzie chciał go obejrzeć po raz kolejny. Nazywam to niewyeksploatowanym syceniem widoku. Oczywiście każdy obraz po dłuższym oglądaniu staje się nużący, jednak króciutki teaser obejrzany trzy, pięć razy przez jedną osobę będzie ogromnym sukcesem! Założę się, że niejeden z Was wielokrotnie oglądał zapowiedzi oczekiwanej gry bądź filmu lub czegokolwiek :) .

Cóż, projekt ambitny, jednak myślę, że skuteczny w swoich zamiarach. Starałem się dobierać tylko te elementy, które są dla nas osiągalne, jednak i tak nie jestem w stanie określić w pełni naszych obecnych możliwości. Często żałuję, że nie potrafię być np. dobrym programistą. Niby dużo rozumiem, ale i tak zapominam składni i przy większych projektach ocierających o matematykę się po prostu gubię. Albo grafikiem 3D. Blender na moich komputerach zwyczajnie nie startuje, gdyż prawdopodobnie mam za starą kartę graficzną z niewspieranymi sterownikami (nie mówiąc już o reszcie sprzętu...). Obecnie moimi głównymi narzędziami dla PPC jest niestety tylko GIMP do grafiki rastrowej i Notepad2 do większych tekstów i scenariuszy.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
konopackim 
Tytuł domyślny


Wiek: 27
Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Hindenburg
Wysłany: 11-09-2012, 23:15   

Hmm,
Ciężko tutaj podzielić się pracą. Mamy jak narazie dwóch pełnoetatowych grafików 3d i dwa razy więcej 2d.
Moją propozycją jest graficy stworzyli parę koncept artów i umieścili je na osi czasu filmu. To nie musi być coś super ekstra. Ważne aby widzieć co kiedy ma być.
Czas pełnego teasera ok 3-4 minut. Chodzi mi o to aby muzycy i graficy wiedzieli mniej więcej w którym miejscu co zrobić.

W tym czasie niech graficy3d przygotują model transportera i prostą scenkę:
pokój a środku stół
a wokół stołu, po dwóch przeciwległych stronach, bardzo lowpolygonowe, manipulatory.

To bardzo proste początki, ale lepiej zacząć skromnie i pracować systematycznie, niż rzucać się ze słomianym zapałem.

Jak Wam taka forma odpowiada? Może ktoś chce coś dodać zmienić?
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 12-09-2012, 00:09   

Przepraszam Raptor, ale za bardzo sie rozpisales, i nie mam ochoty czytac. Ale z tego co widze, nie opisales pomyslu. Do tego teaser nie powinine byc dluzszy niz 1 MINUTA.

Prosil bym o przynajmniej 1 chetnego grafika, jak i muzyka. Projekt zorganizowal bym przez gg. Pomysl mam, graficzyc i muzykowac moge, po prostu biore TEN projekt w moje rece jesli mozna. Albo zrobcie jakas sonde aby wybrac glowe projektu.

Tak sie w ogole powinnismy dzielic. Kazda mala czesc projektu ma swoja glowe, ktora mimo wszystko wspolpracuje z 'szefem'. Do obgadania na Ircu kiedykolwiek to bedzie.
 
 
     
KulikStudios 
twórca uniwersalny


Twoja ulubiona misja: wszystkie na Orfenii
Wiek: 23
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 59
Skąd: zewsząd
Wysłany: 12-09-2012, 00:28   

PoxiPol napisał/a:
Tak sie w ogole powinnismy dzielic. Kazda mala czesc projektu ma swoja glowe, ktora mimo wszystko wspolpracuje z 'szefem'.


Prawda! Zgadzam się!

Niech ktoś utworzy listę uczestników projektu Colobot 2..

PoxiPol.. oferuję swoje usługi jako grafik i filmowiec ;)
_________________

 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 12-09-2012, 10:31   

PoxiPol napisał/a:
Przepraszam Raptor, ale za bardzo sie rozpisales, i nie mam ochoty czytac. Ale z tego co widze, nie opisales pomyslu. Do tego teaser nie powinine byc dluzszy niz 1 MINUTA.

Było jednak przeczytać mój pomysł do końca. Zaznaczam tam, że czas powinien być do 60 sekund! Pomysł również opisałem. Mogę go nawet opisać ujęcie po ujęciu, tylko nie wiem, jakie konkretnie ujęcia by wchodziły w grę i czy to miałoby jakikolwiek sens na tym etapie. Przede wszystkim to, co byłoby możliwe dla animatora. Zresztą, nie mając przygotowanej sceny, robota i spawarki ciężko jest oczekiwać od wyobraźni konkretnych ujęć, które byłyby dla widza eleganckie.

Widzę, że dochodzi tutaj do początków rozłamu. Chciałem by ten teaser reklamował naszą ogólną działalność, nie samego CoLoBoT 2. Skupmy się na jednym - CoLoBoT Gold, za mało jest nas, byśmy się rozdzielali na takie zespoły.

Po prostu wybrałem rzeczy charakterystyczne i przygotowałem dla nich surrealistyczne i tajemnicze miejsce, w którym nie ważne będą przyczyna i skutek (Dlaczego ramię spawa transportera? Czy ono przygotowuje do czegoś tego robota? Gdzie to jest? Czy to miejsce jest związane z samą grą?). Najważniejsze w tym teaserze było pokazanie widzowi czegoś w miarę nowego, czego jeszcze nie widział, a przede wszystkim przykuwającego uwagę i po prostu ciekawego.

http://www.youtube.com/watch?v=MBc5Vp3niq8 - Jedna z moich oczywistych inspiracji, z tym, że tutaj, zamiast zbliżeń na zbroję żołnierza, mamy zbliżenia na niemal surrealnego robota. Wszyscy wyobrażają sobie roboty w S-F jako inteligentne i niemal idealne androidy zdolne do wszystkiego. W Świecie CoLoBoT mamy coś fajniejszego - niepozbawione wad, średniozaawansowane technologicznie i niemal statyczne pojazdy, które są programowalne. I mimo tego, że są programowalne, patrząc na nie, odnosi się wrażenie, że coś tam w swoim nieruchawym nadwoziu, w komputerze pokładowym, knują. Radzę przypomnieć sobie misję na Krystalii - Awaria systemu. I w TYM tkwi siła CoLoBoT'a!

Przeczytajcie mój pomysł jeszcze raz, cały, z tym kontekstem i z lekturą powyższego trailera bądź podobnych z niewiele odkrywającymi zbliżeniami. Zdaje się, że wiele trailerów, teaserów było robionych w podobny sposób, który zawsze wzbudzał w widzu jakieś emocje.
konopackim napisał/a:
koncept artów

Bardzo dobry pomysł. Zapomniałem o czymś takim. Muszą to być jednak bardzo dobre prace, przy których moja wcześniejsza będzie tylko embrionem: http://www.colobot.cba.pl...p?p=16594#16594 . Najlepiej, by koncept art'y pokazywały nie tylko obiekty, ale także sytuacje.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 12-09-2012, 12:13   

Rozumiem cie Raptor, I przepraszam. Pomysl tak naprawde mamy bardzo podobny.
I nie, nie jest nas za malo. Grupki po 3 czy 2 osoby maja lepszy i blizszy kontakt ze soba, i nie musza sie meczyc zewnetrznytm wplywem kogos innego niz 'szefa', co jest w przeciwnym wypadku sporym roztrzepaniem.

Na razie nie ma co nas reklamowac. Lepiej by bylo reklamowac Projekt.

Powiedzial bym ze Ja i Raptor jestesmy scenarzystami, a Kulik to edytor. Jednak potrzebujemy grafikow 3D, ktozy rownie dobrze zrobili by modele ktore mozna pozniej uzyc w grze. Jednak co do detali to juz, czy jakis voice chat.
Z muzyka mozemy poczekac.
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 12-09-2012, 12:33   

PoxiPol napisał/a:
I nie, nie jest nas za malo. Grupki po 3 czy 2 osoby maja lepszy i blizszy kontakt ze soba, i nie musza sie meczyc zewnetrznytm wplywem kogos innego niz 'szefa', co jest w przeciwnym wypadku sporym roztrzepaniem.

Dobra. Trzeba tylko uważać, by nie zamknąć otwartego przecież Projektu. Jak dla mnie nieistotne są GG czy inne. Wszystkie dyskusje powinny się odbywać na forum, ShoutBox'ie, IRC'u, ewentualnie Mumble. Byleby każdy miał do niego wgląd i by każdy, nawet najmniejszy pomysł, mógł być zweryfikowany przez resztę.

Jak dla mnie nie istnieje też ktoś taki, jak kierownik. To jest nasz wspólny Projekt i powinniśmy patrzeć na siebie i swoją pracę. Wiedzieć, kto z czego jest dobry i proponować: "Ty zrób to, ja zrobię to i wszyscy zobaczymy jak to wyjdzie.". Otwartość.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 12-09-2012, 12:41   

Rozumiem o czym mowisz, ale mimo wszystko, potrzeba nam organizacji, ladu i skladu.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 12-09-2012, 14:31   

Co do concept artów, może zrobić coś takiego na początek? http://www.youtube.com/watch?v=2qPGQpM8-qg (uwaga hejterzy, zignorujcie związek z mlp, chodzi o te proste szkice ze strzałkami, imitujące animację).

No i zawsze i wszędzie zgłaszam się jako grafik 2D, ewentualnie jakieś proste animacje 2D (jeśli takowe będą potrzebne) mogę też zrobić.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 13-09-2012, 23:52   

Raus raus! Grafik 3D! Kaman!
 
 
     
kORMORAN 
Totalne beztalencie


Twoja ulubiona misja: Terranova swobodna
Wiek: 22
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 31
Skąd: StB
Wysłany: 14-09-2012, 22:58   

Wymiękam w 2D nie jestem zbyt dobry w 3D jeszcze gorzej, animacje niby potrafię zrobić ale z tym byłby problem.
_________________
ZERG MUST DIE!!!



 
     
KulikStudios 
twórca uniwersalny


Twoja ulubiona misja: wszystkie na Orfenii
Wiek: 23
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 59
Skąd: zewsząd
Wysłany: 15-09-2012, 00:48   

Nie rozumiem po co tyle zamieszania.

1. Zrobić najsampierw Colobot Gold.
2. Nagrać pirackim Frapsem 5 minut rozgrywki.
3. Zmontować w profesjonalnym Sony Vegasie.
4. Wrzucić na Youtube.

???

PROFIT !
_________________

 
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 15-09-2012, 00:58   

Nie kulik, to musi jakos wygladac : P
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 15-09-2012, 01:01   

KulikStudios napisał/a:
2. Nagrać pirackim Frapsem 5 minut rozgrywki.

ffmpeg też potrafi nagrywać i jest open source

KulikStudios napisał/a:
3. Zmontować w profesjonalnym Sony Vegasie.

Profesjonalny (i burżujski ale to inna bajka) program nie stworzy profesjonalnego filmu bez profesjonalnie uzdolnionej osoby :D
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
KulikStudios 
twórca uniwersalny


Twoja ulubiona misja: wszystkie na Orfenii
Wiek: 23
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 59
Skąd: zewsząd
Wysłany: 15-09-2012, 01:29   

PoxiPol napisał/a:
jakos wygladac : P


superglue, damy radę. utalentowanych osób tutaj pełno (m.in. ja :roll: )

PoxiPol napisał/a:
kulik


mówisz jak moi kumple :cry: od teraz mówię na Ciebie superglue ! :mrgreen:

a na poważnie..
Nie ma potrzeby wielce trójwymiarowych efektów. wystarczy dynamiczny montaż. >30sekund obojętnej muzyki komercyjnej (wtedy to nie przestępstwo) i szafa gra.

jeżeli jednak tak bardzo się śpieszymy do efektów, to można w cinema4d coś stworzyć na tutorialach.

w kwestii 3D od razu odpadam. tylko 2D i filmy.

ps. vegas nie taki burżujski jak after effects.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012