Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Słuchawki dla Raptorego
Autor Wiadomość
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 07-09-2012, 13:09   Słuchawki dla Raptorego

Moje kupione ponad rok temu Creative HQ-1400 najzwyczajniej szlag trafił. Nie wiem, kto wpadł na tak głupi pomysł, by miały plastikowy pałąk, bez jakiegokolwiek aluminiowego wzmocnienia...

No dobra. Prosiłbym o pomoc w doborze jakichś solidnych słuchawek, które będą mnie zadowalać i służyć przez co najmniej trzy lata. Budżet: 150-170 zł. Potrzeby: Brak mikrofonu. Konstrukcja "hełmofonu". Jack 3.5 mm. Kabel po jednej stronie. Pasmo co najmniej 15-20000 Hz. Przejściówka nie jest konieczna. Przewód co najmniej 1.5 m.

Na razie w swoim sklepie znalazłem coś takiego:

Jakość brzmienia:
SENNHEISER PX100-II

Wygoda i forma:
SENNHEISER HD 205-II

Na jaką markę jeszcze zwrócić uwagę? Jakieś konkretne modele?

Mile widziane też jakieś dłuższe opisy na temat jakości brzmienia i na co zwrócić uwagę. Wszelkie teorie i melomańskie krzyki. Nigdy nie byłem dobry z fizyki, więc może w końcu się dowiem, co to jest impedancja itp. Na Wikipedię czasu mi szkoda...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
KulikStudios 
twórca uniwersalny


Twoja ulubiona misja: wszystkie na Orfenii
Wiek: 23
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 59
Skąd: zewsząd
Wysłany: 07-09-2012, 13:31   

Impedancja? Nie wiem, nie znam się. Wiem, że to coś w omah. Kolumny mają 4-8 ohm a słuchawki 32 ohm.

Z doświadczenia polecam bardzo tanie i efektowe słuchawki Phillips SHP2000. Kupiłem je 6 lat temu za ok 60zł i do dzisiaj dobrze służą, mimo że kabel już jest w strzępach. Jakość brzmienia jest bardzo zadowalająca.

Za resztę szmalu wyrób sobie koszulkę z napisaem Colobot :D
_________________

 
 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 07-09-2012, 15:04   

Skusiłbym się na SENNHEISER HD 205-II, dobre opinie o nich słyszałem.
W zasadzie tyle z mojej wiedzy na ten temat.
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 07-09-2012, 17:40   

Chciałem założyć podobny temat i to całkiem niedawno. W moim przypadku przydałyby się porządne słuchawki z mikrofonem. Nie ukrywam że chciałbym was kiedyś zaskoczyć moim głosem... ktoś kiedyś mi powiedział że mam radiowy głos. Nie chce mi się w to wierzyć. Chciałbym się nagrać i odsłuchać by móc sam stwierdzić oraz również by inni to zweryfikowali. Może jest to moją mocną, a nie słabą stroną jak dotychczas jestem przekonany (często mam brak wiary w siebie co jest wynikiem mojego skrajnego w niektórych sytuacjach pesymizmu)... sam jestem ciekaw takiego eksperymentu by móc się wsłuchać samego siebie z boku.
_________________

 
     
tomangelo 


Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 32
Skąd: nieJestemBotem
Wysłany: 07-09-2012, 18:19   

Z tego co znalazłem to albo wymienione wcześniej Sennheisery lub Superluxy hd661
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 07-09-2012, 22:29   

tomangelo napisał/a:
Superluxy

Co do tego producenta: HD681 (kolega kupił) mnie przekonały że istnieją jeszcze firmy które robią dobrze i sprzedają "po kosztach" w odróżnieniu od tych co robią źle i sprzedają z 10krotnym przebiciem za markę (np. sprzęt audio dedykowany iPhonom).
Nie spodziewałem się że za <100zł DA SIĘ...
http://www.ceneo.pl/Sluch...-superlux+hd681
Niestety ten model jest otwarty... ale przy użytku w domu to nic nie zmienia.

HD669: Nie słuchałem ale z wg recenzji mogą być... o ile nie będą używane jako przenośne lub przez fanatyka basów: http://www.ceneo.pl/12079980

Słuchawki których używam obecnie (Senki PX 200 - II) są poza założonym budżetem także się nie wypowiadam...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 08-09-2012, 13:03   

adiblol napisał/a:
HD669: Nie słuchałem ale z wg recenzji mogą być... o ile nie będą używane jako przenośne lub przez fanatyka basów

Nie wiedziałem, że za taką cenę są oferowane profesjonalne. Zgodne z moimi wymaganiami i mają kilka przydatnych bajerów. Do filmów i muzyki filmowej powinny się nadawać. Dość szczegółowe. Muzyki praktycznie nie słucham podczas szeroko pojętego poruszania się, więc ich nieprzenośność nie jest problemem.

Ciekaw jestem tylko, czy uda mi się je znaleźć w swoim zasięgu, który (jak na razie) nie obejmuje zakupów przez Internet.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 08-09-2012, 13:25   

Abadon napisał/a:
Chciałbym się nagrać i odsłuchać by móc sam stwierdzić oraz również by inni to zweryfikowali.
Jak byś chciał nas zaskoczyć to polecam sprzęt od Shure co prawda słuchawek z mikrofonem jako takich nie znajdziesz ale mikrofony to czysta klasyka! Jak uzbieram to przemyślę do bardzo dogłębnie ;)
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012