Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Baner dla PPC

Modele liter "PPC" mają być:
Okrągłe
47%
 47%  [ 8 ]
Kanciaste
52%
 52%  [ 9 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 27-06-2012, 17:41   Baner dla PPC

Wynik mojej kilkugodzinnej nauki i pracy przy GIMP'ie, rozłożonej na kilka dni, oraz rozgrzewki przed pracą nad fabułą. W końcu ogarnąłem coś tak prostego i podstawowego jak praca na warstwach :) .

Pomyślałem, że Polski Portal CoLoBoT'a aka Polish Portal of CoLoBoT musi mieć jakiś dobrze wyglądający baner, logo, cokolwiek wizualnego. No i jest. Nie jest to arcydzieło, ale jako pierwsza wersja powinno być satysfakcjonujące. Może kogoś to zmotywuje do stworzenia czegoś lepszego?

(Simbax, nie marudź, że jesteś do niczego potrzebny, tylko rób co potrafisz tak jak robię to ja)

PS: Jak będzie potrzeba, to udostępnię źródło projektu GIMP'a oraz wszystkie użyte acz zmodyfikowane tekstury (celownik, wydzielone duże "C").

PPC Banner 1.0.3.png
Plik ściągnięto 3126 raz(y) 326,8 KB

PPC Banner 1.0.2.png
Plik ściągnięto 3126 raz(y) 281,7 KB

PPC Banner 1.0.1.png
Plik ściągnięto 3126 raz(y) 970,56 KB

_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


Ostatnio zmieniony przez Raptor 09-09-2012, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 27-06-2012, 18:54   

Litera "P" w tej pracy mogłaby być bardziej podobna do "C", bo imo nie wygląda to dobrze. Ok, polska flaga, fajnie. Tylko czemu takim pędzlem zrobiona, to ma być jakiś laser, ślad po komecie? Trzeba było wstawić rakietę i udawać, że wychodzą z niej biało czerwone płomienie, wyglądałoby ciekawiej. Ten celownik się kojarzy bardziej z jakimś fps-em niż z grą programistyczną. Nie lepiej byłoby tam wstawić jakiegoś robota, obcego albo okienka ide?

Raptor napisał/a:
Simbax, nie marudź, że jesteś do niczego potrzebny, tylko rób co potrafisz tak jak robię to ja)


Dobrze, zamiast tego pomarudziłem sobie na twoją pracę. Ale jak na pierwszą styczność z GIMPem i użyciem warstw (pierwszy raz?! O.o) całkiem nieźle. Widać tu trochę eksperymentowania.

Raptor napisał/a:
Może kogoś to zmotywuje do stworzenia czegoś lepszego?


Się pobawię w zrobienie literki "P" w takim samym stylu jak logo Colobota. Jeszcze tylko dwa dni do wakacji. No i tą rakietę, chociaż zrobienie takiego czegoś nie powinno być trudne.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 27-06-2012, 21:33   

Jak chcecie to mógłbym spróbować zrobić P, C od nowa. W 3ds maxie, żeby zachować ten sam styl. Dawno niczego nie modelowałem. Właściwie to z godzinka roboty jest tylko. Potem rendering z użyciem odpowiedniego materiału i obróbka w programach graficznych, co bym zostawił wam.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-06-2012, 22:18   

Bardzo dobrze wyciąłeś to C. Wrzuć cały napis bez cienia. Może się jeszcze przydać.

Koncepcja jest dobra, ale poszczególne elementy zwyczajnie do siebie nie pasują. Litera P w oryginalnym stylu byłaby o niebo lepsza.
Dodałbym jeszcze dwubarwne (biało-czerwone) podwójne podkreślenie również metalowe.

Madman. Jak będziesz miał czas i chęci to zrób te trzy litery i podwójne podkreślenie w tym samym stylu.
Obydwie litery P muszą być różne tak jak w oryginalnym logo mamy trzy różne litery O.
Co do litery C to nie wiem czy powinna być nowa czy jednak zostawić taką samą jak w napisie Colobot.

Jeżeli nie masz pomysłu jak to powinno wyglądać w szczegółach to mogę to naszkicować.

Nie wiem w ogóle czy zrozumiecie o co mi chodzi.

Banera chyba nie da się zmienić bez WRIMa. Próbowałem wymienić ten który mamy teraz na taki o większej rozdzielczości ale bez skutku.
 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 27-06-2012, 22:37   

@Mrocza, szkicem bym nie pogardził :)
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 27-06-2012, 23:51   

Zdążyłem obejrzeć wypożyczonego właśnie "Indiana Jones And The Temple Of Doom", powspominać dzieciństwo, a tu proszę. Szczerze nie liczyłem na aż takie zainteresowanie błahym dość tematem.
Simbax napisał/a:
Litera "P" w tej pracy mogłaby być bardziej podobna do "C", bo imo nie wygląda to dobrze.

Chromowanie w GIMP'ie i użyta czcionka (Courier New + Bold, jeśli dobrze pamiętam) wg mnie może być zbyt rozpoznawalne i uchodzić za plagiat i uproszczenie sobie roboty, więc zgodzę się z tym. Zupełnie nie wiedziałem, jakiej czcionki użyć.
Simbax napisał/a:
Tylko czemu takim pędzlem zrobiona, to ma być jakiś laser, ślad po komecie? Trzeba było wstawić rakietę i udawać, że wychodzą z niej biało czerwone płomienie, wyglądałoby ciekawiej.

Przyczyny i skutku tutaj nie obmyślałem. Po prostu "Co teraz robimy...? Aha, chmajtnę tutaj ścieżką i pędzlem Polską flagę, jakiś ładny łuk, i będzie cacy!". Co do rakiety... SpaceShip? Skąd? Musiałbym najlepiej wziąć wszystkie odpowiedzialne za nią modele, tekstury i posiedzieć kolejny tydzień przy Blenderze, by ogarnąć, jak "na czysto" wyrenderować cały model tak, jak w samej grze i to dla jednej, czyściutkiej tekstury na baner. Trochę za dużo jak dla samoucznego scriptera, którym jestem.
Simbax napisał/a:
okienka ide

Bardzo dobry pomysł. Tylko nie mam pomysłu, jak to wkomponować. Ktoś to zrobi?
Simbax napisał/a:
Widać tu trochę eksperymentowania.

Dużo eksperymentowałem. Chciałem nawet przy użyciu pędzla w trybie "Confetti" zrobić iskry, takie, jakie są w menu CoLoBoT'a. Efekt był jednak mierny. Może by jakoś wykorzystać w tym celu oryginalne tekstury z colobot1.dat?

Wybuch supernowej w tle chciałem początkowo umieścić jako odblask na "C", jednak efekt uznałem za brzydki.

Myślałem też o zrobieniu Mroczowego złotego "C", ale myślę, że taką kompilację warto zrobić, kiedy będziemy mieli gotowy produkt CoLoBoT Gold. Dać to np. na splashscreenie na początku gry i na końcowym screenie z creditsami.
Simbax napisał/a:
Się pobawię w zrobienie literki "P" w takim samym stylu jak logo Colobota.

Sukcesywnie całą czcionkę można by tak zrobić :) . Oczywiście jeśli Ty bądź Madman macie czas.
Mrocza napisał/a:
Bardzo dobrze wyciąłeś to C. Wrzuć cały napis bez cienia. Może się jeszcze przydać.

Całego napisu nie robiłem. Zresztą, to było z plakatu CeeBot-A - tam było największe. Za pierwszym razem wyciąłem to w cztery minuty, zaraz po zrozumieniu, czym są ścieżki. Było niedokładnie. Za drugim razem zrobiłem to przez polecane przez Ciebie 15 minut. Oto jest.

Co do całości, mogę zrobić, całkiem fajnie się siedzi przy GIMP'ie a do fabuły to raczej nie jest śpieszno, dopóki prace nad kodem dopiero ruszają.
Mrocza napisał/a:
Banera chyba nie da się zmienić bez WRIMa. Próbowałem wymienić ten który mamy teraz na taki o większej rozdzielczości ale bez skutku.

Może Thorin, adiblol i Abadon dadzą radę?
Madman07 napisał/a:
@Mrocza, szkicem bym nie pogardził :)

Wspaniałe wspomnienie mojego szkicu PracticeBot do Colonization, który stał się modelem 3D... Jednak teraz ze swojego projektu nie jestem zbyt zadowolony - za bardzo podobny do oryginału i wciąż miał mało szczegółów. Może Mrocza kiedyś zapoda jakieś lepsze projekty maszyn? Jest na pewno lepszym szkicownikiem niż ja.

Daję źródło projektu GIMP dla dalszej obróbki i kilka materiałów, które wydzieliłem z plakatów (celownik i niewykorzystane obramowanie celownika).

PPC Banner 1.0.7z
Pobierz Plik ściągnięto 122 raz(y) 1,71 MB

Other Materials.7z
Pobierz Plik ściągnięto 110 raz(y) 11,74 KB

_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-06-2012, 07:03   

Spróbuję naszkicować to jak najszybciej, ale dostęp do skanera będę miał dopiero 7 lipca.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 28-06-2012, 11:03   

Raptor napisał/a:
Skąd? Musiałbym najlepiej wziąć wszystkie odpowiedzialne za nią modele, tekstury i posiedzieć kolejny tydzień przy Blenderze, by ogarnąć, jak "na czysto" wyrenderować cały model tak, jak w samej grze i to dla jednej, czyściutkiej tekstury na baner. Trochę za dużo jak dla samoucznego scriptera, którym jestem.


Nie wystarczy wyciąć ze screena z gry? Albo samodzielnie narysować.

Raptor napisał/a:
Bardzo dobry pomysł. Tylko nie mam pomysłu, jak to wkomponować.


Trza by się trochę pobawić. Po pierwsze potrzebny jest właśnie screen z ide, najlepiej z fragmentem jakiegoś programu i jakąś ładną skórką. Chociaż skórkę akurat zawsze można zmienić, byleby by był jakiś program.

Raptor napisał/a:
Sukcesywnie całą czcionkę można by tak zrobić . Oczywiście jeśli Ty bądź Madman macie czas.


Masz na myśli zrobienie obrazków wysokiej rozdzielczości z literami i cyframi do użycia w kolejnych pracach?

Jak już pisałem, od jutra mam wakacje, to sobie pobazgrze w gimpie ;)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 28-06-2012, 12:19   

Mam już niezły pomysł jak to może wyglądać. Niestety nie mogę wykonać - kiedykolwiek włącza m3ds maxa, pada mi sterownik graficzny. I cały system. I grafika. Ot, uroki 6 letniej karty. Właśnie wyszła spod opalarki i jako tako komp działa, ale już widziałem krzaczki przed chwilą ;/
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 28-06-2012, 12:51   

Mrocza napisał/a:
Spróbuję naszkicować to jak najszybciej, ale dostęp do skanera będę miał dopiero 7 lipca.

Nie ma pośpiechu, jeśli to kwestia tylko dwóch tygodni.
Simbax napisał/a:
Po pierwsze potrzebny jest właśnie screen z ide, najlepiej z fragmentem jakiegoś programu i jakąś ładną skórką. Chociaż skórkę akurat zawsze można zmienić, byleby by był jakiś program.

Oczywiście. Mamy tylko dwa warianty skórek: Z CoLoBoT'a - IMO brzydsza jednak ze względu na tytuł bliższa PPC. Z CeeBot'a - IMO ładniejsza, wyglądająca jak okna w starszym Ubuntu. Bez jakiegoś związku emocjonalnego związanego z grą (CeeBot < CoLoBoT). Pomyślę o tym przy najbliższej okazji.
Simbax napisał/a:
Masz na myśli zrobienie obrazków wysokiej rozdzielczości z literami i cyframi do użycia w kolejnych pracach?

...plus znaki interpunkcji itp. a najlepiej również cyrylicę :P . Może Ruscy nam pomogą? Rzekomo oni mają też dość spore zainteresowanie CoLoBoT'em wg Google.
Madman07 napisał/a:
Niestety nie mogę wykonać - kiedykolwiek włącza m3ds maxa, pada mi sterownik graficzny. I cały system. I grafika. Ot, uroki 6 letniej karty. Właśnie wyszła spod opalarki i jako tako komp działa, ale już widziałem krzaczki przed chwilą ;/

Spróbuj zainstalować nowszy bądź starszy sterownik. Jeśli to nVidia, jest możliwość, że starszy sterownik da radę. Były takie historie i sam mam ponad 10-letnie karty, które potrzebują starszych driverów, by wszystko działało dobrze. Chyba że uszkodzoną masz kartę mechanicznie (pamięci, GPU), wtedy nic się nie da zrobić bez lutowania bądź zamiany na inną kartę.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 28-06-2012, 14:10   

@Raptor, raczej uszkodzona :) Geforce 9800GT. Co jakiś czas pada. Po wygrzewaniu podnosi sie na kilka dni/tygodni :) Jak tylko przestanie się wieszać, to spróbuję coś zrobić.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-06-2012, 14:34   

Na razie tylko tyle, bo jutro mam egzamin z zoologii.

Rzut płaski. Może być trochę nierówno bo nie używam ani linijki ani cyrkla. Na rysunku technicznym się nie znam. Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

To jest tylko zdjęcie z telefonu. Tak jak wcześniej pisałem skan mogę dodać dopiero 7 lipca (chyba).

Pc.jpg
Szkic P C
Plik ściągnięto 3075 raz(y) 94,29 KB

 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 29-06-2012, 23:26   

Mrocza, jesteś świetny, wiesz? Myślę, że dobrze było by, jakbyś zrobił jeszcze jedno 'P', bo takie same nie mogą być... :)
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 29-06-2012, 23:36   

Wg mojej myśli drugie P może mieć kulkę w środku, tak jak jedna z literek o.
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 30-06-2012, 05:56   

Zrobię jeszcze jedno P i to podkreślenie. Cierpliwości.

Madman. I co z tym 3dmaxem? Nie działa?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012