Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Też potrzebuję modernizacji
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 06-05-2012, 20:04   Też potrzebuję modernizacji

Albo jestem ślepy, albo takiego tematu nigdy nie założyłem... Może to było na innym forum? nvm

Mój obecny sprzęt:

Płyta Główna: Intel P5GC-MX/1333
Procesor: Intel Pentium E2180 @ 2.0 Ghz
Pamięć: DDR2 2048 MB
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT

Reszta nieważna.

Generalnie dążę do tego, żeby mój komputer udźwignął Wiedźmina 2 już nie trzeba na najwyższych detalach, ale chociaż żeby to jakoś płynnie działało na rozdzielczości 1680x1050. W tej chwili ledwie 25 fps na 800x600...

2 gb ram to już dzisiaj minimum, tylko jest jeden problem: nie chce kupować wersji 64-bitowej systemu. No, ale jeśli nie będę miał wyboru... to zawsze są torrenty... Yyy, nie mówiłem tego. Nie wiem, czy się opłaca coś z tym robić, wydajności chyba nie zwiększy...

Zacznę od lepszego procesora i płyty głównej. Potrzebuję jakiś tanich, sprawdzonych i dobrych propozycji. Powiedzmy, że na to nie chce wydawać więcej niż 400 zł.

Potem karta graficzna. Tak samo, tania i dobra. Kiedyś GTX 460 była całkiem popularna, ale może znajdzie się coś tańszego?...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
patrolez 
PWr


Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-05-2012, 09:24   

Nikt ci nie odpisuje, bo to jest prawie niemożliwe przy takiej kwocie :D Rzuć palenie, odłóż używki i coś dorób sobie :>

I chyba:
http://www.asus.com/Mothe...775/P5GCMX1333/
_________________
Wszystko jest obiektem.
 
     
PoxiPol 
Chicken


Wiek: 23
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 146
Skąd: UK
Wysłany: 07-05-2012, 14:52   

Cytat:
nie chce kupować wersji 64-bitowej systemu.

Co? Ja kupilem Win 7, i wersja 32 i 64 bitowa byla w jednym pudelku ; ) Wiec hihi.
Jak juz zmieniasz plyte, to zmien na AMD. Wychodzi taniej, i dluzej trzyma. Niestety na dokladnych cenach sie nie znam, u mnie to ojciec kupuje sobie nowy sprzet, a kupuje tak bym zawsze mogl dostac jego stary ; )
Jestes pewny ze jakis dual core 3 ghz by ci nie wszedl? Ulepszy kompa o 100%, a ponad 400 zloty na pewno nie wydasz.
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-05-2012, 16:07   

No procesor to masz słaby. W moim pierwszym kompie miałem AMD Athlon 2000+ dostałem go od brata jakieś osiem lat temu.
 
 
     
patrolez 
PWr


Pomógł: 2 razy
Wiek: 25
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-05-2012, 16:22   

Przecież procesory z architekturą X64 natywną - taką, że tylko tylko to nikła ilość. Zazwyczaj kiedy procek obsługuje x64 to też obsługuje x86.

http://pl.wikipedia.org/w...ktury_Intel_x86

Co nie zmienia faktu, że na 32bitach zakodować możesz:
Cytat:
W odniesieniu do możliwości adresowania pamięci, 32 bity określają ilość możliwych do zaadresowania komórek. Istnieje 2^32 wariacji 32-bitowego adresu, czyli bezpośrednio można adresować 4 294 967 296 (4 G)

Wikipedia
_________________
Wszystko jest obiektem.
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 07-05-2012, 16:31   

patrolez napisał/a:
Rzuć palenie, odłóż używki i coś dorób sobie


Nie pale, nie pije, nie biorę, a w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem :>

patrolez napisał/a:
http://www.asus.com/Mothe...775/P5GCMX1333/


Yyy, to link do tej płyty, którą mam teraz...

PoxiPol napisał/a:
Co? Ja kupilem Win 7, i wersja 32 i 64 bitowa byla w jednym pudelku ; )


Za ile? Widzisz, nie grzeszę pieniędzmi ani kieszonkowym i kupiłem wersje upgrade, bo wychodziło najtaniej. Nie pamiętam już dokładnie, ale poniżej 300 zł na allegro była. Wtedy nie sądziłem, że mi będzie "niedługo" potrzebna wersja 64-bitowa.

PoxiPol napisał/a:
u mnie to ojciec kupuje sobie nowy sprzet


Ja się właśnie też nie znam na cenach, na sprzęcie zresztą też nie, tego kompa mi złożył ojciec jakiś rok po komunii :P ... więc podałem przykładową kwotę.

PoxiPol napisał/a:
Jestes pewny ze jakis dual core 3 ghz by ci nie wszedl?


Wszedłby chyba, ale bodajże właśnie przez płytę główną sobie nie mogę podkręcić tego co teraz mam. Chyba, że to wina procka, ale nawet na najnowszym biosie taka opcja była zablokowana...

Mrocza napisał/a:
No procesor to masz słaby.


Wiem, tylko że dopiero po paru latach dało się to odczuć. Zapomniałem dodać, że dwurdzeniowy, ale to wiele nie zmienia, idzie jako pierwszy do wymiany.

A ktoś obeznany mi powie, czy powinienem sobie dokupić w końcu tego ramu, czy na razie dać spokój?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 31-05-2012, 20:44   

Będę posiadał w niedługim czasie trochę pieniążków, tak więc prosiłbym o podpowiedź ile mniej więcej muszę wydać na nowy procesor i czy na pewno potrzebna mi nowa płyta główna :) Dam pomógł! (to na zachętę)
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 31-05-2012, 22:26   

Ależ przekupstwo :P
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
spider


Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 0
Skąd: /dev/null
Wysłany: 04-06-2012, 15:57   

Simbax napisał/a:
w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem


kiepska wymowka, ja jestem z wyksztalcenia ratownikiem medycznym a pracuje w firmie wysokosciowej. dla chcacego nic trudnego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012