Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Archiwum FLACów
Autor Wiadomość
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-03-2012, 14:24   Archiwum FLACów

Jeśli ktoś chce dostać dostęp do mojego serwera FTP z FLACzkami (obecnie 43GiB (i rośnie) muzyki, brak ograniczeń transferu, można streamować) to pisać na PW lub na IRCu.

Dodam że wykazując trochę chęci do poszukiwań i inteligencję większą od dawidka dostaniecie się do niego bez mojej pomocy :>
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 12-03-2012, 14:59   

Będzie w tym archiwum coś więcej niż tylko rock?
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 12-03-2012, 16:10   

Rock?
Konkretniej, co tam jest? Mógłbyś może rzucić kilka nazw zespołów.
Może zainteresuję się flaczkami?
Da się je odtwarzać na odtwarzaczach przenośnych? Ostatnio korzystam tylko z tego bo nie mam kompa w akademiku.
Ile % więcej przestrzeni dyskowej zajmują flaczki w porównaniu do mp3?
 
 
     
Schocker 
Wants cookies!


Twoja ulubiona misja: Hmm... All.
Pomógł: 3 razy
Wiek: 22
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 177
Skąd: Wadowice
Wysłany: 12-03-2012, 16:19   

Kilka nazw? Pearl Jam, Soundgarden, The Police, Slayer, Led Zeppelin.
Jeśli chodzi o rozmiar to na logikę FLACzki zajmują kilka razy więcej miejsca, niż pliki mp3, bo FLAC to format bezstratny. 1 piosenka z albumu zajmuje od 20 do 50 MiB.
Jeśli chodzi o odtwarzacze przenośne, różnie bywa, niestety w większości przypadków FLAC jest niewspierany.
_________________
But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake -GlaDOS
 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 12-03-2012, 16:24   

OStatnio miałem pomysł zbudować sobie swego rodzaju tuner który by odtwarza muzyczkę z karty pamięci / usb / tudzież ewentualnie wbudowanego dysku hdd. Jednak pomysłu nie rozwijam bo dekodowanie mp3 to ciężka sprawa. Ideałem byłoby trzymanie piosenek w wav bo to praktycznie nie skompresowane jest. A jak to wygląda z flac? Jakaś kompresja jest? Jaki stosunek rozmiaru do wav?
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 12-03-2012, 16:30   

Jeżeli na serwerze jest 43GB flaczków, a ja mam na swoim kompie 8GB empetrójek to znaczy, że w zasadzie jest tego tyle samo?

W takim razie nie zainteresuję się flaczkami.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 12-03-2012, 16:36   

Jak FLAC tyle miejsca zajmuje, to nie dziwota, że ludzie wolą mp3. Jakbym miał gigantyczny dysk to bym się zainteresował, zwłaszcza, że podobno masz tam rock.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-03-2012, 16:49   

Zrobiła się dyskusja o formatach. Niech będzie...



Simbax napisał/a:
Jakbym miał gigantyczny dysk to bym się zainteresował, zwłaszcza, że podobno masz tam rock.
Zawsze można konwertować. MP3 jest najgorszym formatem, preferuję Vorbis ze stratnych.

Schocker napisał/a:
Kilka nazw? Pearl Jam, Soundgarden, The Police, Slayer, Led Zeppelin.
Widzę że masz dostęp :D Jak będzie potrzeba to z niektórych artystów mogę wrzucić więcej. Jeszcze nie zrzuciłem z płyt, po prostu.


Cytat:
OStatnio miałem pomysł zbudować sobie swego rodzaju tuner który by odtwarza muzyczkę z karty pamięci / usb / tudzież ewentualnie wbudowanego dysku hdd. Jednak pomysłu nie rozwijam bo dekodowanie mp3 to ciężka sprawa. Ideałem byłoby trzymanie piosenek w wav bo to praktycznie nie skompresowane jest. A jak to wygląda z flac? Jakaś kompresja jest? Jaki stosunek rozmiaru do wav?

FLAC ma kompresję o dość dużej złożoności obliczeniowej, wydaje mi się że ATMEGA nie wyrobi, trzeba by jakiegoś szybkiego ARMa, albo FPGA zaprojektować 8-) . Istnieją sprzętowe dekodery pozwalające odciążyć CPU, znalazłem kiedyś taki fajny dekodujący MP3, Vorbis i FLAC: http://sklep.avt.pl/p/pl/...+vs1053b-l.html z tym że jest on dość burżujski, ARM wyjdzie taniej.

Albo oprzyj to o http://www.raspberrypi.org/ i zdekodujesz cokolwiek.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

Ostatnio zmieniony przez adiblol 12-03-2012, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 12-03-2012, 20:32   

adiblol, zatem jaka jest różnica między wav a flac? Oba sa nieskompresowane ale wav ma prostszą budowę chyba? Cos mi się wydaje że w niedalekiej przyszłości zacznę się przesiadać z mp3 na coś lepszego. Nie moja wina że lubię jakość :D

dsPic. Jestem fanem microchipa :D W dodatku mam zamiar dodać programowy 5-stopniowy korektor także zwykły procek nie da rady :p
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 12-03-2012, 20:49   

Madman07 napisał/a:
adiblol, zatem jaka jest różnica między wav a flac? Oba sa nieskompresowane ale wav ma prostszą budowę chyba?

Wystarczy Google Search: http://en.wikipedia.org/wiki/FLAC

Zamiast WAV lepszy FLAC. Kompresja wciąż jest ważna.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012