Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
My Little Pony: Friendship is Magic
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 25-12-2011, 00:16   My Little Pony: Friendship is Magic

Zanim zhejtujesz, przeczytaj ze zrozumieniem przynajmniej ten post.

Spróbuję odgadnąć twoje pierwsze myśli, czytelniku, po zobaczeniu tematu. "WTF?", "koleś ogląda kucyki? hahaha", "pedał", "gej" lub "omg kolejny pajac...". Byłem blisko, prawda? Chyba, że już należysz do fandomu albo jesteś tolerancyjny i po prostu chcesz zobaczyć, o co z tym całym szajsem chodzi. Bronies mogą od razu przejść do dalszej części, żeby wytknąć mi ewentualne błędy itd. Tymczasem całej reszcie spróbuję wytłumaczyć powoli i spokojnie wszystko po kolei.

Na początek kilka informacji. Targetem serialu miały być małe dziewczynki, a jego zadanie to promować zabawki. Średnia wieku oglądających: ok. 23 lata. W tej chwili ta wartość spada ze względu na polubienie serialu przez znanych YouTuberów, którzy oczywiście mają widzów w wieku z pewnością niższym.

Powie ci to każdy, podkreślam, każdy, starszy fan My Little Pony: "Byłem sceptycznie nastawiony, gdy zacząłem to oglądać. Jednak obejrzałem cały sezon i się wciągnąłem!". Widzisz, nie różniliśmy się od ciebie, czytelniku. Byliśmy całkiem normalnymi ludźmi, którzy nawet nigdy nie pomyśleli o tym, żeby oglądać kucyki. Co więcej, my wciąż jesteśmy normalnymi ludźmi. My Little Pony to tylko kolejne zainteresowanie, takie jak programowanie, grafika, fotografia, taniec, filmy... Chociaż niektórzy twierdzą, że serial wywarł pewien wpływ na ich życie, zachowanie itp. Nic w tym dziwnego, wszystko może w nas coś zmienić.

Skąd to złe nastawienie do tej bajki? Cóż, to za sprawą starszych generacji (FiM jest czwartą). Poprzednio faktycznie oglądanie kucyków było żałosne, bajka brzydka, bez fabuły i żadnego sensu. Ale to temat na oddzielny tekst.

Skoro już sobie wyjaśniliśmy, że nie jesteśmy "pedałami" (nie biorę odpowiedzialności za pojedyncze jednostki, w każdym klubie może się zdarzyć czarna owca) czas sobie powiedzieć, dlaczego właściwie to oglądamy. Odpowiedź na to pytanie wymaga chwilę zastanowienia. Postaram się wymienić wszystkie możliwe powody w punktach, choć oczywiście każdy ma swój i na pewno nie wszystkie będą się zgadzać:
* muzyka (Daniel Ingram wykonuje kawał dobrej roboty, główną twórczością fandomu są właśnie remixy, piosenki inspirowane MLP i covery. Po prostu piosenki mają sensowne słowa i przyjemnie się ich słucha, zwłaszcza że aktorki podkładające głosy ładnie śpiewają.)
* humor, cukierkowatość, narkotyk (W czasie oglądania nie raz i nie dwa się uśmiejemy, a na pewno sobie poprawimy swój nastrój. Żarty nie są kretyńskie.)
* stare bajki (Chyba największy wpływ miało właśnie to, nawet jeśli niektórzy nie są do końca tego świadomi. Większość z nas wychowywała się na bajkach pokroju Tom i Jerry, Looney Tunes [tak się to pisze?], X-Man, Ed, Edd i Eddy, Dom dla Zmyślonych Przyjaciół Pani Foster, Atomówki, i tak mógłbym wymieniać dalej. Pokazywały przemoc w zabawny sposób, nie wpływający na psychikę dziecka, jednocześnie miały morał, były ciekawe, a przede wszystkim bawiły. Niestety tego w dzisiejszych bajkach brakuje i to co leci w telewizji potrafi wywołać odruch wymiotny i załamanie się nad dziećmi to oglądającymi.)
* animacje i grafika (Płynne, proste, cukierkowe, słowem - miłe dla oka. Serio, widać czasami sporą różnicę w jakości porównując MLP z niektórymi shitami na Cartoon Network.)
* ludzie w fandomie (Wkręceni przez znajomych, idących śladem swojego idola itp. Akurat fandom MLP jest bardzo ciekawy, powiedziałbym wręcz, że fantastyczny. Ludziom udaje się kontaktować z osobami pracującymi przy serialu. Ba, nawet zgadzają się na wywiad czy zaśpiewanie w oryginalnej piosence inspirowanej tą bajką. Co chwile pojawiają się wzmianki o Pony Meetach, czyli zorganizowanych spotkaniach fanów. W dodatku sama reguła "LOVE & TOLERANCE", której się trzyma większość fanów, sprawia, że ludzie są z reguły tolerancyjni, mili i niegłupi.)
* inspiracja (Dzięki serialowi ludzie mają skąd czerpać inspiracje, co owocuje pojawianiem się wspaniałych prac i rozwijaniu swojej strony artystycznej. Niektórzy nawet z tego powodu zaczęli swoją przygodę z grafiką, muzyką, cosplayem, może nawet programowaniem [powstało i powstaje coraz więcej gier o FiM].

To powinno wystarczyć. I tak już chyba zbyt wielką ścianę tekstu tu walnąłem. Co ci pozostaje? Obejrzyj chociaż jeden odcinek. Patrz na to pobłażliwym wzrokiem, tak jak my na początku. Nie spodoba ci się - ok, ale nie nabijaj się z ludzi to lubiących i po prostu nie hejtuj, grzecznie wyraź swoją opinię i zapomnij. Spodoba ci się - super. Niżej już suche informacje o samym serialu i odcinki, które polecam obejrzeć na początek.
Ostatnio zmieniony przez Simbax 28-12-2011, 22:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 25-12-2011, 11:03   

My Little Pony: Friendship is Magic




Rok premiery na świecie: 2010 rok (kanał The Hub) (obecnie)
Rok premiery w Polsce: 2011 rok (kanał Mini Mini) (obecnie)
Gatunek: animowany, fantastyczny, komedia
Język: angielski
Top dubbing: polski, szwedzki
Główny muzyk: Daniel Ingram
Twórca: Lauren Faust (Warto wspomnieć, że ta pani odpowiada za Atomówki i Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. To dobry powód, żeby oglądać ten serial.)
Produkcja: sezon 1 wyemitowany, sezon 2 wyemitowany, plotka głosi, że sezon 3 w produkcji

Opis: Najogólniej mówiąc serial dotyczy różnych przygód sześciu kucyków mieszkających w Ponyville w krainie Equestria. Każda reprezentuje jeden z Elementów Harmonii, które są odzwierciedleniem ich najlepszych cech: magii (Twilight Sparkle), lojalności (Rainbow Dash), szczerości (Applejack), hojności (Rarity), śmiechu (Pinkie Pie) i dobroci (Fluttershy). Ich przyjaźń jest wzorowa, ale i ciągle wystawiana na próbę. Twilight wysyła listy księżniczce Celestii, o tym czego się "nauczyła dzisiaj o przyjaźni" (morał z odcinka). W drugim sezonie robią to już wszystkie kucyki, w zależności od tego, który był bohaterem odcinka.
W serialu wyraźnie widać nawiązania do różnych innych tworów kulturowych m.in. starych bajek, kultowych filmów. Fabuła każdego odcinka jest ciekawa i, w przeciwieństwie do poprzednich generacji, ma sens. Nie braknie też żartów i humoru. W drugim sezonie serial stał się bardziej przychylnym starszą, męską częścią fanów. Pojawiło się jeszcze więcej nawiązań, piosenek, humoru i nowych memów.

Słówko o uniwersum: Świat przedstawiony w bajce nosi nazwę Equestria, panuje w nim monarchia absolutna. Są cztery gatunki kucyków:
- ziemne - zwykłe,
- pegazy - latające, kierują pogodą,
- jednorożce - tylko one potrafią się posługiwać magią,
- tzw. alicorn - połączenie pegaza i jednorożca, tylko trzy* postacie, bardzo potężne.
Większość akcji serialu dzieje się w miasteczku zwanym Ponyville. W trakcie pojedynczych odcinków bohaterki znajdują się również w innych miejscach np. Applelosa (odpowiednik Dzikiego Zachodu) czy Canterlot (stolica Equestrii).
Elementy Harmonii to było sześć kamieni, które w połączeniu ze sobą wyzwalały ogromną moc, która między innymi pozwoliła przemienić Nightmare Moon z powrotem w księżniczkę Lunę (S01E02) lub pokonać ducha chaosu Discorda (S02E02). Po zniszczeniu kamieni, moc została rozdzielona pomiędzy sześć głównych bohaterek, każda reprezentuje jeden z nich i jest jej główną cechą charakteru.
Oprócz tego występują czasami stworzenia z mitologii i fantastyki np. smok, mantikora, hydra itp.

Gdzie można oglądać?:
- telewizja Hub w Ameryce, można kupić każdy odcinek na iTunes
- 1 sezon w jednym filmie http://www.youtube.com/watch?v=ueWZBsrfPsk (link dzięki MROCZA)
- napisy/dubbing po polsku: HASBRO uczepiło się praw autorskich, kolejni użytkownicy są zmuszeni usuwać filmy. Trzeba samemu szukać. Z plikiem z samymi napisami nie powinno być problemu. Oprócz tego polski dubbing (który mimo wszystko odradzam) jest emitowany na stacji Mini Mini.
- oryginały 1080p bez napisów usuwane ze względu na prawa autorskie :( Ale bez problemu można znaleźć, wystarczy wklepać nazwę odcinka. Aktualne linki pojawiają się na For glorious Eqestria (link niżej).

Przydatne linki:
For glorious Equestria (centrum polskiego fandomu)
Equestria Daily (centrum fandomu)
My Little Pony Wiki

Wytykać wszelkie błędy, literówki i nieścisłości. Starałem się podać tylko najważniejsze informacje.

* Celestia i Luna, [spoiler] trzeci Alicorn ma się pojawić w jednym z odcinków drugiego sezonu[/spoiler]
Ostatnio zmieniony przez Simbax 25-04-2012, 12:15, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 25-12-2011, 17:02   

Nie wiem, czy w tym temacie wypada, ale wstawiam tu swoją pracę. Nie interesuję się jakoś szczególnie MLP. Ba, nawet nie oglądałem czegokolwiek, oprócz filmików YouTube, które pokazywał Simbax. Nudziło mi się, i postanowiłem sprawdzić, co oferuje Pony Creator. Okazało się, że jest to całkiem precyzyjne narzędzie. Zrobiłem swojego Raptora (PonyCode: 2S2S006091047700BA7F0003A1000CE18UI183720D0000014157CC3FFE36360Y107F3FCC004CB2), a potem postanowiłem połączyć go jakoś z moim prawdziwym "zboczeniem". I wyszło takie coś, co można by jeszcze jakoś poprawić (zwłaszcza obramowanie, w którym można by wygładzić i poprawić kolory):

Jurassic Park vs. My Little Pony.png
Plik ściągnięto 4306 raz(y) 174,95 KB

_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 25-12-2011, 18:25   

Wygładź obramowanie, dodaj jakiś cień i avatar jak się patrzy ;) BTW Muszę sobie mój zmienić, bo szczurze mówiąc nie podoba mi się ten kucyk.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 25-12-2011, 19:18   

http://www.youtube.com/watch?v=ueWZBsrfPsk <-- Cały pierwszy sezon.

Teraz tylko czekać na drugi. Najnowszy odcinek to chyba S02E12.
Nie wiecie przypadkiem jak to wygląda w wersji z polskim dubbingiem?

Chyba muszę zmienić avatar na kucyka bo teraz mi się trochę głupio tutaj pisze.
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 25-12-2011, 19:36   

MROCZA napisał/a:
Nie wiecie przypadkiem jak to wygląda w wersji z polskim dubbingiem?


Polska aktorka podkładająca głos pod Rainbow Dash oświadczyła, że nic nie wiadomo. Jeśli się nawet ten pierwszy sezon przyjmie, to i tak zaczną nagrywać dopiero po wyemitowaniu całego sezonu drugiego.

[ Dodano: 25-12-2011, 19:55 ]
Mała aktualizacja.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Mrocza 


Twoja ulubiona misja: Swobodna na Ziemi
Pomógł: 4 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 249
Skąd: Lublin
Wysłany: 25-12-2011, 23:02   

Pod Rainbow Dash głos podkłada Agnieszka Mrozińska.
W oryginalnej wersji mają już nagrane dwa sezony, a trzeci jest w produkcji.

Polski dubbing jest już nagrany dla sezonu pierwszego, a dla drugiego zaczną nagrywać kiedy wyemitują cały oryginalny sezon drugi? Czy źle Cię zrozumiałem?
 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 26-12-2011, 01:01   

Moze bym obejrzal, ale generalnie takie cukierkowate klimaty powoduja u mnie odruch wymiotny. W kazdym razie lepsze to od anime.
_________________
 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 26-12-2011, 10:57   

MROCZA napisał/a:
Polski dubbing jest już nagrany dla sezonu pierwszego, a dla drugiego zaczną nagrywać kiedy wyemitują cały oryginalny sezon drugi?


Tak. Świat opiera się na pieniądzach, nie nagrają dubbingu do drugiego sezonu, jeśli nikt nie będzie oglądał pierwszego. Nie zaczną też robić dubbingu do drugiego, jeśli wszystkie odcinki się nie pojawią.

Berserker napisał/a:
generalnie takie cukierkowate klimaty powoduja u mnie odruch wymiotny


Od wcześniejszych generacji można było dostać cukrzycy :-?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 28-12-2011, 20:41   

Cytat:
* źródło memów



Czyli wg. ciebie, cały internet opiera się tylko na memach z MLP?

Jest wiele, WIELE więcej dobrych memów, niż te z MLP. Tak po prawdzie to z MLP mamy tylko Reaction images które gdzieś tam znajdzie się na 4chanie czy na 9gag'u.

@topic

Moja opinia o mlp jest taka: Nie jestem hejterem tego, ale też nie jestem fanem
_________________
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 28-12-2011, 21:09   

Thorin12 napisał/a:
Czyli wg. ciebie, cały internet opiera się tylko na memach z MLP?


Gdzie tak napisałem?
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 28-12-2011, 22:12   

w tym sformułowaniu "źródło" mi coś nie pasuje...

Ja kto przeczytałem to odebrałem to tak, jakby wszystkie memy w necie wypłynęły z mlp
_________________
Ostatnio zmieniony przez Thorin12 28-12-2011, 22:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 28-12-2011, 22:16   

Thorin12 napisał/a:
w tym sformułowaniu "źródło" mi coś nie pasuje...


To jak mam napisać? "Dużo memów"? "Memy"? Może to po prostu wykreślę...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 28-12-2011, 22:16   

Co chciałem powiedzieć to to, że mogłeś to bardziej sprecyzować np "źródło NOWYCH memów"

W programowaniu jest podobnie, jak nie precyzujesz czegoś to ci weźmie wartość domyślną.
_________________
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 28-12-2011, 22:26   

Thorin12 napisał/a:
W programowaniu jest podobnie, jak nie precyzujesz czegoś to ci weźmie wartość domyślną.


Ciekawe porównanie.

Wykreślam to, bo tak sobie na to patrzę i myślę "dobra, nikt chyba nie ogląda mlp dla memów...".
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012