Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
[MOBA] League of Legends
Autor Wiadomość
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 07-07-2011, 18:55   [MOBA] League of Legends



Gatunek: MOBA

Platforma: PC

Wymagania: 2,5 GB wolnego miejsca, 2 GHz procesor, Windows XP lub wyższy, 512 MB RAM, Dowolny DirectX 9.0 kompatybilny z kartą graficzną (źródło: Wikipedia), stałe połączenie z internetem

Liczba graczy: maks. 10 osób (5 vs 5) w jednym meczu

Opis:

Zapewne pamiętacie cholernie popularny mod do Warcraft III nazwany Dota. Popularny tak bardzo, że zaczęto organizować na nim turnieje! Ba! Nawet producenci go dostrzegli, więc zaczęto tworzyć niezależne klony. W ten sposób powstał nowy gatunek gier: MOBA. Jest on połączeniem Tower Defense, RTS i RPG. Brzmi ciekawie? Tak też jest w istocie.
Za każdym razem wybieramy jednego z pośród kilkudziesięciu bohaterów (liczba ta ciągle rośnie!) różniących się nie tylko wyglądem, ale też umiejętnościami, statystykami itd. Praktycznie na każdego trzeba opracować inny sposób gry. Doświadczeni gracze dostosowują się do drużyny, patrząc jakiego typu czempiona brakuje. Warto opanować kilka z nich, zwłaszcza że sojusznik może nas wyprzedzić w wyborze i nie będziemy mogli grać naszym ulubieńcem.

Rozrywkę zaczynamy od zakupienia przedmiotów (items). Jest to jedna z bardziej kluczowych elementów. Zły build naszej postaci może zepsuć grę nie tylko sobie, ale także twoim sprzymierzeńcom. Nowi gracze zazwyczaj kupują itemy rekomendowane, ale wraz z upływem czasu należy sobie opracować własne, skuteczniejsze buildy.

Gracze zostają podzieleni na 2 drużyny, każda po 1-5 graczy. Każda z nich rozpoczyna rozgrywkę w przeciwnych rogach mapy, w pobliżu tzw. „Nexusa”. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć Nexus przeciwnika. W tym celu należy zniszczyć szereg wież, zwanych "Turretami". Są one umieszczone wzdłuż ścieżek do baz, zwanych "Lane'ami". Po drodze gracze zdobywają poziomy, zabijając tzw. "Minions" lub "Creeps" (małe NPC, które bezustannie wychodzą z Nexusa i atakują przeciwną drużynę) oraz wrogich bohaterów, a także kupują wyposażenie, by ulepszyć ich bohatera. W League of Legends gracze zaczynają z 1 poziomem z możliwością zdobycia maksymalnie poziomu 18, rozwijając 4 różne umiejętności.


Oprócz tego rozwijamy siebie jako "przywoływacza" (summonera) rozdając punkty specjalizacji, kupując runy czy uzyskując dostęp do nowych zaklęć dostępnych dla każdej z postaci (summoner's spells, przed meczem wybierasz dwa z nich, które będziesz używać).

Jeśli jeszcze się nie domyśliliście, jest to gra turniejowa. Innymi słowy: łatwo ogarnąć, trudniej wyskillować.

Jeśli nie rozumiecie, to obejrzyjcie sobie jakieś filmy z tej gry, a najlepiej - sami zagrajcie.

PS Znajdziecie mnie w grze pod nickiem, UWAGA!, Simbax :) Doświadczenie mam jako takie, na razie ownie Tristaną i zbieram na Akali. Umiem też grać trochę Soraką, a support potrafi zmienić przebieg gry ;)


[ Dodano: 05-10-2011, 18:59 ]
Wyszedł nowy tryb dominion. Byłem do niego sceptycznie nastawiony, ale spotkało mnie nie małe zaskoczenie. Jeśli uważacie, że standardowa mapa jest nudna to spróbujcie tego. Rozgrywka o wiele szybsza, więcej emocji i na pewno lepsza zabawa.

Moja reakcja po pierwszej (przegraliśmy) grze w tym trybie:
ŁO *** TO JEST ZAJEBISTE!!
:-P
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 12-01-2012, 19:51   

Ekskumation: :D Mam kolegę próbującego kiedyś namówić mnie do tej gry, aby skompletować team, jednak odparłem, że cierpię na BRAK (napisane celowo aby podkreślić to upośledzenie... no bez przesady) czasu i nie dałem się namówić. Moja opinia: gierca może być fajna (rozwinięte, nie?)
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012