Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Linux vs. Windows
Autor Wiadomość
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 11-06-2011, 22:12   

Madman07 napisał/a:
babrać w jakieś głupoty
bo to lenie co nic nie umią
Madman07 napisał/a:
dlaczego winisz microsoft za to, że system jest płatny
chyba bardziej za to, że to KIT, KIT i jeszcze raz KIT!
Simbax napisał/a:
To prawda, gdyby nie popularność Windowsa zapewne dzisiaj 99% komputerów miałoby zainstalowany system Linux.
I tak napewno kiedyś będzie(tzn. że Linux będzie miał 99,99%). winshit 7 może pocaławać Linuxa w dupę.
adiblol napisał/a:
I nigdy non-free nie będzie lepsze of free (as in freedom). http://fsf.org/
i kiedyś wygra wole oprogramowanie i rozprowadzą się takie wirusy, że rozpieprzą każdą windę i będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo.
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 11-06-2011, 22:22   

Osobiście nie uważam Linuxa za system badziewny. Jest moim zdaniem bardzo dobry lecz za bardzo go nie znam. Wolę Windowsa raczej dlatego, że mam z nim do czynienia dużo dłużej. Linuxem jestem zniechęcony, dlatego, że wiem, że dużo programów na nim nie działa, ale myślę, że to tylko kwestia czasu... Nie zapominajmy też o bitwach, który Win jest lepszy. Tu moim zdaniem najlepszy jest XP. Vista jest najbardziej badziewnym systemem jaki widziałem, a 7 jest zaraz za nią. Co do GIMPa to moim zdaniem jest jednym z lepszych, ale o Fotoszopie nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ go nie obsługiwałem.

[ Dodano: 11-06-2011, 22:27 ]
Sioner napisał/a:
rozprowadzą się takie wirusy, że rozpieprzą każdą windę i będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo.

"Będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo"? Cóż to za zestawienie? Czy użytkownicy Windowsa mogą uznać to za obelgę?
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 11-06-2011, 22:38   

Emxx52 napisał/a:
"Będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo"? Cóż to za zestawienie? Czy użytkownicy Windowsa mogą uznać to za obelgę?
Nie myśl, że porównuje windowsiarzy do dzieci neo. Więc niech nie uznawają to za obelgę w takim sensie.
Emxx52 napisał/a:
Tu moim zdaniem najlepszy jest XP
Najlepszy z winshitów(lepszy od visty i 7, które syfią cały komputer), bo Linux króluje na wszystkimi systemami.

[ Dodano: 11-06-2011, 22:40 ]
Emxx52 napisał/a:
"Będzie koniec windowsiarzy i dzieci neo"? Cóż to za zestawienie? Czy użytkownicy Windowsa mogą uznać to za obelgę?
Nie myśl, że porównuje windowsiarzy do dzieci neo. Więc niech nie uznawają to za obelgę w takim sensie.
Emxx52 napisał/a:
Tu moim zdaniem najlepszy jest XP
Najlepszy z winshitów(lepszy od visty i 7, które syfią cały komputer), bo Linux króluje na wszystkimi systemami.
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 11-06-2011, 23:15   

Cytat:
Debian ma wyższe wymagania

Dziwnie że mi płynnie działa na smartfonie z procesorem 400MHz bez cache i 128MiB pamięci RAM. Tak naprawdę goły system wymaga 24MIB pamięci RAM (testowane empirycznie), z graficznym środowiskiem 48..64MiB.

Cytat:
Zresztą, dlaczego winisz microsoft za to, że system jest płatny? Bo chcą zarobić i mieć porządne życie a nie jak programiści open source, ledwo ciągnąć do końca miesiąca?

Nie przyrównuj open source do freeware. Open source nie musi być darmowe. Przykład: biznesowe wersje RedHat'a. I nie porównuj mnie do bezdomnego. Gdzie sobie taki obraz programisty OS wykształciłeś? Na szkoleniach Microshitu?

Sioner napisał/a:
chyba bardziej za to, że to KIT, KIT i jeszcze raz KIT!

Zgadza się, prawie żadnej kontroli nad sprzętem. A teraz przykład jakie cuda potrafi jądro Linux:
# hdparm -y /dev/sda # zatrzymanie dysku twardego
# cpufreq-set -f (n) # ustawienie częstotliwości zegara CPU na (n) kHz
# echo 255 > /sys/class/hwmon/hwmon1/device/pwm2 # ustawienie maksymalnej szybkości wiatraczka

No i przejrzyjcie sobie cały /sys/class, na pewno fajne rzeczy odkryjecie ;)


Pamiętajcie też o paradygmacie Windowsa czyli wbudować-GUI-w-jądro. Śmiać się chce od tej architektury...
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2011, 09:33   

Poruszyliście najbardziej drażliwy temat na forum, który wzbudza wiele emocji.



Proponuję znaleźć temat lukasa_j i połączyć go z tą dyskusją - to zadanie wyznaczam moderatorom.

_________________

 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 12-06-2011, 09:47   

//To dlaczego z niego piszesz? Hę? - tylko nie tłumacz się że jesteś u kolegi, albo piszesz z kawiarenki internetowej. Jeśli mówisz że Windows to KIT, GÓWNIANY KIT i z niego piszesz to znak że z tobą jest coś nie tak. Trzeba być konsekwentny tak jak... Berserker, jeśli coś napiszesz to trzymaj się tego. Tak wiem, nie napisałeś że nigdy nie będziesz korzytsał z Windowsa, ale jak sam widzisz sam sobie zaprzeczasz, albo po prostu to wypadek przy pracy w prowadzeniu pewnej taktyki, lecz w to nie wnikam - Abadon
Dlatego, że istnieją pliki *exe

@edit pomyliłem przyciski i usunąłem część postu(to co było napisane jest w komentarzu Abadona).
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
Ostatnio zmieniony przez Abadon 12-06-2011, 15:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2011, 10:00   

Nawet kosmici mają problemy z Windowsem. No cóż, swoją głupotą przepłacili życiem.

http://www.youtube.com/watch?v=hWKQdteojqU
5:33 - 7:00
_________________

 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 12-06-2011, 11:05   

Abadon napisał/a:
Poruszyliście najbardziej drażliwy temat na forum, który wzbudza wiele emocji.


Przyznaje się, że zrobiłem to specjalnie ;) Fajnie się czyta tą dyskusje ;)

adiblol napisał/a:
Zgadza się, prawie żadnej kontroli nad sprzętem. A teraz przykład jakie cuda potrafi jądro Linux:


Nie każdy potrzebuje takiej kontroli. Ma działać dobrze i koniec.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 12-06-2011, 11:16   

Śmiać mi się chce z tej wojny. :->
Linux dla zaawansowanych programistów jak np. adiblol, a Windows dla normalnych ludzi. Zawsze można też mieć 2 systemy.
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 12-06-2011, 13:24   

Apus napisał/a:
Zawsze można też mieć 2 systemy.

Z wyjątkiem visty i 7 bo srają na dysku i tak się rozpychają, że nie ma miejsca.
Apus napisał/a:
Śmiać mi się chce z tej wojny.

http://freeisoft.pl/?p=32304 to będzie wojna, nawet ten pracownik microsyfu doradza przejść na Linuxa
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2011, 14:06   

Oj Sioner, głosisz takie zdanie, a korzystasz z produktów microsoftu. Coś jest nie tak...
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 12-06-2011, 14:10   

Sioner stał się "Prorokiem Linuksa" podobnie jak C ruels! jest "Prorokiem Wartości"... problem w tym że sam ich nie uznaje...

[ Dodano: 12-06-2011, 14:11 ]
A może pisze tak żeby zyskać moją przychylność? ;)
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-06-2011, 14:17   

Wiesz adiblol, ja ciebie szanuję, tak jak i wszystkich userów, lecz wątpię niekiedy w całkowitą przemianę niektórych osób. Bartek c++, był chociaż konsekwentny.

Adiblol może tego nie zauważyłeś, ale nawet odruchowo zniosłeś nieco winę i zły wizerunek (normalna reakcja, gdy wypowiada się na temat osoby, która jest w tym samym obozie i ma podobne zdanie)

Cytat:
- Sioner - raczej nie bo już nie spamuje


-choć może po części jest to prawda, ale jednak całokształt też się liczy


Dobra to tyle w tym temacie.
_________________

 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 12-06-2011, 14:36   

Sioner, linux to najwiekszy kit ever :) win 7 jest najlepszy, nie moja wina ze rozpycha ci sie na dysku -moze warto kupic wiekszy dysk niz 20gb? ;)
Nie no linux jest ok, mam go nawet na swoim g1, ale nie wyyobrazam sobie na nim pracowac na pc, jest po prostu za bardzo zaawansowany i nie chodza na nim moje ukochane windowsowe programy. Dlatego to nie prawda ze win jest dla leniuchow. To tak samo jak powiedziec, ze rower jest dla prawdziwych maniakow, a samocchod dlaa leniwcow. Jednak wygodniej i szybciej jest jechac 100km samochodem :)
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 12-06-2011, 15:08   

Madman07 napisał/a:
win 7 jest najlepszy
nie mam tego syfu można go zepsuć jedną komendą
Madman07 napisał/a:
moze warto kupic wiekszy dysk niz 20gb?
jakbym powiedział ci ile ma mój dysk toby ci sie to w głowie nie pomieściło.
Madman07 napisał/a:
To tak samo jak powiedziec, ze rower jest dla prawdziwych maniakow, a samocchod dlaa leniwcow. Jednak wygodniej i szybciej jest jechac 100km samochodem
Ubuntu też jest Linuxem i też się go bardzo wygodnie używa. Windows 7(system dzieci neo) to najgorszy system jaki kiedykolwiek powstał(tylko vista gorsza).

[ Dodano: 12-06-2011, 15:11 ]
Abadon napisał/a:
Oj Sioner, głosisz takie zdanie, a korzystasz z produktów microsoftu. Coś jest nie tak...
jakbym nie korzystał to skąd bym wiedizał, że jest do kitu

[ Dodano: 12-06-2011, 15:13 ]
adiblol napisał/a:
problem w tym że sam ich nie uznaje...
mam Ubuntu 11.04
_________________
Gość, Windows jest do kitu. Pobierz sobie lepiej Linuxa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012