Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Najczęściej Zadawane Pytania
Autor Wiadomość
mac1e7


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Orfenii
Wiek: 26
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2008, 14:03   Najczęściej Zadawane Pytania

1. TopoGen/Edytor mi nie działa!
Odp. Pobierz dodatkowe pliki stąd : http://www.colobot.yoyo.p...4&download_id=5 i wrzuć je do katalogu z TopoGen`em/Edytorem

----------------------------------------

2. Jak zapisać mapkę w tym edytorze?
Odp. Przycisk "Build script..." (menu Tools) jest za to odpowiedzialny.

----------------------------------------

3. Gra "wariuje"! Źle wyświetla tekstury, teren znika spod nóg, ekran miga itd. itp.
Odp. Zmień sterownik w opcjach gry w zakładce Urządzenie na Direct3D T&L HAL. Jeśli dalej nie działa pobierz nowe sterowniki do twojej karty graficznej ze strony producenta.

----------------------------------------

4. Gra się tnie!
Odp. Są 3 opcje. Albo silnik gry nie wyrabia (za dużo poligonów) albo grasz za długo no albo po prostu COLOBOT nie jest kompatybilny z twoją kartą graficzną.

----------------------------------------

5. Chcę ustawić np. żeby na całej planecie był prąd w glebie ale nie działa!
Odp. Spróbuj robić takie pliki w Paincie lub po prostu skopiuj dowolny plik zasobów i zmodyfikuj go w Paincie do własnych potrzeb kopiując kolory z oryginalnej mapy.

----------------------------------------

6. Chcę grać bez płyty co zrobić?
Odp. Gra bez płyty - zrób skrót do pliku .exe i dopisz na końcu " -nocd" lub pobierz modyfikacje pliku .exe stąd : http://www.colobot.yoyo.p...=61&getfile=289

----------------------------------------

7. A co jeśli chcę grać z obrazu płyty?/Gra pokazuje mi że mam złą płytę, co robić?
Odp. Musisz zrobić obraz płyty na komputerze i zainstalować colobota ponownie z dowolnego napędu wirtualnego. Potem aby zagrać musisz "mieć" płytę w tym napędzie z którego instalowałeś. To samo dotyczy gry z "prawdziwej" płyty - musi być w tym napędzie z którego go instalowaliśmy.

----------------------------------------

8. Mam Vistę a chcę zagrać w COLOBOT`a co mam zrobić?
Odp. Są 2 opcje. Albo uruchomisz COLOBOT`a w trybie zgodności z jakimś starszym Windowsem albo wywalisz tą cholerną Vistę i zainstalujesz XP ;)

----------------------------------------

9. Jak uruchomić grę w trybie zgodności?
Odp. Klikasz PPM na pliku .exe i wybierasz właściwości, następnie wybierasz zakładkę "Zgodność" następnie widzimy "Tryb zgodności" i rozwijane menu, wybieramy z niego jakiś Windows i klikamy OK.

----------------------------------------

Gdyby ktoś zauważył jakieś błędy w tym FAQ lub miał jakiś problem o którym tu nie pisałem proszę stworzyć nowy temat :)

Administratora proszę o przyklejenie i ewentualne zablokowanie tematu.
Ostatnio zmieniony przez COLOBOT 13-02-2010, 17:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012