Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
C2 Misja 9
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 24-04-2011, 12:18   C2 Misja 9

Jeszcze niedokończona - kolejna fabuła do misji.


Kod:
\b; Z Centrum Kontroli Houston
Czeka Cię kolejny ciężki dzień. Na południu, radar w nocy wykrył obce formy życia. Jest to mała armia pająków oraz mrówek, które niepokojąco zbliżają się do twojego statku. Dodatkowo zdjęcia z satelity ukazały nam skupisko gniazd os wraz z materią kosmiczną. Nie wiemy niestety, które jest opuszczone, a które strzeżone przez osy. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo nalotu. Niestety radar w dzień zawodzi - nie możesz z jego usług skorzystać, gdyż rozbłyski Gwiazdy Sintroy zakłócają jego działanie.Tak samo według naszych obliczeń zachowuje się wieża strażnicza, które jest na tej planecie całkowicie bezużyteczna.Jak widać pomoc ze strony technologi jest niewielka. Musisz liczyć na siebie i swój spryt. Powodzenia. Do usłyszenia.

\t; Zadania
1.Odeprzy atak obcych
2.Zniszcz wszystkie gniazda os

\b; EartHeadlines nr. 7



\t;Raport Windows 07 NG
_________________

 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-04-2011, 12:34   Re: C2 Misja 9

Abadon napisał/a:
Kod:
Dodatkowo zdjęcia z satelity ukazały nam skupisko gniazd os wraz z materią kosmiczną.

A nie gniazd obcych wraz z materią organiczną? :-)
Rozumiem że w tej części planety Jojwo też są podobne ilości surowców. A może ta sama mapka? Bo nie do końca to zrozumiałem.
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 24-04-2011, 12:46   

Aż wstyd się przyznać, ale w Colobota to dawno nie grałem. Pozapominałem co jak się nazywa.

Cytat:
A nie gniazd obcych wraz z materią organiczną?


Tak o to mi chodziło... poprawię. Proszę też cezara.512 by spojrzał swoim okiem czy zdania są poprawnie skonstruowane.

Cytat:

Rozumiem że w tej części planety Jojwo też są podobne ilości surowców. A może ta sama mapka? Bo nie do końca to zrozumiałem.


Owszem są podobne ilości surowców. Mapka ma być inna. Z reliefów i tekstur z zasobów Colobota już nie korzystamy.
_________________

 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-04-2011, 12:55   

Abadon napisał/a:
Cytat:

Rozumiem że w tej części planety Jojwo też są podobne ilości surowców. A może ta sama mapka? Bo nie do końca to zrozumiałem.


Owszem są podobne ilości surowców. Mapka ma być inna. Z reliefów i tekstur z zasobów Colobota już nie korzystamy.

Ale mi chodziło o to że może mapka z misji 8. Chyba że ta mapka była z Colobota 1.
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 24-04-2011, 13:00   

Tego sam nawet nie wiem. Jeśli była to mapa Colobota 1 to od misji 9 powinna być już nasza własna, z naszych zasobów. Jeśli krzys_h wprowadził nową to niech przy niej pozostanie.
_________________

 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-04-2011, 13:03   

Abadon napisał/a:
Tego sam nawet nie wiem. Jeśli była to mapa Colobota 1 to od misji 9 powinna być już nasza własna, z naszych zasobów. Jeśli krzys_h wprowadził nową to niech przy niej pozostanie.

Muszę zagrać w te misje krzys_h (jak to odmienić? :-> ) a nie mam Colobota na laptopie, bo podobno Colobot na win 7 nie działa...


//może krzysia_h? - Abadon
Ostatnio zmieniony przez Abadon 24-04-2011, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 24-04-2011, 13:09   

Ja mam windowsa 7 i Colobot działa, lecz czasami przycina i wyłącza się w trakcie gry. O tworzeniu własnych poziomów już nie wspomnę - dlatego też postaram się w wakacji by zmartwychwstał mój stary komp.
_________________

 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 24-04-2011, 13:15   

Abadon napisał/a:
Ja mam windowsa 7 i Colobot działa, lecz czasami przycina i wyłącza się w trakcie gry. O tworzeniu własnych poziomów już nie wspomnę - dlatego też postaram się w wakacji by zmartwychwstał mój stary komp.

To ja też spróbuję zainstalować... Podobno to zależy od wersji. Ale najpierw zrobię krótki raport z satelity z informacjami które już są.

EDIT: Znalazłem jeszcze jeden błąd jak pisałem raport: nie wieże strażnicze, tylko wieże obronne.
Ostatnio zmieniony przez Apus 24-04-2011, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 24-04-2011, 13:45   Re: C2 Misja 9

Kod:
\b; Z Centrum Kontroli Misji w Houston
Czeka Cię kolejny ciężki dzień. W nocy, na południu, radar wykrył obce formy życia. Jest to mała armia ogromnych pająków i mrówek, które niepokojąco zbliżają się do Twojego statku. Dodatkowo zdjęcia z satelity, ukazały nam skupisko gniazd os, wraz z materią organiczną. Nie wiemy niestety, które z tych gniazd jest opuszczone, a które strzeżone przez osy. Istnieje duże prawdopodobieństwo nalotu. Niestety stacja radarowa w dzień zawodzi - nie możesz skorzystać z jej usług, gdyż rozbłyski Gwiazdy Sintroy, zakłócają jej pracę. Tak samo według naszych obliczeń zachowują się wierze obronne, które są na tej planecie całkowicie bezużyteczne. Jak widać, pomoc ze strony technologii jest niewielka. Musisz liczyć na siebie i swój spryt. Powodzenia.

\t; Zadania
1.Odeprzyj atak obcych
2.Zniszcz wszystkie gniazda os

\b; EartHeadlines nr. 7



\t;Raport Windows 07 NG
Poprawiłem trochę, jednak niczego nie obiecuję, bo polonista ze mnie średni... Dzięki za motywację do pracy :-) .

BTW: Inwazje to coś, co w CoLoBoT lubię najbardziej...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 24-04-2011, 14:10   

Przypominam że w Misji 9 miały być błędy Window$a... http://www.colobot.cba.pl...topic.php?t=792
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-04-2011, 16:11   

Pamiętamy :P
Zniszczyć gniazda obczych to znaczy zestrzelić wszystkie osy czy te zielone kółka z materią organiczną? Skoro mają być opuszczone gniazda to zniszczyć je można tylko jeśli to ta 2 opcja.
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 24-04-2011, 21:18   

Powiem tak. Całkowita eksterminacja kosmitów.

Cytat:

Przypominam że w Misji 9 miały być błędy Window$a...


Hmm... ładnie się to też łączy z fabułą ;D
_________________

 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 04-09-2011, 15:16   

Jak już pisałem w ShoutBoxie wróciłem do tworzenia tej misji. Po kilku problemach z limitem obiektów mam mapkę, lecz brakuje w niej programów dla obcych. Potrzebuję:
* Program dla AlienWasp - Strzeżenie najbliższego AlienNest (ewentualne podanie pozycji przez cmdline) i po zbliżeniu dowolnego robota lub astronauty przejście w tryb nalotu (rozpoczęcie ataku)
* Program dla AlienAnt - Atak (jeśli odległość zbyt mała to podchodzi bliżej)
* Program dla AlienSpider - tak jak wyżej
* Następny numer EartHeadlines!!!

Zachęcam do włączenia się w projekt wszystkich użytkowników. Jeśli chcecie zrobić któryś program to napiszcie, żeby się nie okazało, że 2 osoby pracują nad tym samym.

[ Dodano: 04-09-2011, 17:13 ]
Zapomniałem:
Uwaga! Na drodze mrówek i pająków jest woda! (trzeba ją okrążyć)
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 04-09-2011, 21:31   

krzys_h napisał/a:
* Następny numer EartHeadlines!!!

Niestety Abadon tymczasowo odszedł z forum, być może na rok, a to on właśnie był zawsze odpowiedzialny za to :-/ ...

Jednakże mogę spróbować go zastąpić w tej roli :) . Muszę tylko poświęcić się trochę lekturze poprzednich numerów EartHeadlines, by zachować spójny ciąg wydarzeń.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-09-2011, 20:36   

@up: Nie tylko on:
Abadon napisał/a:
Kadra zajmująca się projektem C2


[...]

Redaktorzy EartHeadlines:
    :arrow: Abadon
    :arrow: DOJO
    :arrow: Berserker
    :arrow: Apus
    :arrow: DeiDara
    :arrow: lukas_j
    :arrow: adiblol
    :arrow: inni (?)


W tym podpunkcie jest chyba najwięcej osób, czy nikt z nich już się nie interesuje tym projektem? Większość chyba nie, ale Berserker, Apus, adiblol ( i ja :) ) mogli by coś zrobić... Ale oczywiście nikogo nie zmuszam.
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012