Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana Software/Hardware
Autor Wiadomość
Pasterz 


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Gamers Den
  Wysłany: 04-04-2011, 22:50   Zmiana Software/Hardware

Witam!

Wraz z postępującą machiną wymagań do gier , obróbki filmów , starzeniem się sprzętu oraz moim pragnieniem zastąpienia Windows XP home edition czymś wydajniejszym , postanowiłem skompletować nowe podzespoły i kolokwialnie rzecz ujmując "dosypać do pieca" mojemu leciwemu komputerkowi...

A teraz do rzeczy:

Mój PC :

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3L

Procesor:Intel(R) Pentium Dual CPU E2160 @ 2 x 1.80GHz, 2600 MHz (podkręcony na 2.60 Ghz)

Karta graficzna: NVIDIA Geforce 8600 GTS

RAM: 2048 MB

Dysk twardy: 250 GB

Karta graficzna: NVIDIA Geforce 8600 GTS

Karta dźwiękowa: Zintegrowana (Realtek HD Audio)

Karta sieciowa: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition
Service Pack 3

Zasilacz: FEEL III ( chyba ok. 300-350 W )




Chciałbym przejść na Windows 7 Professional (legal) i nie mieć problemów z wiekszością obecnych na rynku gier ani nie czekać godzinami na zkompilowanie filmu w Sony Vegas Studio (najlepiej jakby był to procesor 4 rdzeniowy oraz adekwatne do niego podzespoły -jednym słowem "kombajn") .

Co na co radzicie wymienić i za ile ?
Co do finansów - Narazie nie dysponuje wielką kwotą ale systematycznie ją powiększam.

Mile widziane linki z allegro / nawet z używanymi podzespołami

Rozważę wszelkie sugestie.
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 05-04-2011, 01:07   

Edytujesz? Dokup 500GB HDD, robienie 10minutowego fragmovie zezre ci conajmniej 250GB.
_________________
 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 05-04-2011, 08:00   

Ja bym na twoim miejscu najwyżej zmienił bym dysk twardy jeśli lubisz coś pobierać z neta.500 GB starczy no i 1GB RAM-u-reszta wytrzyma Win7(nie lepiej sobie kupić/pobrać wersję Ultimate?)
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 05-04-2011, 17:54   

C ruels! napisał/a:
(nie lepiej sobie kupić/pobrać wersję Ultimate?)


Ultimate jest droższe, a piractwo jest EVIL.

@Topic Mam prawie taki sam komputer, tylko trochę gorszy procek i niewiele lepszą kartę graficzną. I jakoś nie mam żadnych problemów z obecnymi grami (zwłaszcza, że grafika stoi w miejscu przez konsole), a 10-minutowy film w Sony Vegas w HD renderuje się co najwyżej półtorej godziny.

Przy ulepszaniu kompa warto pamiętać, że do więcej niż 3 (?) GB RAM trzeba już zakupić system x64 (trochę droższy z tego co pamiętam, ale głowy sobie uciąć nie dam).

A z tego co ostatnio patrzyłem, to dyski 1 TB nie są już tak strasznie drogie...

EDIT: A właściwie, co ja tam wiem o sprzęcie... ;P
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 05-04-2011, 19:35   

Simbax napisał/a:
Przy ulepszaniu kompa warto pamiętać, że do więcej niż 3 (?) GB RAM trzeba już zakupić system x64

Z tego co wiem, 32 bitowy Windows 2000 w wersji Professional obsuguje 4 GB RAM, ale chyba do tego potrzebny jest drugi procesor. Ciekawostką jest natomiast, że Windows 2000 Datacenter Server obsługiwał 32 procesory, 64 GB RAM i cztery węzły klastra, mimo że był nadal systemem 32 bitowym...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Pasterz 


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Gamers Den
Wysłany: 05-04-2011, 21:41   

Cytat:
Przy ulepszaniu kompa warto pamiętać, że do więcej niż 3 (?) GB RAM trzeba już zakupić system x64


Dokładnie do 3.125 GB

Cytat:
I jakoś nie mam żadnych problemów z obecnymi grami (zwłaszcza, że grafika stoi w miejscu przez konsole), a 10-minutowy film w Sony Vegas w HD renderuje się co najwyżej półtorej godziny.


Tak zgodzę się jednak Windows 7 ma większe wymagania niż Windows Xp a co za tym idzie - komputer ma mniej mocy na aplikacje.Chciałbym już definitywnie przejść na 64-bitowy system i jednocześnie mieć więcej mocy.

Chodzi mi głównie oto żeby nie bawić się w 2 rdzenie a troche przyszłościowo przejść na 4 i nie martwić się o szybkość kompilacji czy wymagania gier.

BTW. Dzięki ,że nie zignorowaliście mnie jako świeżaka na Tym forum.
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 05-04-2011, 22:34   

Cytat:
BTW. Dzięki ,że nie zignorowaliście mnie jako świeżaka na Tym forum.

Kazdy normalny uzytkownik forum jest tutaj natychmiast akceptowany, bo mamy takich deficyt :)

IMO mozesz dokupic wiecej RAM, HDD i Windowsa 7 i z reszta spokojnie poczekac, chyba, ze chcesz odrazu ciagnac na UH detalach wszystkie najnowsze pozycje lub faktycznie potrzebujesz niewiadomo jakiej mocy obliczeniowej. Twoj komputer spokojnie bedzie wystarczal w takim stanie przez nastepne pare lat.
_________________
 
 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 09-04-2011, 08:55   

Simbax napisał/a:

a piractwo jest EVIL.


Piractwo to prawda!
Piractwo to wszystko!
Piractwo to ALE URWAŁ!
C ruels to będzie miał zaraz bana jeśli nie nauczy się pisać sensownych postów - Abadon


Patrz post C ruelsa.


Ja tam polacam ci Win7 ultimate 32-bitowy(a jak chcesz sobie dokupić HDD,RAM-u to możesz 64-bitową)
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
Ostatnio zmieniony przez Abadon 09-04-2011, 09:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Pasterz 


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Gamers Den
Wysłany: 06-05-2011, 00:52   

Chciałem aby obyło się bez wymiany płyty głównej. Jednak widząc że większość mocnych kart graficznych wymaga PCI-e 2.0 , jakiego to złącza moja nie posiada, będe musiał zaczać od płyty głównej. Jaką polecacie ?

-pod 4rdzenie ( Intel I5 lub Procesory z seri Intel Core Quad)
-złącze PCI-e 2.0 x16
-obsługujaca DDR3
-łatwa do overclockingu
-o przystępnej cenie
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 08-05-2011, 19:07   

Więc tak pora się wziąć za upgrade komputera :) Potrzebuję waszej opinii. Obecnie mam płytę główną P5GC-MX/1333 ( http://www.cpu-upgrade.co...GC-MX_1333.html ), procesor Intel Pentium E2180 2.0 Ghz, kartę graficzną Nvidia GeForce 9500 GT 1024 MB. Na pierwszy ogień idzie procesor. Wg. strony wyżej na moją płytę główną najlepszy będzie myślę E6800 3.3 Ghz. Z tego co widzę ceny w granicach 250-300 zł. To chyba dwurdzeniowy procesor. Czy to będzie dobre? Ma starczyć na najbliższe kilka lat. Może w tej cenie znajdzie się coś lepszego? Wymienić płytę główną? I może od razu jaką kartę (koniecznie NVIDIA) mi polecacie? Też gdzieś tak w granicach 300 zł... Z góry dziękuje za opinie :)

Chyba się nikt nie obrazi, że w tym temacie to piszę? W razie czego mogę założyć nowy :>
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 05-06-2011, 20:16   

Myślę nad zakupem wydajnej karty graficznej. Cena, jaka wchodzi w grę niech będzie do 650 zł.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012