Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Audiofilizm...
Autor Wiadomość
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 21-03-2011, 22:09   Audiofilizm...

Wikipedia wpakowała konsumpcjonistów szpanujących ceną i poszukiwaczy jakości dźwięku do jednego worka... http://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil a grupy te się przecież różnią... jeśli ktoś odważyłby się nazwać mnie audiofilem to należę do tej drugiej grupy.

"Normalni" ludzie nie przejmują się jakością dźwięku traktując głośniczki komputerowe (np. Media-Tech czy inny "Młody Chińczyk") za 20zł na równi z kolumnami głośnikowymi... najtańszy przedłużacz interconnect z lokalnego sklepu elektronicznego brzmi dla nich tak samo dobrze jak porządny ekranowany. A g.... prawda...

Z drugiej strony mamy "złotouchych" którzy potrafią odróżnić kable... cyfrowe. Kable cyfrowe nie mają znaczenia, o czym wie każdy myślący człowiek. Wystarczy poczytać fora żeby znaleźć takich "magików" (vide http://www.google.pl/sear...%3Ahi-fi.com.pl )


Do wszystkich audioignorantów mam taką prośbę: pójdźcie do znajomego audiofila, jak nikogo takiego nie znacie to do salonu odsłuchowego, i sprawdźcie czy naprawdę jakość dźwięku różnicy nie robi...


Wrażliwego na jakość dźwięku można poznać po tym że ciągle czuje tej jakości niedosyt. Jestem tego przykładem. ;)


A jakie są wasze opinie o dźwięku?
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 22-03-2011, 14:29   

Wole cisze, niewiele potrafie powiedziec o dzwieku poza odroznieniem czy jest glosny czy cichy.
_________________
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 23-03-2011, 13:44   

Berserker napisał/a:
Wole cisze, niewiele potrafie powiedziec o dzwieku poza odroznieniem czy jest glosny czy cichy.

Tak wiele tracisz z Życia...

Wg mnie żadne słuchawki/głośniki nie wyduszą z siebie dźwięku w pełni godziwie. Dźwięk musi powstawać w pełni fizycznie. Żadne membrany nie odwzorują drgań powstałych przy dźwiękach wywołanych w oryginalnym ośrodku.

Sam niestety mam dość słabe słuchawki za ponad 40 zł od Creative (nie pamiętam nazwy modelu), jednak do jako-takiego słuchania się nadają. Na lepsze słuchawki mnie w tej chwili nie stać, a bardzo cierpię, gdy słuchając muzyki nie mam wrażenia jej prawdziwości :roll: :-( ...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 23-03-2011, 17:15   

Cytat:
Tak wiele tracisz z Życia...


Czy moje zycie byloby szczegolnie lepsze gdybym sie interesowal dzwiekiem? Moim zdaniem nie, ciesze sie, ze sluchajac muzyki nie musze sie przejmowac jej jakoscia, jesli nie ma jakichs szumow wyraznych to jestem zadowolony.
_________________
 
 
     
Apus 


Twoja ulubiona misja: 2 pierwsze na Wulkanii
Pomógł: 3 razy
Wiek: 19
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 246
Skąd: ze wsi
Wysłany: 23-03-2011, 19:31   

Dla mnie takie dbanie o jakość dźwięku to dziwne jest. Tak jak napisał Berserker, ważne, że nie ma szumów. :->
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 24-03-2011, 14:29   

Ta... Ciekawi mnie tylko czemu ludzie wrzucają muzykę 128 kbps O.o Nie przejmuję się tak bardzo jakością dźwięku, ale różnica między 128 a powiedzmy 192 daje się we znaki... A może to tylko moje urojenia.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 24-03-2011, 15:18   

Simbax napisał/a:
różnica między 128 a powiedzmy 192 daje się we znaki... A może to tylko moje urojenia.

Nie tylko Twoje urojenia. Wg mnie format 128 a nawet 192 kbps przy MP3 jest jedną wielką porażką. W efekcie wszystkie moje MP3 na chomiku mają 320 CBR kbps. W takim formacie przy moich słuchawkach da się już słuchać, mimo że pewne różnice między CD-Audio są słyszalne.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 24-03-2011, 19:55   

A kto używa FLAC? :>
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 24-03-2011, 22:11   

adiblol napisał/a:
A kto używa FLAC? :>

Nikt :-P ! FLAC jest jeszcze za mało popularny, zwłaszcza w mobilnych urządzeniach. Trochę to dziwne, z tego co słyszałem ten format ma otwarty algorytm, dzięki czemu bez problemu można stworzyć tanie sprzętowe dekodery instalowane w telefonach i przenośnych odtwarzaczach/konsolach...

Rozwój w dzisiejszych czasach jest taki ''ostrożny''...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 01-04-2011, 18:00   

Jako, że jestem skrzypkiem to codziennie wymagają ode mnie dobrej jakości dźwięku. Niestety, kazdy wie,że nie zawsze się da :mrgreen: . Jakość dźwięku ma raczej dosc duże znaczenie w szkole muzycznej. Świadczy to o tym, że szczególnie wrażliwi na dźwięki i ich barwę to po prostu ludzie o dobrym słuchu muzycznym, który powinni rozwijać się w tej dziedzinie, nie koniecznie za pomocą szkoły muzycznej, ale może właśnie za pomocą techniki komputerowej, audiofizmu etc. ;-)
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 01-04-2011, 21:28   

Emxx52 pozwól że się zgodzisz dobrowolnie na tworzenie muzyki do Colobota 2.
_________________

 
     
Emxx52 
W istocie


Twoja ulubiona misja: Tropica
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 207
Skąd: Z istotnych pobudek
Wysłany: 10-04-2011, 14:34   

Jest to dla mnie bardzo zaszczytna propozycja, aczkolwiek niewiem czy sobie poradzę. Wydaje mi się, że zanim zrobimy wszystkie misje itp to jeszcze trochę czasu minie. Jeśli też byłaby możliwość również chciałbym jakos pomóc przy samym pisaniu kodu misji
_________________
Windows w szacie Linuxa
 
     
krzys_h 


Twoja ulubiona misja: Wszystkie :)
Pomógł: 3 razy
Wiek: 20
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 255
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-04-2011, 14:42   

Przy misjach też się na pewno przydasz. Dobrze, że się zgadzasz, bo przydadzą się nowe audiotracki.
_________________
Gość, cieszysz się, że skontaktowaliśmy się z EPSITEC?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012