Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Pełnia księżyca i ...
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 20-03-2011, 14:20   Pełnia księżyca i ...

Wczoraj jak wiecie była pełnia księżyca. W końcu warunki pogodowe dopisały i nie było zbyt wiele chmur. Tak z ciekawości zabrałem z sobą aparat by sfotografować to piękne zjawisko (ahh jakie to romantyczne, być po kostki w błocie i gapić się na Księżyc :-P ).
Z początku chmury trochę przesłaniały, ale po paru chwilach było już piękny widok. Zrobiłem parę zdjęć... No przydałby się jakiś filtr na obiektyw, ale cóż co miałem tym robiłem zdjęcia. Po paru minutach zauważyłem kilka obiektów świetlnych wysoko nad księżycem. Powoli się przemieszczały, choć przyznam nie wiem skąd się pojawiły. Pierwsze myśl... no pewnie helikoptery z Inowrocławia coś znowu transportują, ale coś za wolno. Później obiekty miały przestój... były w ładnym rządku jakby połączone ze sobą sznurkiem. Trzy biły bardzo ostro, pozostałe takie nieco mniejsze, niczym migacze u samochodu. Zrobiłem chyba z 5 zdjęć z czego 4 okazały się zamazane, a jedno wyszło wręcz idealnie... Jak perełka. Baterie w aparacie siadły, no super :-/ Później jakby te obiekty "wtopiły się" w tarczę księżyca i już dalej ich nie widziałem.

A oto zdjęcie:

http://www.dropbox.com/ga...%84ski?h=b37858



Co o tym sądzicie?
_________________

 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 20-03-2011, 14:53   

Nie wiem co to jest i dopoki nie ma obaw, ze to mi spadnie na glowe to niewiele mnie to obchodzi :)
_________________
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 21-03-2011, 08:32   

No, no, gratuluję Bliskich Spotkań! Tylko Księżyc tak dziwnie wygląda. Jaki masz aparat? I czy mógłbyś umieścić pozostałe cztery zdjęcia?
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
C ruels! 
Neokid


Twoja ulubiona misja: user levels,swobodna gra i KO
Wiek: 22
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 185
Skąd: Devil MachineXD
Wysłany: 21-03-2011, 13:47   

Ten Księżyc to wygląda jak słońce!
_________________
http://doladujse.pl/7415 -doładowania na koma
http://www.minecraftaccounts.com?join=34132 - darmowe konta do gry Minecraft
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 21-03-2011, 16:17   

Mój aparat to Fujifilm FinePix S1500. To był praktycznie pierwszy test w nocy... szkoda że nie można do niego zakładać filtrów bo nie ma jak.

Zdjęcia dołączę w najbliższym czasie. Dzisiaj przeglądałem i jeszcze na jednym widać ładnie obiekty choć trochę gorzej... Na tarczy księżyca niestety obiekty "zlały się z księżycem".


//

Cezar.512 jesteś fanem Stevena Spielberga. Oto zagadka. Co ci to zdjęcie przypomina? Ja jakoś nie kojarzę, ale niektórzy mają skojarzenia.

_________________

 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 21-03-2011, 20:30   

O kurde.. ty to masz szczęscie do tych ufo :] Ja ostatnio wiecej w domu siedze, bo zima.. wiadomo ;/ Ale już wiosna, przyszly składniki (do pirotechniki :D ), bede cos robil, moze po nocach bede gdzieś chodził także...
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 21-03-2011, 20:52   

Cytat:
O kurde.. ty to masz szczęscie do tych ufo :]


W sumie to pierwszy raz, ale w sumie to i tak mam wątpliwości. Mam zamiar w najbliższym czasie przepenetrować okolicę. Może znajdę chociaż może szkielet lampionu chińskiego ... albo coś równie ciekawego.

P.S
Niedługo może spełni się moje marzenie. Mam zamiar kupić sobie wreszcie amatorski teleskop. Jeszcze trochę mi brakuje kasy... ale do wakacji powinienem uzbierać sobie.
Warunki mam idealne: z dala od miasta, balkon, dużo przestrzeni na swoistą bazę, grobowa cisza, na pobliskiej drodze ruch znikomy.
_________________

 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 22-03-2011, 09:33   

Abadon napisał/a:
Cezar.512 jesteś fanem Stevena Spielberga. Oto zagadka. Co ci to zdjęcie przypomina? Ja jakoś nie kojarzę, ale niektórzy mają skojarzenia.

Wydaje mi się, że jest wiele takich miejsc na Świecie. Jeżeli chodzi Ci o skojarzenia z filmami, to podobne miejsca są widoczne w kilku. Oto te, które oglądałem:

1. Amblin' z roku 1968 - To jeden z pierwszych filmów Spielberga. Jest to krótkometrażowa produkcja telewizyjna. Cały film rozgrywa się w podobnych krajobrazach. Polecam poświęcić pół godziny, by obejrzeć go na YouTube (jest w trzech partach). Ostrzegam, że film jest bardzo romantyczny.

2. Duel (Pojedynek na szosie) z roku 1971 - Pierwszy pełnometrażowy film Spielberga, również wyprodukowany dla telewizji. Również polecam obejrzeć. Ostrzegam, że jest równie przerażający co Jaws (Szczęki), a nawet bardziej dynamiczny!

3. Close Encounters Of The Third Kind (Bliskie spotkania trzeciego stopnia) z roku 1977 - Jest tam jedno ujęcie przedstawiające bardzo podobny krajobraz.

Tylko tyle sobie przypominam. Może jeszcze ma to związek z Montaną widoczną na początku Jurassic Park i Jurassic Park 3.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 15-02-2012, 11:36   

Ostatnio dowiedziałem się że w mojej okolicy jest grupka zapaleńców która robi od czasu do czasu z różnych okazji lampiony chińskie, więc potwierdza się moja hipoteza.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012