Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Nawigacja
Strona Główna
Forum
Nowe forum
Download
Regulamin
FAQ
Linki

Kody
Instalacja własnych poziomów
Tworzenie własnych poziomów
Forum angielskie
PPC na PIRC.PL

Artykuły
Kontakt
Galeria
Statystyki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Dogrywka głosowania: użytkownik marca 2012

Programerus
Programerus
25% [2 Głosów]

krzys_h
krzys_h
13% [1 Głosuj]

adiblol
adiblol
13% [1 Głosuj]

Mrocza
Mrocza
13% [1 Głosuj]

Poxipol
Poxipol
25% [2 Głosów]

Głosów: 8
Rozpoczęta: 01/04/2012 10:35
Zakończona: 16/04/2012 18:00

Archiwum Ankiet
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Uzytkowników: 421
Najnowszy Użytkownik: peter
Regulamin
Regulamin Polskiego Portalu COLOBOTa (www.colobot.xt.pl) oraz forum Polskiego Portalu COLOBOTa (www.colobot.xt.pl/forum).

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

§1
Aktualny regulamin znajduje się na stronie www.colobot.xt.pl/forum/viewtopic.php?t=622 oraz na stronie www.colobot.xt.pl/viewpage.php?page_id=7. Regulamin może w każdej chwili ulec zmianie. Regulamin wchodzi w życie 24 godziny po jego ogłoszeniu (decyduje data edycji postu z regulaminem).

§2
Rejestracja na forum oznacza bezwzględną akceptację całości regulaminu forum.

§3
Użytkownicy niezarejestrowani, nazywani gośćmi, pisząc post automatycznie akceptują regulamin.

§4
Propozycje zmian w regulaminie można podawać w wątku www.colobot.xt.pl/forum/viewtopic.php?t=260.

§5
Administratorzy ani moderatorzy nie odpowiadają za wygłaszane na forum opinie. Za owe opinie odpowiada wyłącznie autor danego postu.

§6
Użytkownik ma obowiązek podać przy rejestracji prawidłowe i prawdziwe dane (niektórych danych można nie podawać w ogóle). Dotyczy to w szczególności adresu e-mail, który musi być prawidłowy, aktualny i działający. Wszystkie dane w profilu powinny być aktualizowane, jeśli ulegną zmianie.

§7
W opcji profilu "kolor nicka" nie można używać koloru zielonego ani pomarańczowego, gdyż owe zarezerwowane są dla administratorów i moderatorów.

§8
Sygnaturka (podpis) nie powinna mieć więcej niż 180 pikseli (+/- 18px) wysokości. Jeśli w podpisie jest jeden obrazek i linijka tekstu, powinny razem zajmować nie więcej niż 220 pikseli wysokości.

§9
Jedna osoba ma prawo założyć tylko jedno konto użytkownika. Jeśli zostanie wykryte drugie konto jednego użytkownika, wszystkie konta, poza zarejestrowanym jako pierwsze, zostaną zbanowane. Jeśli drugie konto zostanie założone po zablokowaniu pisania postów na pierwszym koncie lub zablokowaniu wejścia na forum, zbanowane zostaną wszystkie konta danego użytkownika.

Uwaga!
Nie myśl, że jak wyczyścisz cache przeglądarki, zmienisz IP lub nawet sformatujesz dysk twardy, nie wykryjemy drugiego konta. Mamy na to naprawdę skuteczne sposoby.

§10
W przypadku gdy użytkownik zapomni hasło, powinien wejść na stronę www.colobot.xt.pl/forum/profile.php?mode=sendpassword i postępować wedle wskazówek tam zawartych. Jeśli ta procedura nie przyniesie efektu należy skontaktować się z administratorem forum (adresy podane są w pkt. 25).

§11
Za złamanie regulaminu portalu i forum oraz niestosowanie się do netykiety i zasad dobrego smaku przewidziane są kary:
- upomnienie - nie skutkuje ono konsekwencjami, ale przywołuje użytkownika do poprawnego zachowania
- ostrzeżenie za pojedyncze przewinienie (nazywane zamiennie warnem)
- zablokowanie możliwości pisania postów po otrzymaniu ostrzeżeń o łącznej wartości 3
- zablokowanie możliwości wejścia na forum po otrzymaniu ostrzeżeń o łącznej wartości 6
- zablokowanie konta na czas nieokreślony (nazywane zamiennie banem) za poważne przewinienie
Ostrzeżenia wygasają po 7 dniach.
Powyższe dane są umieszczone w celu informacyjnym. Aktualne informacje o ostrzeżeniach znajdują się na stronie www.colobot.xt.pl/forum/warnings.php i mogą w każdej chwili ulec zmianie niezależnie od postanowień zawartych w regulaminie.

2. PISANIE POSTÓW

§12
Pierwszy post jest od określenia tematu, na który w wątku będzie się dyskutować. Schodzenie z tematu lub wdawanie się w niepotrzebne dyskusje jest jednoznaczne z offtopem, co skutkuje przeniesieniem posta nienawiązującego do tematu do działu śmietnik i/lub jego usunięcie. Punkt nie dotyczy działu Strefa off-topu.

§13
Należy pamiętać o możliwości edycji postów. Zabronione jest pisanie posta tuż pod innym swoim postem (co zresztą jest niemożliwe, ale próba takiego czynu jest zauważalna :) ).

§14
Podawanie linków do stron niezgodnych z prawem lub zawierających treści pornograficzne, o charakterze rasistowskim lub nawołujące do przemocy, jest zakazane. Jest to karane natychmiastowym banem. Zasada dotyczy zarówno postów jak i awatarów, sygnatur, danych profilu, załączników i innych, niewymienionych części forum.

§15
Podawanie linków do swojej strony internetowe lub strony "znajomego" jest dozwolone w odpowiednim polu w profilu lub w sygnaturce.

§16
Linki nie mające charakteru reklamowego lub propagacyjnego mogą być bez przeszkód zamieszczane w postach. Linki mające ww. charakter mogą być zamieszczone jedynie po uzyskaniu zgody administratora forum.

§17
Niedbałość w pisaniu, która powoduje trudności z przeczytaniem postów, grozi ostrzeżeniem. Należy unikać rażących błędów ortograficznych, a jeśli takie występują, kupić słownik ortograficzny.

§18
Za bezpodstawne oskarżenia, niepotrzebne przekleństwa oraz słowa obraźliwe i pisane tak, aby omijały cenzurę, przyznawane będą ostrzeżenia oraz bany. Lżejsze przekleństwa nie są zakazane, ale należy wiedzieć, kiedy należy zachować umiar.

§19
Przyjmuje się, że kolory moderacyjne to czerwony (RGB 255.0.0) i zielony (RGB 0.128.0), dlatego nie należy używać tych kolorów przez zwykłych użytkowników. Zasada również dotyczy sygnatur, w których dodatkowo nie należy używać koloru jasnoniebieskiego (RGB 0.0.255) jako zbyt "gryzącego w oczy". Użycie powyżej wymienionych kolorów przez zwykłych użytkowników dozwolone jest tylko w wyjątkowych przypadkach.

§20
Chat i shoutbox (zarówno na forum jak i na stronie głównej) służą do wolnych rozmów i nie trzeba w nich trzymać się tematu, wolno poza tym wykazywać dziecinność (w granicach rozsądku), ale nie wolno obrażać innych.

3. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§21
W przypadku zauważenia błędu lub luki w działaniu portalu i/lub forum należy bezzwłocznie zgłosić ten fakt administratorowi sieci (adresy podane są w pkt. 25).

§22
Decyzja administratora jest ostateczna i nieodwołalna. Od decyzji moderatora o przyznaniu trzeciego ostrzeżenia (powodującego blokadę pisania) lub bana można się odwołać do administratora. Pozostałe decyzje moderatorów (np. usunięcie postu, przeniesienie tematu) są również nieodwołalne.

§23
Jeśli regulamin nie określa jakichś kwestii, decydujący głos ma osoba najwyższa rangą (administrator, moderator).

§24
Każdorazowe zmiany w regulaminie wchodzą w życie 24 godziny po ich ogłoszeniu (decyduje data edycji postu z regulaminem). Jednakże w ciągu 7 dni od ogłoszenia regulaminu użytkownikowi łamiącemu nowy regulamin przysługuje argumentacja typu "w poprzedniej wersji było to dozwolone". Do tego czasu użytkownik ma jednak obowiązek poprawić sprawy, które nie są dozwolone w obowiązującej wersji regulaminu.

§25
Adresy e-mail do administratorów:
brak danych - Abadon (administrator forum)
pl.colobot@gmail.com - COLOBOT (administrator forum, administrator sieci)

4. ZALECENIA DLA MODERATORÓW

§26
Do obowiązków moderatora należy:
- usuwanie spamu
- usuwanie postów niezgodnych z zasadami netykiety oraz regulaminem
- przenoszenie tematów do właściwych działów, w przypadku napisania przez kogoś w niewłaściwym
- przenoszenie do kosza głupich (niepotrzebnych) tematów
- dawanie ostrzeżeń za złe zachowanie (np. "pokemoniasty" styl, obrażanie czy spamowanie)
- edytowanie postów, np. w celu usunięcia zabronionych linków czy zwrotów wulgarnych lub obraźliwych

§27
Moderatorzy nie mają prawa nadużywać przywilejów, czyli np. ignorować złych wypowiedzi osób które lubią (np. kolegów z klasy), czy też z powodu nienawiści toczyć wojen na ostrzeżenia i prześladować innych.

§28
Moderator nie jest uprzywilejowanym użytkownikiem. Jest on użytkownikiem, którego zadaniem jest dbanie o porządek na portalu i forum oraz o przestrzeganie regulaminu przez użytkowników.

§29
Stare tematy niepotrzebnie "zreaktywowane" przez któregoś z użytkowników blokujemy, a nie przenosimy do archiwum. Blokada spowoduje, że temat zostanie przeniesiony na dół listy tematów w danym dziale oraz nie będzie on wyświetlany w sekcji "posty nieprzeczytane".

§30
Do archiwum przenosimy te tematy, które nie wnoszą nic nowego (np. jest to łatwy do rozwiązania problem z misją), bądź też taki sam temat istniał już wcześniej.

§31
Kasujemy tylko ewidentnie nieregulaminowe posty, pozostałe przenosimy do śmietnika lub kwarantanny.

§32
Moderator nie jest od poprawiania i tym bardziej od kolorowania błędów. Nieczytelny post należy albo usuwać (strasznie nieczytelny) albo dawać jego autorowi ostrzeżenie. Jeśli w poście są pomniejsze mało rażące błędy, jego autora można w tej kwestii upomnieć.

§33
Proponowane kolory używane do dopisywania się do postów innych użytkowników:
czerwony – ostrzeżenia, zastrzeżenia nt. postu
zielony - dopowiedzenie, dodatkowa informacja, poprawka
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Uzytkowników: 421
Najnowszy Użytkownik: peter
Polski portal COLOBOTa © 2008 - 2012