Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
Fabuła COLOBOTa
Dodane przez COLOBOT dnia Luty 10 2008 00:56:18
Życie na Ziemi jest zagrożone niszczącym kataklizmem. Ludzkość musi ją opuścić w poszukiwaniu nowego domu.

Pierwsza ekspedycja złożona tylko z robotów została wysłana w celu znalezienia planet zdatnych do zamieszkania. Z nieznanych powodów, misja ta okazała się katastrofą i roboty nigdy nie powróciły.

Podejmij się wyzwania, któremu nie podołały maszyny...

Z kilkoma towarzyszącymi robotami będziesz podróżować do nieznanych planet. Houston, Ziemskie Centrum Kontroli Misji, jak i satelita szpiegowski będą dostarczały Ci wartościowych informacji, jednak są oni daleko...

Musisz zbudować infrastrukturę potrzebnę do zdobycia surowców i zaopatrzenia w energię. Musisz również wyprodukować nową broń, niezbędną odparcia ataków.

Nadejdzie czas, gdy będziesz walczyć o przetrwanie. Przejmij kontrolę nad robotami... działaj szybciej niż Twoi przeciwnicy... nie ugnij się pod tym ciężarem. Czasem jest ich jednak po prostu zbyt wiele. Wszystko wybucha i taki jest koniec walki.

Jedyną szansą jest zaprogramowanie robotów, aby przejęły część Twoich zadań. Jest to jedyny sposób na wysłanie czterech robotów zaprogramowanych do walki z rojem atakujących os, kontrolując jednocześnie piątego w celu zdobycia tego co jest do zdobycia...

Kompletna biblioteka gotowych do użycia programów jest do Twojej dyspozycji, a Houston co jakiś czas będzie również przesyłać nowe programy, specjalnie przygotowane do określonych misji. Jednakże nie zawsze będą one odpowiadały Twoim potrzebom i konieczna będzie ich modyfikacja, a czasem nawet zrezygnowanie z nich i napisanie własnych.

Język programowania C-Bot jest zbliżony strukturą i składnią do takich języków jak C i Java™. Umiejętności zdobyte w tej pracy mogą okazać się bezcenne w Twojej przyszłej profesjonalnej karierze... po powrocie do życia jako cywil.