Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
Podsumowanie wakacji
Dodane przez Mrocza dnia Wrzesień 04 2012 10:19:07
Wakacje minęły. Każdy z nas zapewne dysponował ogromem wolnego czasu, ale czy udało nam się produktywnie go wykorzystać?

Rzućmy najpierw okiem na postępy przy kodzie. Nasza ekipa programistów nieźle się spisała przepisując cały silnik graficzny, który aktualnie znajduje się już w fazie testów.
Oprócz tego odświeżony został wszystkim nam znany język CBot. Ciągle można odnaleźć w nim błędy, ale jest ich już mniej niż w oryginale. Wszystko wskazuje więc na to, że poruszamy się na przód również w tej kwestii.
Prace w zakresie pozostałych aspektów gry (np interfejs 2D) są jeszcze w powijakach, ale jest to raczej stan tymczasowy i być może Colobot GOLD już wkrótce zacznie nabierać kształtu.

Co do rozważań na forum to skupiły się one raczej na gameplay'u niż fabule, ale poruszyliśmy też wiele innych kwestii do czego zapewne przyczynił się zastrzyk świeżej krwi. Przybyło nam bowiem wielu nowych użytkowników.
Oprócz tego zdołaliśmy omówić przyszły układ nowego forum. Zapewne wszyscy po cichu marzymy o przeprowadzce do nowego, lepszego domu. Zaczęliśmy nawet prace nad nowym banerem który przecież jest naszą wizytówką.

Wiki dla graczy ciągle się rozrasta. Zawiera już 46 różnych artykułów.
Wiki dla developerów prezentuje się świetnie i jest bardzo bogatą kopalnią wiedzy o całym projekcie. Obydwie więc prężnie się rozwijają.

Reasumując przemy na przód jak rozpędzona lokomotywa i wątpię, żeby znalazła się siła zdolna nas powstrzymać!