Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Nawigacja
Strona Główna
Forum
Nowe forum
Download
Regulamin
FAQ
Linki

Kody
Instalacja własnych poziomów
Tworzenie własnych poziomów
Forum angielskie
PPC na PIRC.PL

Artykuły
Kontakt
Galeria
Statystyki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Dogrywka głosowania: użytkownik marca 2012

Programerus
Programerus
25% [2 Głosów]

krzys_h
krzys_h
13% [1 Głosuj]

adiblol
adiblol
13% [1 Głosuj]

Mrocza
Mrocza
13% [1 Głosuj]

Poxipol
Poxipol
25% [2 Głosów]

Głosów: 8
Rozpoczęta: 01/04/2012 10:35
Zakończona: 16/04/2012 18:00

Archiwum Ankiet
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Uzytkowników: 421
Najnowszy Użytkownik: peter
piracka wersja COLOBOT legalna?
SiećWiele znaków wskazuje na to, że COLOBOT w wersji polskiej będzie można legalnie rozprowadzać (nawet za opłatą). Aktualnie nie spotkałem się, aby w jakimkolwiek miejscu można było kupić pełną wersję COLOBOTa. Również na stronie internetowej firmy Manta Multimedia, która jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce nie ma żadnej wzmianki o tej grze. W tej chwili czekam na odpowiedź na drugiego e-maila, którego wysłałem Mancie. Jeżeli jej nie dostanę i zostanę, tak jak poprzednio, zignorowany, będzie to oznaczać, że firmie nie zależy na prawach autorskich, a dystrybucją gry będzie mógł zajmować się praktycznie każdy.

Co to oznacza dla projektu COLOBOT 2? Czytaj tutaj

COLOBOT dnia lipiec 05 2008 17:03:59 Czytaj więcej · 29 Komentarzy · 5600 Czytań · Drukuj
Prace nad COLOBOTem 2
COLONewsy

Już niedługo ruszą prace nad stworzeniem COLOBOTa 2. Jeśli jesteś chętny do pomocy w tworzeniu drugiej części COLOBOTa, zgłoś się po szczegóły.

Prace postępują powoli, jednak cały czas do przodu. Zaglądaj tutaj przynajmniej co tydzień, a będziesz znać postępy. Niedługo zostanie wprowadzony system subskrypcji, dzięki czemu nowości związane z pracami otrzymywać będziesz bezpośrednio na maila.

Planowana realizacja:


Ogólny zarys fabuły jest zaprojektowany. Teraz musimy pomyśleć nad realizacją kolejnych misji i ich kolejności oraz pogrupowania.

O pracach nad COLOBOTem 2 będziecie informowani na bieżąco.

COLOBOT dnia kwiecień 30 2008 22:15:47 18 Komentarzy · 2232 Czytań · Drukuj
Uaktualnienie edytora
DownloadW dziale download pojawiły się nowe wersje edytora map. Jest najnowsza wersja ALFA1037, która niestety nieprawidłowo obsługuje zoom i wersja ALFA1023. Której będziecie używać to wasz wybór.

Pojawił się również generator losowych powierzchni (reliefów).

COLOBOT dnia marzec 14 2008 00:23:53 4 Komentarzy · 1425 Czytań · Drukuj
Fabuła COLOBOTa
JournalŻycie na Ziemi jest zagrożone niszczącym kataklizmem. Ludzkość musi ją opuścić w poszukiwaniu nowego domu.

Pierwsza ekspedycja złożona tylko z robotów została wysłana w celu znalezienia planet zdatnych do zamieszkania. Z nieznanych powodów, misja ta okazała się katastrofą i roboty nigdy nie powróciły.

Podejmij się wyzwania, któremu nie podołały maszyny...

Z kilkoma towarzyszącymi robotami będziesz podróżować do nieznanych planet. Houston, Ziemskie Centrum Kontroli Misji, jak i satelita szpiegowski będą dostarczały Ci wartościowych informacji, jednak są oni daleko...

Musisz zbudować infrastrukturę potrzebnę do zdobycia surowców i zaopatrzenia w energię. Musisz również wyprodukować nową broń, niezbędną odparcia ataków.

Nadejdzie czas, gdy będziesz walczyć o przetrwanie. Przejmij kontrolę nad robotami... działaj szybciej niż Twoi przeciwnicy... nie ugnij się pod tym ciężarem. Czasem jest ich jednak po prostu zbyt wiele. Wszystko wybucha i taki jest koniec walki.

Jedyną szansą jest zaprogramowanie robotów, aby przejęły część Twoich zadań. Jest to jedyny sposób na wysłanie czterech robotów zaprogramowanych do walki z rojem atakujących os, kontrolując jednocześnie piątego w celu zdobycia tego co jest do zdobycia...

Kompletna biblioteka gotowych do użycia programów jest do Twojej dyspozycji, a Houston co jakiś czas będzie również przesyłać nowe programy, specjalnie przygotowane do określonych misji. Jednakże nie zawsze będą one odpowiadały Twoim potrzebom i konieczna będzie ich modyfikacja, a czasem nawet zrezygnowanie z nich i napisanie własnych.

Język programowania C-Bot jest zbliżony strukturą i składnią do takich języków jak C i Java™. Umiejętności zdobyte w tej pracy mogą okazać się bezcenne w Twojej przyszłej profesjonalnej karierze... po powrocie do życia jako cywil.

COLOBOT dnia luty 10 2008 00:56:18 3 Komentarzy · 965 Czytań · Drukuj
COLOBOT

COLOBOT dnia luty 08 2008 06:37:16 · Drukuj
Otwarcie polskiego portalu COLOBOTa
COLONewsy
Widząc tak duże zainteresowanie grą COLOBOT postanowiliśmy stworzyć stronę internetową o tej wspaniałej produkcji. Znajdziecie tutaj wszystko, co tylko jest związane z COLOBOTem i jego późniejszymi następcami. Jest to portal tworzony przez graczy dla graczy, co znaczy że każdy może tutaj zostawić swój wpis, poradnik, program robota czy misję.
Zapraszam wszystkich fanów do przeglądania i aktywnego udzielania się w portalu.

W dziale download znajdziecie linki do tego, czego zapewne długo i intensywnie szukaliście - Instrukcja tworzenia własnych poziomów oraz (ubogi, ale jednak) ich edytor. I to wszystko całkowicie za darmo. Poza tym mamy w planie stworzyć pełny edytor, który pozwoli na tworzenie misji nawet mniej obeznanym graczom.

Dodatkowo planujemy wprowadzenie gazetki COLOBOT Corner, miesięcznika poświęconego w całości COLOBOTowi. Jeśli chcesz redagować tę gazetkę, napisz po prostu jakiś artykuł dotyczący COLOBOTa i wyślij na adres pl.colobot@gmail.com

COLOBOT dnia luty 08 2008 06:19:23 6 Komentarzy · 1101 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 2 < 1 2
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Uzytkowników: 421
Najnowszy Użytkownik: peter
Polski portal COLOBOTa © 2008 - 2012