Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Hetalia
Autor Wiadomość
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 13-01-2011, 02:30   Hetalia

Ostatnio zaciekawiony okładką postanowiłem kupić w księgarni mange pt. Hetalia.
Opowiada ona fragmety z 1 wojny światowej ale sposób, w jaki to robi jest dość komiczny, sprowadza bowiem kraj do postaci osoby.
Manga bazuje na tym, co "robiły" kraje, jak się zachowywały itp. Japończyk który to napisał skupił sie głównie na Niemczech, Ameryce i Włochach ale nie pominął tam krajów Europy Wschodniej (tak, w tej mandze o dziwo JEST Polska). Każdy kraj ma swój własny charakter i sposób bycia (np, Włochy są ospałe, uwielbiają muzykę, malarstwo i maja pod ręką białą flagę na wszelki wypadek). Zaskoczony również byłem, gdy autor nawiązał do wskazówki z Google maps - by przepłynąć przez Pacyfik gdy zostaje zapytany o drogę miedzy USA a Europą.

Mange polecam, mimo ceny (30 zl - mangi w Polsce są stanowczo za drogie ;/). Przyjemnie się czyta, można się trochę dowiedzieć o przebiegu pierwszej Wojny światowej (nie wiem jak, ale moja belferka od historii polubiła te mangę co jest dla mnie zaskoczeniem)

Opis Polski (cytuje mangę):

Nazwa kraju: Rzeczpospolita Polska
Stolica: Warszawa
Język: polski
Data urodzin: 11 listopada
Kwiat narodowy: bratek

W średniowieczu wraz z Litwą mieli ogromne wpływy w środkowej i wschodniej Europie. Dekadencja oraz korupcja w wyższych sferach spowodowała utratę tej pozycji oraz stała się przyczyną kilku zaborów, jednak on wciąż odradzał się jak feniks z popiołów. Słynie także z chwytliwego hymnu narodowego.
Jest zaskakująco nieśmiały, trudno go dobrze poznać. Jednak kiedy już się do ciebie przywiąże to jeszcze trudniej z nim wytrzymać. Jest często wykorzystywany przez inne państwa głownie dlatego, że najpierw robi a potem myśli. Wyjątkiem jest Litwa, dzięki ich dobrym, wzajemnym relacjom rozumieją się praktycznie bez słów.
Jego sposób mówienia nawiązujący w oryginale do licealistek z Nagoyi jest prywatnym wymysłem autora.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012