Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 09-01-2011, 12:26   Seriale

Jakie seriale ogladacie? I dlaczego?

Ja ogladam Mentaliste i Housa, oba sa podobne, rozni sie tylko otoczenie, w House'ie (?) jest to szpital i rozwiazuja zagadki medyczne, tak w Mentaliscie szuka sie mordercow.
_________________
 
 
     
DemoLisH
Zbanowany


Wiek: 24
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 273
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-01-2011, 12:38   

żadne ;/
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 09-01-2011, 13:05   

Żadne i dobrze.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 09-01-2011, 14:57   

Ostatnio nic. Kiedyś coś tam oglądałem, ale mi się znudziło :P
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 15-01-2011, 12:11   

Ja to tylko oglądam Detektywa Monka. Może i dlatego że widzę "trochę swojej osobowości" w nim. Od 18 stycznia 2011 r. ruszy emisja 7. sezonu w TVN. Odcinki są naprawdę ciekawe.
Stosowany jest poza tym ciekawy zabieg. W czasie trwania odcinka aż do momentu wyjaśnienia sprawy, w bardzo dyskretny sposób są pokazywane podpowiedzi, które z punktu widzenia sprawy są bardzo istotne, lecz często widz na to nie zwraca szczególnej uwagi. Trzeba być naprawdę bystrym żeby się domyślić zakończenia śledztwa. Jak dotąd na 6 obejrzanych sezonów, udało mi się odgadnąć rozwiązanie sprawy przed zakończeniem odcinka, tylko 4 razy.
_________________

 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 15-01-2011, 14:02   

Ja oglądałem tylko Stargate SG-1 i Atlantis ale niestety skończyli to nadawać chyba w środku któregoś tam sezonu a szkoda bo wg mnie to było nawet fajne...
_________________
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 15-01-2011, 20:08   

@Abadon, skoro lubisz takie kryminalne seriale to polecam Mentaliste :> , ta sama tematyka, a tez potrafi byc ciekawe.
_________________
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 15-01-2011, 21:02   

A ja lubię oglądać:

- LOST - nie przegapiłem żadnego odcinka. Owszem, stał się to dość głupim i pseudonaukowym serialem, ale jako że seriali (w przeciwieństwie do pełnometrażowych filmów) nie należy traktować poważnie, postanowiłem wytrwać do końca (ciekawe, jaki będzie OFICJALNY koniec tego serialu :-P ).

- Dr House - czasami, ale irytuje mnie to, że każdy odcinek jest niemal taki sam.

- The Lost World - kiedyś był emitowany. Nadal go miło wspominam. Wiecie zresztą dlaczego... Dinozaury i cała reszta to w końcu moje ulubione klimaty z dzieciństwa. Mam do tego nieocenioną słabość...

- 4400 - fajny, ale nie wciągnął mnie w drugi sezon. Taki drobny, miły epizod w życiu (uwielbiałem czołówkę).
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 15-01-2011, 21:17   

cezar.512 napisał/a:
LOST

http://pr0n.pl/5328 :>
akurat ten odcinek u kolegi oglądałem na wakacjach.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 16-01-2011, 00:05   

cezar, jesli o Housa chodzi to zalezy jaki sezon, 7 jest fajny :)
_________________
 
 
     
Pasterz 


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Gamers Den
Wysłany: 02-04-2011, 14:59   

Polecam Fringe:Na granicy światów

Cytat:
Amerykański serial science-fiction stworzony przez J.J. Abramsa, Alexa Kurtzmana i Roberta Orciego (twórców serialu Zagubieni) dla sieci telewizyjnej FOX, emitowany od 9 września 2008 roku.

Kolokwialne angielskie słowo fringe w tytule produkcji można przetłumaczyć jako "skraj świadomości", jako że serial opowiada o zjawiskach, które rozgrywają się na obrzeżach ludzkiego poznania i często poza nim.


Od siebie dodam że film aż kipi od nielegalnych eksperymentów na ludziach i zwierzętach ( czasami nawet ciekawych ;-) ) oraz "zabaw" z genetyką i ludzką świado- podświado- mością a to wszytko w tajnych laboratoriach pod przykrywką rządu lub też wpływowych koncernów.

Leci na Tvn ale powtarzają już chyba trzeci czy czwarty raz 1 sezon , a szkoda bo 2 i 3 są o wiele ciekawsze (m.in. inne równoległe do naszego wymiary )
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 03-08-2012, 13:45   

Właśnie skończyłem Dr House-a i to najlepszy serial jaki widziałem, chociaż był ciągnięty zbyt długo. No i zakończenie mnie nie zadowoliło, twórcy zamiast to skończyć zostawili sobie furtki na kolejny sezon albo film kinowy, pomijając fakt, że sam odcinek był przez większość czasu nudny. Polecam cały pierwszy, ew. drugi sezon, potem to już bym musiał wymieniać pojedyncze odcinki. Początek i końcówka każdego sezonu były najciekawsze.
Najbardziej mi się podobała w serialu sama postać House-a. Jego historia, geniusz, poglądy, filozofia, żarty, doskonała manipulacja i "czytanie ludzi". Chyba tylko z tego powodu wytrwałem do końca. Chociaż fajnie było obserwować pracę lekarzy "od kuchni" i niektóre przypadki były... "interesujące" ;)
No i dużo świetnych tekstów. Na pewno nie zapomnę jednej, bardzo prostej myśli i jakże prawdziwej.
Everybody lies :->

Zastanawiam się, co teraz zacząć oglądać. Mentalista się wydaje całkiem fajny, ale już zdążyłem obejrzeć pierwszy odcinek Doctor Who, zapowiada się nieźle. Hmm...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 03-08-2012, 14:09   

Wróć do MLP:FIM, jest fajnie 8-) ...

Zapowiada się świetny, kinowy serial "The Hobbit" Petera Jacksona. Trzy długie filmy na podstawie krótkiej dość książki i i notatek o Śródziemiu Tolkiena. Muszę sobie odświeżyć "Lord Of The Rings" w wersji reżyserskiej koniecznie...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


Ostatnio zmieniony przez Raptor 04-08-2012, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Madman07


Wiek: 28
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 133
Skąd: Ze Stargate ;]
Wysłany: 04-08-2012, 09:28   

@Thorin12, już cię lubię! SGU nie oglądałeś?

Ja oglądam tylko na kompie - czyli tylko wtedy, gdy mam na to czas, a nie kiedy mi telewizja każe :)

- Stargate SG-1 - zacząłem oglądać (z wielką niechęcią) po obejrzeniu filmu pełnometrażowego z 94r., serial świetny.
- Stargate SGA - troszkę słabsze niż poprzednik, ale nadrabiało fajnymi efektami.
- Stargate SGU - wg mnie całkiem wybiło się poza ramy Stargate, i było rewolucją dla tego serialu. Bardzo żałuję, że Sci-Fi anulowało produkcję.
- Startrek Enterprise - Nie lubie Startreka. Ale ten jeden przypadł mi do gustu ze względu na odnowione CGI (a i motyw pierwszego ziemskiego statku Warp 5 jest interesujący).
- Dr House - większość się wypowiedziała za mnie.
- Terra Nova - Pilot był fajny, reszta odcinków tez niczego sobie. Motyw z serii "jak tu przetrwać z dinozaurami" (pewnie coś jak zagubiony świat), ale dochodzą szóstkowi; żałuję, że Fox anulował 2 sezon pomimo 11mln oglądalności.
- V (2009) - Remake starego i w miarę znanego filmu z 85r, Przybysze. Opowiada jak to na Ziemię przybywa zaawansowana rasa chcąc "pomóc" (a tak naprawdę jedyne na czym im zależy to połączenie ich kodu genetycznego z ludzkim (tak robią z każdą napotkaną rasą)); ciekawy motyw organizowania rebelii przez zupełnie przypadkowe osoby.
- Tron: Uprising - Pilot mnie zaciekawił. Rysunkowy (choć wszelkie CGI prócz postaci wygląda jak z drugiego filmu). Akcja dzieje się kilka lat wstecz. Młody program spotyka prawdziwego Trona, i uczy się od niego.
- Jak poznałem waszą matkę - genialny amerykański humor, szkoda że odcinki takie krótkie...
- Californication - motyw zagubionego pisarza, któremu wszystko się pieprzy. Fajne.



A na tv to okazjonalnie więcej rzeczy się ogląda:
- Dr Who
- CSI: Miami
- Andromeda (trochę zbyt futurystyczne dla mnie)
- Battlestar Galactica
- Po tamtej Stronie

Chyba wszystko :p
_________________

"The Destiny. Launched hundreds of thousands of years ago. Faster than light, yet not through hyperspace. Who knows how far it's traveled."
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 04-08-2012, 10:24   

Madman07 napisał/a:
- Terra Nova - Pilot był fajny, reszta odcinków tez niczego sobie. Motyw z serii "jak tu przetrwać z dinozaurami" (pewnie coś jak zagubiony świat), ale dochodzą szóstkowi; żałuję, że Fox anulował 2 sezon pomimo 11mln oglądalności.

Też to oglądałem i srodze się zawiodłem. Ogromny budżet, producentem był Spielberg, który ma przy dinozaurach dość spore doświadczenie i nawet to nie uratowało przed głupimi scenariuszami. Jedną z gorszych rzeczy była kompletna niekonsekwencja do jakiego widza miał być skierowany serial: niektóre momenty były wyraźnie od 16 lat, lecz większość była tak infantylna, że serial z powodzeniem mogliby oglądać siedmiolatkowie. Do tego jeszcze średnie, jak na taki budżet, animacje dinozaurów i inne efekty. Dżungla jakaś taka "mało-dzika", nie to samo, co w "LOST"... Można by wymieniać.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012