Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
WikiLeaks
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 11-12-2010, 16:54   WikiLeaks

Co sądzicie o WikiLeaks? Proszę by rozmowy z shoutboxa przeniosły się do tego tematu.
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 11-12-2010, 23:23   

Sam nie interesuję się dokumentami umieszczonymi tam ale w 100% popieram działalność - trzeba dawać całemu światu wiedzę o tym co się dzieje.

Akcje blokowania dokonywane przez Mastercard, PayPal itd. uważam za popieranie zbrodni wojennych i podobnych okrucieństw (o których chce pisać WikiLeaks).

"Powstanie" (DDoS) przeciwko Mastercard, Trend Micro i podobnym udaje się - czyli nie jest to romantyczna "szabelka na czołgi".

[ Dodano: 11-12-2010, 23:27 ]
"WikiLeaks backlash: The first global cyber war has begun, claim hackers"
"Pierwsza globalna cyberwojna zaczęła się, twierdzą hackerzy."
http://www.guardian.co.uk...klash-cyber-war

Ja chcę więcej takich wojen :D bo:
1. nikt nie ginie,
2. cierpią tylko materialistyczne firmy lub skorumpowane przez RIAA rządy, a nie zwykli użytkownicy.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Berserker 
Dark Ness


Twoja ulubiona misja: Ofrenia
Pomógł: 16 razy
Wiek: 24
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 496
Skąd: Bigos
Wysłany: 11-12-2010, 23:51   

Jakby ktos napisal o co tu chodzi to bym mogl wydac moja jakze cenna i potrzebna opinie.
_________________
 
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 12-12-2010, 13:00   

Cytat:
Sam nie interesuję się dokumentami umieszczonymi tam ale w 100% popieram działalność - trzeba dawać całemu światu wiedzę o tym co się dzieje.

Jestem natomiast takiego zdania:
Również nie interesuje się tymi tajnymi dokumentami, które udostępniła WikiLeaks, lecz nie popieram do końca ich działalności, mam wątpliwości co do cyber wojny...

Przecież jak to zostało ujęte:
Cytat:
"Pierwsza globalna cyberwojna zaczęła się, twierdzą hackerzy."
2. cierpią tylko materialistyczne firmy lub skorumpowane przez RIAA rządy, a nie zwykli użytkownicy.


Można ująć I światowa cyber wojna, a co za tym idzie nie wiemy do końca jaka będzie w skutkach...

Cytat:
Ja chcę więcej takich wojen bo:
1. nikt nie ginie,



Nie jestem tego pewien, jak narazie to fala krytyki wpływa na autora WikiLeaks, jak dotychczas nikt nie podejmował tak na 100% serio tych materiałó, by podjąć jakieś kroki (ale nie takie by zaszkodzić WikiLeaks, tylko temu co wynika z dokumentu [jakiejś osobie czy grupie, a nawet państwu]).

Powiedzmy że z źródła cyberwojny narodzi się konflikt pomiędzy państwami, który będzie miał jakieś twarde powody i dowody, które wypłynęły po wybuchu ICW. I co dalej? Wojna? Ale napewno nie taka by ukryć dokumenty, ale przełoży się to na działania zbrojne... Może wówczas zginąć jakaś osoba...
Scenariusz może jak narazie mało prawdopodobny, może jednak tak się stać...


Reasumując:

Czas pokaże, czy przyjdzie nam rewolucja na świecie
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012