Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze systemy Windows

Który system z rodziny Microsoft Windows, według Ciebie jest najlepszy?
Windows 1.0
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 2.0
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 3.1
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 3.1 For Workgroups
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 3.1 Workstation
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 3.1 Server/Advanced Server
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 95
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 4.0 Workstation
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 4.0 Server/Advanced Server
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 98/98 Second Edition
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 2000 Professional
15%
 15%  [ 2 ]
Windows 2000 Server/Advanced Server/Datacenter Server
0%
 0%  [ 0 ]
Windows Milennium Edition
0%
 0%  [ 0 ]
Windows XP Home
7%
 7%  [ 1 ]
Windows XP Professional
23%
 23%  [ 3 ]
Windows XP Media Center/Media Center 2005
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 2003 Web Server/Standard Server/Enterprise Server/Datacenter Server
7%
 7%  [ 1 ]
Windows Vista Home Basic/Home Premium
0%
 0%  [ 0 ]
Windows Vista Business/Enterprise/Ultimate
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 7 Home Basic/Home Premium
46%
 46%  [ 6 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 19-01-2011, 18:33   

cezar.512 napisał/a:
Mówię całkowicie poważnie. Nie wiem, jakim cudem na rynek wyszło TAKIE środowisko...

http://nonsensopedia.wiki..._poprawione.jpg
linux najlepszy

[ Dodano: 25-12-2012, 03:00 ]
Windows działa szybciej na wirtualizacji w ubuntu. Ciekawe dlaczego?
 
 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 23-01-2011, 00:46   

Sioner napisał/a:

http://nonsensopedia.wiki..._poprawione.jpg
linux najlepszy


Łooooo....

Ale tych psów musiało zginąć :<
_________________
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 23-01-2011, 02:12   

Sioner napisał/a:
Windows działa szybciej na wirtualizacji w ubuntu.

:lol: :lol: :lol:
Który Windows?
Serio to mówisz? :D
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Sioner 
Ubuntu user


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 152
Wysłany: 23-01-2011, 14:23   

A więc od początku. Uruchomiłem na windowsie (tym co teraz pisze) wirtualizację windowsa xp sp 2(był to system obcięty). Trochę się instalował na windowsie, a na ubuntu napisałem posta (na tym forum), a ja patrze, a tu już zainstalowany... (Dodam, że na windowsie w programie nazwałem go win xp, a na ubuntu nazwałem go Shit). Niestety wirtualizacja 7 na ubuntu, już nie działa tak dobrze. Gdy ustawie Ram maszyny na 512 to wszystko zaczyna się wieszać(w końcu windows to jeden wielki SHIT). Jakim cudem takie świństwo wyszło na rynek...
 
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 23-01-2011, 20:37   

Sioner napisał/a:
Jakim cudem takie świństwo wyszło na rynek...
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze. Microsoft finansuje szkolenia etc. byle tylko zyskiwać zwolenników. Swoją drogą lepszy taki Microsoft od Apple.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 23-01-2011, 20:43   

Sioner napisał/a:
Gdy ustawie Ram maszyny na 512 to wszystko zaczyna się wieszać


Siódemka, jeśli dobrze pamiętam, potrzebuje co najmniej 1 GB ram...

Ale to prawda, że z tymi wymaganiami to przesadzają... Czy tylko ja zauważyłem, że jest coraz gorsza optymalizacja? Nie mówię tu tylko o Windows...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 23-01-2011, 20:44   

Widzę że adiblol z Sionerem znaleźli wspólny język. ;-) . Ogólnie jestem zaskoczony nieco (oczywiście pozytywnie) postawą Sionera.

A jednak warny wychowują.
_________________

 
     
Thorin12 
Administrator forum
Cichy obserwator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 134
Skąd: Wyspa Berk
Wysłany: 23-01-2011, 20:47   

Abadon napisał/a:
Widzę że adiblol z Sionerem znaleźli wspólny język. ;-) . Ogólnie jestem zaskoczony nieco (oczywiście pozytywnie) postawą Sionera.

A jednak warny wychowują.



Tylko czy to aby na pewno poprawa Sionera czy zwykłe podlizywanie się... :>

//Czas pokarze, póki co cieszmy się :-P - Abadon
// ort fail -adiblol
_________________
Ostatnio zmieniony przez adiblol 23-01-2011, 21:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
lukas_j 
Geek
127.0.0.1<-hack


Twoja ulubiona misja: nie wiem, lubie wiekszosc :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 187
Skąd: localhost
Wysłany: 24-01-2011, 22:18   

No no, sionier brawo za poprawe :)

Co do tematu: simbax ma racje, optymalizacja jest coraz gorsza. Nie tylko windy. Gry, np. gothic III malo rozni sie od poprzednich a wymaga... dobrej karty graficznej (256mb), 1gb ram i procka 2ghz(tylko ten procek jest niski w wymaganich, reszta wysoka). A gothic II? 800mhz I? 300mhz.. i chyba 64mb ramu, karta 32... kiedys optymalizowali te gry tak, ze dobrze działaly, a teraz? To samo z windą. Jak adiblol napisal: "Jak nie wiadomo o co codzi, to chodzi o pieniądze!" Ma racje, tu sie zmawiaja(zawieraja pakty :D ) producenci software z procudentami hardware i zamiast miec dobrze dzialjace komputery, (bo są coraz szybsze, wiec powinny dziala lepiej) mamy coraz wieksze kombajny. Nic nam nie da procek 4-rdzeniowy i 8gb ramu jak bedziemy mieli takie systemy i aplikacje. Windowsa 7 mam i o dziwo dziala. Tylko ta pamiec... Ech :/ A i ta siódemka czepia się mojego procka Pentium IV 3.20GHZ HT!!! wrrrr!!!

Pokazuje to, ze wogóle nic nie optymalizuja, albo z lenistwa albo specjalnie. Albo co gorsza specjalnie robia zeby wiecej wymagalo, zeby wymieniano co chwila kompy. Wogole czytalem o tym, ze nowe urzadzenia sie psuja i nie wiadomo co im jest, ze producenci robia tak, zeby zepsuly sie po okresie gwarancyjny. eh... widac to w plytach pod pentium IV. Nie są one w 100% niezawodne, aczkolwiek wg mnie są dobre. Ja mam plyte z prockiem Pentirum III 1ghz, mam procki inne pentium 3, celerona 400mhz, mialem kiedys ceramicznego pentirum mmx 166 ale spadł mi i się potłukł. Co do plyty z PIII 1ghz. Dalem tam kosci 128+256 SDRAM. I co? działa! To mój serwer. Teraz konfiguruje niedlugo uruchamiam. Ubuntu wg mnie zmienia sie w takie zasobożerne systemy. Porzucili obsluge prockow starszych niz i686, dziala wolniej, bo sa tam nardzedzia takie niezbyt wydajne.. Ech, ale w przeciwienstwie do windowsa linuxa mozna zmodyfikowac, wylaczyc srodowisko graficzne itp.. jedyne co mnie jeszcze troche trzyma przy windowsie to oprogramowanie wydawane na ten system, a szczególnie gry, których na wine nie idzie odpalić. Dlatego czasami go jeszcze uzywam... Ogolnie windows mi nie przezkadza, da sie na nim pracować, ale wiadomo jak to jest...

@EDIT: a uzywam windowsa XP (winDT'09 final, czyli winxp przerobiony, uszczuplony i szybciej dziala, naprawde duzo szybciej niz normalny po instalacji, polecam ;) ), mam tez plytki z windą 95,98,2000 i gdzies mam ME od kuzyna, ale chyba nie dziala. Mam tez win7 32bit. Visty-zajevisty nie mam, bo sie nie oplaca sciagac z torrentów :P
_________________
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania!
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 25-01-2011, 09:15   

Zrobiłem temat jako ankietę, abyście mogli się wyżyć.

PS: Faktycznie, systemy Windows, począwszy od Windows XP, zaczęły być znacznie bardziej zasobożerne. Pewnie Microsoft faktycznie umieszcza w kodzie jakieś bugi i backdoory. W pełni rozumiem "fobię" adiblola na punkcie Windows, ale prześladowań ze strony policji i Microsoft nie muszę się obawiać z oczywistych powodów nieposiadania internetu. Ma to swoje dobre strony :-/ .
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 25-01-2011, 16:38   

Hmm... Na szczęście są jeszcze ludzie "normalni". CDP Red cały czas się chwali swoim silnikiem do Wiedźmina 2, dzięki któremu będzie o niebo lepsza grafika a wymagania nieznacznie pójdą w górę. Jeśli Wiedźmin jedynka ma u mnie 30 fps na najwyższych detalach (z AA!) to dwójka pójdzie pewnie też na najwyższych, może bez AA. W dodatku zrobili tak, że używają tylko kilku modeli modyfikując im jedynie ubranie, głos, kolor oczu itd. dzięki czemu nadejdzie koniec "wojny klonów". To, że stare gry i aplikacje były lepiej zoptymalizowane to w zupełności prawda... Ech, jedyna zaleta fanów Tibii - dla nich nie liczy się grafika (grywalność i dźwięk najwyraźniej też, ale to temat na oddzielną dyskusję ;-) ).

Żeby nie było dużego offtop-u, jeśli uważacie że Siódemka jest zasobożerna i wolno działa to zainstalujcie sobie Vistę... Różnica spora, ale jednak wciąż za mała w porównaniu ze starszymi systemami...
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 26-01-2011, 01:04   

Simbax napisał/a:
Ech, jedyna zaleta fanów Tibii - dla nich nie liczy się (...) dźwięk

:lol: :lol: :P :mrgreen: :lol:
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 26-01-2011, 20:33   

Co się stało z moją ankietą? Nie ma w niej pozycji "Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate", mimo iż ją dodałem. Czyżby za duża ilość propozycji?

Moja historia systemów Windows:

:arrow: Windows 95 - Nie wiem jakie to było wydanie, ale obsługiwał FAT32 z tym, że gdy próbowałem defragmentować, system twierdził, że wolumin jest pofragmentowany w 0% i nie kontynuował zadania. Z tego Windows pamiętam tylko tyle, że miałem na nim pierwszą część Worms, uczyłem się podstawowych operacji w systemie i codziennie wciskałem przycisk Reset. Z tego powodu system zawsze marudził przy starcie, że "Trza znaleźć bad sectory!" :mrgreen: ...

:arrow: Windows 98 Second Edition - Nie jestem pewien, ale kiedyś chyba korzystałem z pierwotnej edycji tego systemu. Byłem z niego zadowolony z tego powodu, że był dość sterylnym systemem z dość łatwą do ujarzmienia niestabilnością. Wystarczy często restartować ten system, aby był jako tako stabilny i się nie zapychał. Miał to do siebie, że jak długo i intensywnie się go używa bez restartu, to pamięć operacyjna wcześniej czy później się zapychała i dochodziło do licznych i różnorodnych errorów.

:arrow: Windows 2000 Professional - Najlepszy system Microsoft, z którym dane mi było (i trochę nadal jest) pracować. Działa dość stabilnie, nie zapycha się samym sobą, ma niskie wymagania i dobrze wykorzystuje zasoby mojego starego komputera. I nadal jest sterylny. Nie zmienia perfidnie swojego zachowania i nie rozrasta się do niewyjaśnionych rozmiarów po instalacji poprawek. Rzadko zwalnia w nieodpowiednich momentach, przez co nie ma się odczucia, że żyje własnym życiem. Ma się nad nim niemal nieograniczoną kontrolę.

:arrow: Windows XP Professional - System, z którym nie jest mi dość przyjemnie pracować. Niby jest bardziej stabilny i nowoczesny niż Windows 2000, ale sterylności pracy się w nim nie odczuwa. Często z niewyjaśnionych przyczyn spowalnia swą pracę. Ma się ogólnie wrażenie, że system żyje własnym życiem, że oprócz tego co mu każę, robi też masę niepotrzebnych rzeczy. Wrażenie to wyolbrzymia też głupi, plastikowy i wyglądający jak tania nakładka (tak jak Windows 1.0/2.0/3.1 na MS-DOS) wygląd. Wolę klasyczny i funkcjonalny wygląd z Windows 2000. Poza tym, Service Pack-i, łatki i inne wymyślne wirusy, które "trzeba" instalować powodują, że system puchnie do rozmiarów Windows Vista i ma się wrażenie, że system zmienia swoje zachowanie nie zawsze na lepsze.

Uff! I to by było na tyle jak na razie. Po rozbudowie zamierzam oficjalnie przejść na jakiegoś Linux (Ubuntu? Kubuntu? Xubuntu?) i mieć gdzieś na boku Windows 7/8 Ultimate. A na moim obecnym komputerze, który po rozbudowie stanie się moim tak zwanym SecondComputer-em zamierzam zostawić stary, dobry Windows 2000 Professional z jakimś niewielkim Linux na pokładzie.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012