Oryginalna strona colobot.cba.pl umarła, gdy cba.pl przestało oferować darmowy hosting. To jest statyczny mirror, pobrany w 2018. ~krzys_h
 Polski Portal COLOBOTa - COLOBOT Polish Portal
Forum - Polski Portal COLOBOTa
Strona głównaStrona główna UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy StatystykiStatystyki


Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia "Jurassic Park"
Autor Wiadomość
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 02-10-2010, 10:28   Trylogia "Jurassic Park"

Ostatnio dla odprężenia się obejrzałem w TVP1 przez ostatnie trzy ostatnie piątki całą trylogię. Z przyjemnością patrzyłem jak wielkie gadziny gonią co chwila ludzi. Fabuła może nie aż tak strasznie skomplikowana, ale film ma przesłanie "by nie bawić się w boga, bo konsekwencje mogą być katastrofalne". Według mnie najlepsza była druga część. W trzeciej brakowało tego "czegoś". No właśnie, pewnie za małą rolę w trójce odegrały moje ulubione Kompsognaty.
Z niecierpliwością czekam na IV część, która ponoć powstaje i niedługo ukarze się w kinie w 3D! Jeśli film się ukarze niewątpliwie będzie hitem i wybiorę się do Multikina by go obejrzeć. Z tego co słyszałem ma być ukazana walka dinozaurów z armią USA. Będzie więc bardzo ciekawie...
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 02-10-2010, 11:29   

Serio kręcą czwórkę i to w 3D? :D Na pewno pójdę na to do kina :) ) A ostatnio telewizji nie oglądam, tylko wczoraj chyba trzy popularne filmy leciały naraz na różnych kanałach: właśnie Jurassic Park, Eragon (którego oglądałem pierwszy raz, moim zdaniem książka była znacznie lepsza) i Kung Fu Panda czy jakoś tak.
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 02-10-2010, 12:31   

No tak. Jak coś ciekawego leci to w tym samym momencie na różnych kanałach. Choć dla mnie wybór był oczywisty. Wolę obejrzeć trzeci czy czwarty raz Jurassic Park, niż opasłą pandę pierwszy raz.
_________________

 
     
adiblol 
Administrator forum
FLOSS FTW!


Twoja ulubiona misja: porównywanie formatów audio
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 1313
Skąd: pokój odsłuchowy
Wysłany: 02-10-2010, 12:34   

Najlepiej kupić na DVD albo ściągnąć.
_________________
1Tbps Project && Telecomix Network

 
 
     
Simbax 
Mod


Twoja ulubiona misja: Wszystkie na Krystalii
Pomógł: 6 razy
Wiek: 22
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 473
Skąd: z Leszna
Wysłany: 02-10-2010, 13:06   

Młodsi mieli trudniejszy wybór ;) "Obejrzeć smoka, dinozaura czy pande znającą kung fu?" - by my sis xD Wybrała pandę, pewnie dlatego, że ten film jest animowany ;D
_________________
http://projektsimbax.blogspot.com/ <- Taki sobie blog
 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 02-10-2010, 13:17   

No tak :-P .

Wiecie co mi się też podoba w Jurarskim Parku? Oprawa muzyczna Johna Williamsa. Po prostu świetna... Zarówno komponował muzykę w Gwiezdnych Wojnach jaki i w Indiana Jones.
_________________

 
     
Programerus 
Jestem Bogiem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 22
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 188
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 02-10-2010, 13:40   

Ja nic z tego nie oglądałem :) Abadon, piszę się "ukażę"!
_________________
"Tylko bogaci mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia"
 
 
     
DeiDara 
Derosa out.


Twoja ulubiona misja: Wszystkie z Wulkani
Pomógł: 2 razy
Wiek: 21
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: Włocławek
Wysłany: 10-10-2010, 15:58   

Hmm nie lubię oglądać dinozaurów są obrzydliwe ! Wole takie filmy jak Resident Evil a od ogromnych prehistorycznych stworów zombie ! :mrgreen:
_________________
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
 
 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 01-11-2010, 19:17   

Wow! Jestem wielbicielem Jurassic Park Trilogy i w ogule twórczością Stevena Spielberga, książek Michaela Crichtona jak i muzyki Johna Williamsa. Ba, ja się wychowałem na tym typie kina, muzyki i literatury. Zresztą urodziłem się w tym samym roku co premiera pierwszej części filmowej adaptacji (dobry znak? :-) ). Dzięki Abadon że obudziłeś ten stary i niedoceniany dzisiaj temat bo obudziłeś też bombę jaką jestem ja. Przecierz pierwsza część to ówczesny Avatar pod względem rozmachu! Jestem szczęśliwym posiadaczem Box DVD, Soundtracków i wielu innych gadżetów. Moją manię można porównać z pokémonami i ich uwielbienie do Hannah Montany i High School Musical (tyle że ich zainteresowania są baaardzo powierzchowne). Mimo wieku nadal jestem trochę dziecinny i fanatyczny (nie śmiać się! Lubię to, to znaczy że lubię!)... Przy okazji, chciałbym wysłuchać wszystkich Waszych opinii na temat wszystkiego co związane z Jurassic Park. W końcu nie tylko CoLoBoT ma dobry klimat...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 27-12-2010, 14:35   

Cezar.512 ostatnio przeglądałem filmiki na youtube.pl i natknąłem się na kilka trailerów Jurassic Park 4 Extinction. Widać że data premiery jest systematycznie przesuwana. Miała być lataem 2009, później 2010, a teraz przesunięto na 2012 rok. Nie wiem na ile to jest prawda, ale warto uzbroić się w cierpliwość bo naprawdę zapowiada się emocjonująco.

Mam nadzieję że te odwlekanie odzwierciedla się na doszlifowaniu filmu...

A oto klika trailerów:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
i wiele innych.
_________________

 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 27-12-2010, 21:35   

No właśnie. W swoim poście wyżej zapomniałem poruszyć temat Jurassic Park 4.
Najprawdopodobniej do realizacji JP4 nie dojdzie. Mówiła to producent całej serii, Kathleen Kennedy, prawa dłoń Stevena Spielberga od 1981 roku (czyli od realizacji Raiders Of The Lost Ark). Mimo że Studio Universal posiada już prototyp scenariusza, to jednak Kathleen uważa, że nie ma sensu ten projekt z powodu śmierci w 2007 r. Michaela Crichtona, twórcę bestsellerowych powieści z gatunku technothriller, jak i oryginalnych Jurassic Park i The Lost World: Jurassic Park.
Osobiście podzielam jej zdanie. Widząc to, co zrobili z częścią trzecią (zdecydowanie za słaby scenariusz, muzyka średnia, reżyseria tylko przyzwoita) nie jestem za tym pomysłem. Chyba że Spielberg, Williams i Koepp powrócą do tego projektu...
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 28-12-2010, 13:25   

Moim zdaniem to nie porzucili jeszcze do końca projektu, skoro powstał zarodek filmu. To nie w stylu Spielberga...
_________________

 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 28-12-2010, 18:18   

Widzę, że Ty też interesujesz się Kinem, Abadon.

Obejrzę sobie tę filmy, które dałeś po Świętach. W każdym bądź razie czekam teraz na premierę edycji Blu-Ray całej trylogii. Rzekomo już niedługo.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Abadon 
Administrator forum
Administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 586
Wysłany: 29-12-2010, 11:50   

Aż tak bardzo to się nie interesuję, lubię się po prostu od czasu do czasu odprężyć, zapominając od codzienności oglądając jakiś porządny film (nawet jeśli go wielokrotnie oglądałem).
Ostatnio np. oglądałem całą trylogię "Powrót do przyszłości". Może i film stary, ale trzyma w napięciu... choć znam go a pamięć.
_________________

 
     
Raptor 
Clever Girl


Twoja ulubiona misja: Raptorowanie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 24
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 432
Skąd: Isla Nublar
Wysłany: 29-12-2010, 20:59   

Też to oglądałem. To jeden z ulubionych filmów mojego dzieciństwa, zaraz po trylogii Jurassic Park i Indiana Jones. Muszę to nabyć koniecznie na Box DVD albo na Blu-Ray. Do tego typu filmów mam wyjątkowe nastawienie.

Myślę, żeby kiedyś napisać solidne recenzje do tychże filmów w tym dziale.
_________________
- Stężenie czekolady we krwi: 93‰
- Ja to bym zjadł jeszcze batona...


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Polski Portal COLOBOTa © 2008 - 2012